Magazín Elita

Sušicko nabízí turistům propracovanou síť nabíjecích stanic pro elektrokola

Sušicko nabízí turistům propracovanou síť nabíjecích stanic pro elektrokola

Síť smysluplně rozmístěných nabíjecích stanic pro elektrokola vznikla jako první projekt organizace Destinace Sušicko. Ta propojuje veřejný a soukromý sektor s cílem podpořit rozvoj šumavského podhůří. Město Sušice a okolí, lokální veřejné instituce a místní podnikatelé spojili své síly, aby zvyšovali povědomí o regionu, řešili aktuální problémy a hledali příležitosti ke společnému růstu. Všichni se shodli na nesporném potenciálu Sušicka jako cykloturistické oblasti. To dalo vzniknout plánu na vytvoření tras s nabíjecími stanicemi pro elektrokola. Elektrokola umožní zvládnutí i náročnějších tras širšímu spektru cyklistů. Na delší složitější cesty se tak mohou vydat i ti méně zdatní a řady turistů na Sušicku se rozšíří. Přestávky na nabíjení se navíc dají využít k poznávání okolí. S touto vizí byly stanice umístěny do turisticky zajímavých lokalit.

Sušicko je malebný kraj plný kopců a kopečků, ideální pro výlety na kolech a elektrokolech. “Sušicko je bezesporu pravým rájem pro cyklisty. Ti u nás mohou nejen obdivovat krásy přírody, ale i poznávat místní kulturu a kochat se četnými historickými památkami. Věříme, že instalace nabíjecích stanic pro elektrokola povede k dalšímu rozvoji cykloturismu u nás,” vysvětluje Pavel Javorský z organizace Destinace Sušicko. Rozmístění dobíjecích stanic bylo navrženo tak, aby každé z nich nabízelo zajímavé možnosti využití volného času. Než se kolo dobije, cyklista se zvládne občerstvit, projde si muzeum nebo se vydá po naučné stezce.

První dobíjecí stanice se nachází v pivovaru U Švelchů. Tam se dá dobře najíst a ochutnat místní pivo. To vše v nedaleké vzdálenosti od centra Sušice. Trasa pokračuje k Infocentru Žihobce, kde se nachází muzeum Lamberská stezka, Finské centrum Stella Polaris a naučná stezka Netopýřím parkem. I zde se dá občerstvit. Elektrokolo si výletníci dobíjí také v zámeckém parku v Žichovicích. Čtvrtým místem disponujícím nabíjecí stanicí je Frymburk, vesnička s kapličkou svatého Antonína a naučnou stezkou napříč obcí. Další zastávkou na trase je Outline centrum Jiřičná s hobitím domečkem pro děti, lanovým centrem, grilovanými dobrotami a širokou nabídkou dalšího vyžití. Šestá dobíjecí stanice se nachází v krásném areálu Vogelsang. Cyklotrasu uzavírá stanice ve Strašíně. Tady nikdo nesmí opomenout procházku ke kostelu Narození Panny Marie, která je významným poutním místem.

NABÍJECÍ STANICE NA SUŠICKU:

  • Pivovar Švelch Sušice
  • Infocentrum Žihobce
  • Zámecký park Žichovice
  • hasičská zbrojnice Frymburk
  • Outline centrum Jiřičná
  • rezidence Vogelsang
  • Obecní úřad Strašín

Více informací naleznete na Cyklistika | Destinace Sušicko (susicko.cz).


Další články z rubriky

Aktivní léto v Mariánských Lázních je o sportu, relaxu i rodinné pohodě

Aktivní léto v Mariánských Lázních je o sportu, relaxu i rodinné pohodě

Objev všechny barvy duhy s Waterdrop – exkluzivní edicí Pride, která mění svět

Objev všechny barvy duhy s Waterdrop – exkluzivní edicí Pride, která mění svět

Češi objevují chuť moře! Losos, krevety, tuňák i treska jsou na vzestupu

Češi objevují chuť moře! Losos, krevety, tuňák i treska jsou na vzestupu

 

Livigno zahajuje letní sezónu festivalem Above | the Bike Experience

Livigno zahajuje letní sezónu festivalem Above | the Bike Experience

Melounové léto: Čtyřchodové menu plné šťavnatých nápadů

Melounové léto: Čtyřchodové menu plné šťavnatých nápadů

Na zdraví