Magazín Elita

Hanka Mašlíková si přišla prohlédnout finalisty soutěže Muž roku

Hanka Mašlíková si přišla prohlédnout finalisty soutěže Muž roku

Rok se s rokem sešel a ředitel soutěže Muž roku David Novotný opět veřejnosti představil dvanáctku finalistů, kteří budou bojovat o titul nejsympatičtějšího muže České republiky. Ve 23. ročníku soutěže mužské krásy se tak vedle sebe postaví studenti, podnikatelé, učitel, fešní řemeslníci, programátor či fitnesstrenéři. Všichni berou účast v soutěži velmi vážně a těší se na nové zkušenosti.

Na tiskové konferenci v ateliéru modelingové agentury MKMM měl každý finalista svého patrona či patronku z řad známých osobností, jako byli herečky Eva Hrušková, Michaela Dolinová, Denisa Pfauserová, Kateřina Kornová, moderátorky Zuzana Bubílková, Lenka Špillarová, moderátor Petr Vojnar, Muž roku 2017 Matyáš Hložek, Muž roku 2019 Vojta Urban či finalisty minulých ročníků, kterými byli Dominik Chabr a Lukáš Veitl.

Finalisty přišla povzbudit také Hanka Mašlíková, která  prošla tvrdou půlroční přípravou, na jejímž konci byla zlatá a bronzová účast v soutěži bikini fitness. Jakou přípravu na soutěž by doporučila mladým mužům? „Kluci radit nepotřebují, fitnessu se věnují, o svalech a správné výživě vědí hodně. Pokud to mají dobře nastavené v hlavě,soutěž Muž roku si užijí a budu mít zážitek na celý život. Mně osobně se líbí finalista s africkými kořeny, má charizma, je usměvavý, milý. Všeobecně se mi líbí mulati nebo muži tmavší pleti, vtipné je, že jsem nikdy žádného takového neměla. Manžel může být ale v klidu. Je mi 40, kluci jsou o hodně mladší a já na tyhle zajíčky moc nejsem,“ uvedla Hanka Mašlíková, která na finále do Náchoda nepojede. Může zato manžel AndreReinders, přední trenér MMA. „Mému manželovi se plní trenérský sen, jeho dva bojovníky se dostali do soutěže, která je jakousi předvstupenkou do UFC. Budeme tři týdny v Las Vegas. Tak je pochopitelné a určitě i omluvitelné, že na finále nebudu.“

„Svého“ finalistu měl na tiskovce na starost také herec a zpěvák Peter Pecha, který sebou vzal svoji maminku Danu. „Jsem rád, že je tu mamka se mnou. Alespoň vidí, že vybrat toho správného muže není jen tak. Když se chystáme s manželkou Kačkou na finále Muže roku, tak docela bouřlivě diskutujeme. Troufám si říct, že i když jsem mužský, tak dovedu objektivně zhodnotit možnosti kluků. Nehaním, nezávidím. Jsem šťastně ženatý a vím, že v nich nemám konkurenci. A když už se s Kačkou nemůžeme dohodnout, vítězí ten, který má čas, jede na finále a hodnotí. Hlas dá samozřejmě tomu svému favoritovi.“

Herečka a modelka Bára Mottlová se ještě ani pořádně nerozhlédla a už věděla, že tento ročník bude stát zato. „David Novotný to má za ty roky už vychytané a sympatické finalisty má oko. Kdo vyhraje, moc neřeším, protože každý má něco, čím může oslovit porotu a zvítězit. Já si soutěž vždycky hodně užívám, protože Davidův tým jsou fajn lidi, na které se těším,“ konstatovala s jistotou Bára Mottlová, která s vítězem soutěže Muž roku 2016 Josefem Kůrkou tvořila skoro dva roky pár. Rozešli se, ale do teď jsou výborní kamarádi.

Svůj postřeh přidala také každoroční porotkyně soutěže Muž roku, Monika Trávníčková: „Na finalistech je vidět, že o sebe pečují a účast v soutěži neberou na lehkou váhu. Poslední tři ročníky jsem měla štěstí, že vyhráli moji favorité nebo ti, kterým jsem dělala patronku. Tak doufám, že i mému letošnímu svěřenci přinesu štěstí,“ říká usmívající se herečka a manažerka \Monika Trávníčková.

Jedním z partnerů soutěže je Nadační fond Šťastná hvězda, který na tiskové konferenci představila jeho zakladatelka a ředitelka Alena Skovajsová. „Jsem ráda, že můžeme být součástí soutěže Muže roku. Pomáháme nemocným dětem s cystickou fibrózou, s mozkovou obrnou, s onkologickým onemocněním a dětem, které po úrazu zůstanou na vozíku. Můj syn se na onkologii léčil od 11 let, podařilo se ho zachránit a dneskauž má malého syna. Já cítila povinnost pomáhat dál. Soutěž Muž roku sleduji. Fandím mužům, kteří mají srdce na správném místě, a to doufám, že finalisté mají.“

Finalisty nyní čeká soustředění v luxusním resortu Chateau Šanov, nácvik choreografie a focení. Řediteli soutěže Muž roku Davidovi Novotnému spadl kámen ze srdce. Výběr finalistů nebyl vůbec lehký. „Letos se do soutěže přihlásilo tolik sympaťáků, že vybrat dvanáctku bylo těžké. Stejně nelehký úkol pak čeká při finále porotu při výběru Muže roku 2022. Vítěz dostane hodnotné ceny jako je zájezd, zapůjčení automobilu,“ říká David Novotný, který nám potvrdil, že první tři muži si zajistí nominaci na světové soutěže. Finále se koná 26. srpna 2022 v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě.

Finalisté, kteří budou bojovat o titul Muž roku 2022

 1. Josef Vanša, plynař technik, 23 let, Ústí nad Labem
 2. Adam Bůžek, student, 22 let, Kladno
 3. Denys Poljanskyj, tesař, 24 let, Hořovice
 4. Petr Ngo, student a podnikatel, 23 let, Teplice
 5. Dušan Kuchařík, učitel, 27 let, Zlín
 6. Jan Balšán, podnikatel, 21 let, Praha
 7. Philipp Stoimenov, manažer, 30 let, Ostrava
 8. Dominik Odstrčil, kontrolor kvality a jakosti
 9. Filip Šanda, programátor, 28 let, Prachatice
 10. Leon Vonaký, student, 20 let, Chomutov
 11. David Pleva, zámečník a trenér, 27 let, Teplice
 12. Matěj Švec, fitness trenér, 23 let, Velešín

Fotogalerie
16001 16002 16003

Další články z rubriky

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Koncept SaSaZu oslavuje 15 let, k narozeninám si nadělil novou restauraci SaSaZu Oldtown v centru Prahy

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Podzimní JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington, José James nebo Jiří Slavík s radikálními úpravami polky

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Renomovaný fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Kroměříži

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu

Muzikál ELA! přináší nelehký život netuctové dívky i její zářivou závodní kariéru v rytmu jazzu