Magazín Elita

Evropské oslavy 120. Výročí společnosti HARLEY-DAVIDSON®

Evropské oslavy 120. Výročí společnosti HARLEY-DAVIDSON®

Evropský festival ke 120. výročí značky Harley-Davidson se uskuteční od 22. do 25. června přímo v srdci Evropy, v maďarské Budapešti. Tato akce je evropským vrcholem celoročních oslav jedinečného 120letého dědictví značky Harley-Davidson a koná se necelý měsíc před slavnostními oslavami Homecoming v Milwaukee v americkém Wisconsinu, které proběhnou 13.-16. července 2023.

Budapešťská akce nebude jen oslavou 120 let historie, ale také pohledem do budoucnosti. Během čtyř dnů budou v ulicích maďarského hlavního města vystaveny nejnovější motocykly Harley-Davidson a elektrické motocykly Livewire, které budou také k dispozici pro zkušební jízdy. Na tiskové konferenci, která se konala dnes 20. března na lodi při projížďce srdcem města po Dunaji, byla také oznámena šance vyhrát zbrusu nový motocykl Harley-Davidson Heritage Classic 114 v provedení 120th Anniversary Edition v hodnotě 26 807 eur. Tuto šanci mají všichni účastníci oslav.

Festival se bude konat v novém parku Puskás Arény – domově maďarské fotbalové reprezentace – v areálu hlavního stadionu a jeho okolí a na široké třídě přímo před impozantním stadionem. Během čtyř dnů nabitých různými akcemi bude Harley-Davidson se svými partnery pořádat obrovské množství aktivit a zábavy. Vybere si každý, počínaje bezkonkurenční nabídkou živé hudby s účastí světových umělců, včetně Airbourne, Larkina Poea, legendy Deep Purple Glenna Hughese a mezinárodně uznávaných skupin Wolfmother a The Darkness. K dispozici je široká škála typů vstupenek, od čtyřdenních a VIP vstupenek až po jednodenní vstupenky či rodinnou nedělní nabídku. Fanouškům se představí více než 50 kapel, které během festivalu zahrají na šesti scénách v areálu.

Festival ke 120. výročí Harley-Davidson bude také nezapomenutelnou oslavou všech aspektů motocyklové kultury - od široké škály příležitostí k ježdění, přes velkolepé moto show - kaskadérské kousky, freestyle motocross (FMX), trialové jízdy až po motocyklový glóbus! Velkolepá vnitřní expozice představí historické motocykly H-D, současné i budoucí, které tak ukážou 120 let historie na dvou kolech.

Součástí festivalu bude také řada zábavních zón v parku Puskás Arény, jež nabídnou širokou škálu interaktivní zábavy, včetně Adrenalinového parku, Rodinného parku s aktivitami pro děti všech věkových kategorií, a také venkovního kina, kde se budou promítat filmy připomínající Harley-Davidson za posledních 120 let. 

K dispozici bude více než 80 stánků s jídlem a nápoji, včetně nejrůznějších pokrmů z celého světa i tradiční maďarské kuchyně. Přes 200 obchodníků a řada autorizovaných dealerství Harley-Davidson zpříjemní výběr při nákupech.

Kromě přehlídky Professional Custom Bike Show, která se bude konat souběžně s výstavou nových motocyklů Harley-Davidson Expo, zveme jednotlivé majitele a zákazníky, aby se zapojili do tohoto jedinečného díla historie a přihlásili své vlastní customové motocykly v pátek 23. června v parku Puskás Arény. V sobotu 24. června vyrazí do ulic více než 7 000 účastníků na svých motocyklech v rámci spanilé jízdy Harley-Davidson.

Jak říká Kolja Rebstock, viceprezident Harley-Davidson pro Evropu, Střední východ a Afriku: „Očekává se účast až 100 000 lidí, což je obrovská oslava motocyklové kultury, kterou pořádá značka s největším dědictvím. Po 120 letech zůstává Harley-Davidson nejikoničtější motocyklovou značkou na světě a mohu jen vřele doporučit Budapešť - jedno z nejkrásnějších evropských měst - na letošní červen jako cíl číslo jedna pro jezdce Harley-Davidson, členy Harley Owners Group, širší jezdeckou komunitu a fanoušky hudby či adrenalinu. Přijeďte za námi si užít svou životní jízdu!“

Rozsáhlá nabídka vstupenek v předprodeji na tuto jedinečnou událost je nyní v prodeji na webu www.hd120budapest.hu. Dostupné balíčky vstupenek zahrnují jak jednodenní, tak čtyřdenní festivalové varianty, a navíc Rally packy obsahující exkluzivní zboží oslav (k dispozici do konce dubna). Členové H.O.G. mají navíc aktuálně slevu na všechny běžné typy vstupenek. Na webových stránkách jsou rovněž uvedeny rady k možnostem ubytování, přičemž je vhodné, aby si zájemci ubytování zajistili co nejdříve, protože řada hotelů je již v termínu konání festivalu plně obsazena.

Připojte se v červnu k Harley-Davidson a zažijte oslavu, jaká nemá obdoby.

 Fotogalerie
17404 17405

Další články z rubriky

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří

VOTVÍRÁK odhaluje zbytek lineupu!

VOTVÍRÁK odhaluje zbytek lineupu!