Magazín Elita

Herci ze seriálu běží pro lepší život psů z útulků

Herci ze seriálu běží pro lepší život psů z útulků

Již 2. října proběhne v pražské Stromovce 9. ročník dobročinné akce s názvem Běhejme a pomáhejme útulkům s Akinu. Letos přislíbily účast oblíbené tváře z primáckého seriálu ZOO, běžet uvidíte Štěpána Benoniho, Šimona Bilinu nebo Davida Gránského. Akce se zúčastní také Ladislav Hampl, Robert Jašków, Míša Pecháčková, Patricie Pagáčová a Robert Urban.

Jedinečný charitativní projekt, který pomáhá opuštěným zvířatům v útulcích po celé republice, vybral za dobu svého působení přes 8 milionů korun. Petr Sokolík, zakladatel projektu, promluvil o skromných začátcích celé akce. „Když jsme před devíti lety začínali, přišlo si do Stromovky zaběhat 26 lidí a vybralo se asi 4 000 korun. Poslední ročníky navštěvuje přes 1500 lidí a desítky pejsků. Jsem rád, že i přes tuto složitou dobu, ve které se nacházíme, si lidé najdou čas a peníze na pomoc zvířatům bez domova,“ říká zakladatel akce.

Pestrý program odstartuje ve 13 hodin ve spodní části Výstaviště a na na 3 km dlohou trať se vydají běžci v 15:00. Startovné pro dospělé je 200 Kč, děti se trať mohou vydat zdarma. Alternativou je procházka na 1 km. Velký zájem bude o autogramiádu nejznámějších herců ze seriálu ZOO. Pořadatelé si část programu nechávají pro sebe a odtajní ho až na samotné akci. Těšit se však můžete na hudební vystoupení frontmanů kapely BOTOX, Petra Ryšavého a Jana Kopečného, který je páníčkem Havanského psíka. „Vždy jsme měli doma psy, vyrůstal jsem s nimi. Měli jsem jezevčíky, retrívry… Později, když jsem se přestěhoval do Prahy, tak jsem si život bez pejska nedovedl představit, a tak k nám přišel právě havanský psík. Je moc hodný, rád chodí ven a pokud to jde, beru ho i sebou na koncerty, nebo do divadla či natáčení. Pokud to nejde, má hlídání. A přísloví, že pes je nejlepší přítel člověka? To potvrzuji. Spikeovi k tomu člověčenství stačí jen promluvit,“ usmívá se Kopečný, který se rád na akci podívá na soutěž pro pejsky, nebo například workshop spolku SAR – DOG (z anglického Search and Rescue dog – hledací a záchranný pes), který předvede metody výcviků služebních psů. Na akci bude i jeho kolega ze seriálu ZOO Robert Urban, který akci rád podpoří, ačkoliv pejskař není. „Nikdy jsme psa neměli, ani jsem po něm jako malý netoužil. Doma mám ale kočku. Když jsem viděl to malé koťátko Ruského modrého kocoura, přítelkyně Andrea rozhodla, neodolal jsem a je doma.“ 

Robert Jašków, jeden ze zúčastněných celebrit, v současné době pejska nemá z velmi racionálních důvodů. „Měl jsem čtrnáct let pejska Bohouše a měl jsem ho nejradši na světě. Po Bohoušovi už jsem si žádného nepořizoval. Ne, že bych nechtěl, ale mám tak málo času, že by to vůči tomu psovi vůbec nebylo fér. Když si člověk pořizuje zvíře, musí mít čas se mu věnovat, jinak je to nezodpovědnost,“ připomíná herec z Ordinace v růžové zahradě.

Svůj podíl na programu, a především na účasti známých osobností má spolek Československý lev, který podporuje charitativní projekty. „Jeho členy, resp. členy show sport teamu, je většina přítomných VIP,“ říká prezident spolku Československý lev pro ČR, Robin Nosek.

Celá částka, která se vybere, putuje týraným a opuštěným zvířátkům z útulků. Veškeré aktuální informace najdete na Běhejme a pomáhejme útulkům | Pomoc týraným a opuštěným zvířatům (behproutulky.cz) kdo se nemůže běhu zúčastnit a má chuť zvířatům pomoct, může poslat jakoukoliv částku na TRANSPARENTNÍ ÚČET SPOLKU: 2901198295/2010. V den akce můžete sledovat aktuality na www.facebook.com/Behproutulky nebo https://www.instagram.com/behproutulky/

Foto: Petr Sokolík a archiv FTV Prima

 

Fotogalerie
16421 16422 16423 16424

Další články z rubriky

Náklady na brýle musí uhradit zaměstnavatel.  Rozhodnul Soudní dvůr EU

Náklady na brýle musí uhradit zaměstnavatel. Rozhodnul Soudní dvůr EU

Čapkův památník slaví šedesátiny. Zve na výstavu, poprvé představí rukopisy a uvede nový dokumentární film

Čapkův památník slaví šedesátiny. Zve na výstavu, poprvé představí rukopisy a uvede nový dokumentární film

BIOCULTUS – jediná, skutečně udržitelná kompostovací toaleta pro veřejný prostor

BIOCULTUS – jediná, skutečně udržitelná kompostovací toaleta pro veřejný prostor

Jak vybrat správnou metodu výuky jazyků? Než spoléhat na jedinou je lepší přístupy kombinovat

Jak vybrat správnou metodu výuky jazyků? Než spoléhat na jedinou je lepší přístupy kombinovat

Koncept jedlých měst a originální produkce potravin ve velkých městech se opět představí v   Holešovické tržnici

Koncept jedlých měst a originální produkce potravin ve velkých městech se opět představí v Holešovické tržnici

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT