Magazín Elita

STYL a KABO se řadí mezi nejstarší a nejtradičnější veletrhy

STYL a KABO se řadí mezi nejstarší a nejtradičnější veletrhy

30-60-140, ne to opravdu nejsouideální proporce, ale na veletrh jsou to velice slušné parametry. Věděli jste, že STYL a KABO patří mezi nejstarší a nejtradičnější veletrhy vůbec. Pořádají se už 30 let, mají na svém kontě 60 veletrhů módy (vždy 2 v kalendářním roce) a dohromady potvrdilo na tom, který zítra otevře své brány, 140 vystavovatelů svoji  účast.

STYL a KABO budou zahájeny  17. února a potrvají až do neděle 19. února, tentokrát výjimečně od pátku do neděle. Na brněnské výstaviště mu přijedou popřát nejen obchodníci, ale také návrháři a odborníci z módního průmyslu. V pátek je pro vystavovatele připravován slavnostní večer, kde nebudou chybět atraktivní přehlídky a na mole se vystřídají kromě modelek i známé tváře!

Obchodníci budou mít z čeho vybírat

Mnoho vystavovatelů, kteří si pamatují začátky módních veletrhů před třiceti lety, patří mezi stálice dodnes a na jubilejním ročníku rozhodně nemohou chybět. Vedle těchto tradičních firem se představí i zcela nové společnosti a značky, které v oboru začínají nebo se na výstavišti prezentují poprvé. Je přihlášeno celkem 140 vystavovatelů z různých zemí, mnoho jejich kolekcí oděvů, obuvi i doplňků uvidíme v plné kráse v rámci denních módních přehlídek. V doprovodném programu se opět můžeme těšit na přednášky známých osobností spjatých s módní branží.  

Když rychlá móda vyjde z módy

Zajímavý programový blok bude věnován ekologii a textilu. Připravuje jej CLUTEX - klastr technické textilie, ČTPT - Česká technologická platforma pro textil, z.s., SOTEX GINETEX CZ, z.s. a Textilní zkušební ústav s.p.  Názvy jednotlivých přednášek už samy zdůrazňují aktuálnost témat: Strategie EU pro udržitelný a oběhový textil a její dopady v oblasti legislativy, Bojte se zelené transformace textilu nebo Šetrní k sobě, šetrní k přírodě. Přednáškový blok bude doplněn výstavou klauzurních prací studentů oboru EKOTEXTIL DESIGN na Střední škole uměleckého designu v Brně.

Mladí odborníci vidí módu jinýma očima

Na veletrhu budou mít své důležité místo i další odborné oděvní, textilní a umělecké školy. Střední škola designu a módy Prostějov, Střední škola Strážnice – Oděvní a interiérový design, Střední škola umění a designu a Vyšší odborná škola Brno, a Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín budou v módních přehlídkách každý den předvádět klauzurní práce svých studentů posledního ročníku. Účast škol je nejen příležitostí prezentovat práce maturantů odborné veřejnosti, ale je to i velký přínos pro veletrh, protože studenti vnímají módu jinýma, mladýma očima. Mladé generaci odborníků bude určen také páteční program. Veletrhy módy totiž začínají výjimečně už v pátek 17. února a tento den bude doprovodný program na pódiu patřit studentům středních oděvních škol. 

S klubovými kartami žádné vstupné ani parkovné

Návštěvníkům, kteří jsou zaregistrovaní, budou začátkem února elektronicky rozeslány nové klubové karty, které opravňují ke vstupu a bezplatnému parkování.  A nejen to – karta platí i pro jednu osobu navíc jako doprovod. Na shledanou 17. - 19.2. na brněnském výstavišti!

Fotogalerie
17184 17185 17186 17187 17188

Další články z rubriky

O5 a Radeček míří vzhůru! S hitem Hory vyrazí na celorepublikové turné po horách

O5 a Radeček míří vzhůru! S hitem Hory vyrazí na celorepublikové turné po horách

Hostitelská země Expo 2030 bude zvolena 28. listopadu

Hostitelská země Expo 2030 bude zvolena 28. listopadu

Tahákem přerovského jazzového festivalu bude americký zpěvák Ray Greene

Tahákem přerovského jazzového festivalu bude americký zpěvák Ray Greene

Systém pro správu ISO dokumentů vás zbaví strachu z auditorů

Systém pro správu ISO dokumentů vás zbaví strachu z auditorů

Pojďte na ples, podpoříte tak děti s dětskou mozkovou obrnou

Pojďte na ples, podpoříte tak děti s dětskou mozkovou obrnou

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT