Magazín Elita

Léto na vlně audioknih. Nové příběhy Tlučhořových, detektivní bestsellery i audioshow o snech

Léto na vlně audioknih. Nové příběhy Tlučhořových, detektivní bestsellery i audioshow o snech

Audioknihy jsou na dovolenou ideální volbou. Nezaberou místo v kufru, nemusíte kvůli nim mžourat do sluníčka, a ještě vám spolehlivě zpříjemní dlouhou cestu či zajistí trochu klidu na hlučném letišti, stejně jako na plné pláži. Audio obsah navíc otevírá stále nové možnosti zábavy – od populárně naučných audioshow až po komediální, detektivní i mystické audioseriály.

Právě z těchto nových formátů jsme pro vás vybrali pět letošních novinek. Budou inspirací i pro náročnější posluchače, ať už preferujete zábavu, napětí nebo si chcete rozšířit obzory. Všechny pochází z dílny největší tuzemské audioknižní platformy Audioteka a kromě poutavých námětů zaujmou i takzvaným superprodukčním zpracováním. To vás díky perfektnímu zvuku, řadě efektů a špičkovým výkonům prvotřídních herců dokonale vtáhne do děje.

Łukasz Orbitowski, Klaudia Mynarska: Recepce 2

I když na dovolené chcete na práci zapomenout, tenhle audioseriál si na ní klidně pusťte. Pokračování úspěšné série Recepce totiž přináší dobře namíchaný koktejl situačního humoru a skvělých hereckých výkonů v podání Hany Vagnerové, Jana Vondráčka, Marie Poulové a Zuzany Kronerové. Nabízí další příběhy recepční Kláry, která se tentokrát z nadnárodní firmy přesune na nové pracoviště – do hotelu Ranní rosa. I na tomto místě však zažívá dobrodružství, které rozhodně stojí za to.

Kinga Krzemińska, Krzysztof Komander: Strážmistr Cuff 2

Výbornou prázdninovou volbou je také pokračování bestselleru, který potěší milovníky krimi komedií. Na ruském kole je nalezeno tělo neznámého muže. Všichni předpokládají, že jde o přirozenou smrt, ale strážmistr Cuff má podezření, že je na stopě sériových vražd. A chytit sériového vraha je pro Cuffa hotovým splněním profesního snu. Plný dobré vůle a nadšení se zcela ponoří do vyšetřování, ale jak praví přísloví, cesta do pekla je vždy dlážděna dobrými úmysly...V hlavních rolích excelují David Novotný a Jan Vondráček.

David Laňka, Martin Müller: Já, vrah

Na mrazení v horkých letních dnech se můžete spolehnout při poslechu audioseriálu Já, vrah. Přibližuje nejen okolnosti činu, ale především motiv pachatele, jeho vztah k oběti a niterné pohnutky. Zdramatizované rozhovory vyšetřovatelů a podezřelých vycházejí
z přepisů reálných výslechů a rekonstrukcí. Spolu s výpověďmi svědků rozkrývají až neuvěřitelné příběhy vrahů, kteří dodnes budí strach brutalitou svých zločinů. Natáčelo se jak ve studiu, tak v exteriérech, včetně skutečného místa činu. O to intenzivnější vjemy ve vás novinka s Davidem Švehlíkem v roli Vyšetřovatele zanechá.

Jana Patočková, Matouš Hrdina: Ženy

Inspirativní a v mnohém překvapivá je audioshow Ženy. Tvoří ji osm dílů, které představí příběhy osmi žen, které ovlivnily společnost. Nebály se měnit svět a ostatním dodávaly odvahu být samy sebou. Toyen, Cicciolina, Vivienne Westwood a dalších pět hrdinek své doby. Jejich jména vám budou povědomá, možná znáte i jejich díla nebo činy. Zážitek z vyprávění Terezy Hofové a Terezy Dočkalové umocňují dobové nahrávky a originální zvukové efekty.

Ema Kovalčíková: Po stopách snů

Zatímco přes rok sníte o dovolené, na dovolené se můžete dozvědět více o snech. Proč se nám zdají a co je dobrého na nočních můrách? O čem snili lidé v Hitlerově Třetí říši a jak sní umělá inteligence? S novou audioshow Po stopách snů se ponoříte hlouběji do svého nevědomí. Skrze rozhovory s předními odborníky a hledáním cesty ze snového bludiště s průvodkyní Eliškou Soukupovou si obrazně řečeno posvítíte na sny. Vydáte se za psychology, k umělcům, zvířatům i počítačům. Zjistíte více o snových symbolech, ale i tom, jak sny (ne)jsou ovlivněny kulturním a politickým kontextem

Extra tip pro fajnšmekry

Legendární seriál Tlučhořovic rodinka se rozrostl o 21 nových dílů. Opět si tak můžete vychutnat neutuchající humor a mistrovskou improvizaci Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. Zatímco v minulosti se jednotlivé díly postupně zkracovaly na pouhých pět minut, nová série nabízí čtvrthodinový formát, v němž Tlučhořovi před téměř třiceti lety začínali. Prostor tak znovu dostávají některé oblíbené postavy. A nechybí ani současná témata jako problémy genderové identity nebo neotřelé řešení politické situace, kdy dojde i na pokus o domluvení schůzky Biden – Putin na neutrální půdě žižkovského bytu.

Zábava bez omezení

Pokud se rozhodujete, který z audio titulů si do své letní výbavy pořídit, nemusíte. V Audioteka Klubu získáte za měsíční předplatné 199 Kč přístup nejen k těmto novinkám, ale také
k celému klubovému katalogu s více než tisícovkou děl. Ta můžete v rámci členství poslouchat bez omezení. Audioknihy se průběžně obměňují. Přibývá také exkluzivní obsah, který jinde neuslyšíte. Jde například o předpremiérový přístup k novým audioseriálům. Pro členy Audioteka Klubu jsou připraveny ještě další výhody. Patří k nim 20% sleva na celou nabídku Audioteky, kde najdete přes 7 500 audioknih. Ty si můžete po zakoupení do své poličky uložit natrvalo, a mít je tak k dispozici i po případném ukončení členství v Klubu.

Členství v Audioteka Klubu si můžete vyzkoušet na 14 dní zdarma. Více informací najdete na www.audioteka.cz.

Fotogalerie
16240 16241 16242 16243 16244

Další články z rubriky

Skutečné problémy s naléhavostí, nadsázkou i černým humorem

Skutečné problémy s naléhavostí, nadsázkou i černým humorem

Zpestřete si čas atraktivními hrami pro celou rodinu

Zpestřete si čas atraktivními hrami pro celou rodinu

Min Tanaka, Laurie Anderson nebo Philip Glass Ensemble. Divadlo Archa se loučí poslední sezonou

Min Tanaka, Laurie Anderson nebo Philip Glass Ensemble. Divadlo Archa se loučí poslední sezonou

Vachlerův film Tajemství a smysl života na podzim vstoupí do kin

Vachlerův film Tajemství a smysl života na podzim vstoupí do kin

Dvě slova jako klíč – strhující filmová záležitost po všech stránkách

Dvě slova jako klíč – strhující filmová záležitost po všech stránkách

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT