Magazín Elita

Designérka Lucie Kalousová ví, jak podtrhnout přednosti postavy výběrem kabelky

Designérka Lucie Kalousová ví, jak podtrhnout přednosti postavy výběrem kabelky

Promyšlený look dělá ženu výjimečnou a může se tak i cítit, pokud výběr jednotlivých kusů oblečení a doplňků vhodně vyzdvihne přednosti a potlačí případné nedostatky. Designérka a majitelka značky Patrick Poppet Lucie Kalousová připravila jednoduchý návod pro čtyři typy postavy, s nimiž se setkáváme nejčastěji. Není třeba se bát alespoň občas opustit zajeté koleje v odívání a vyrazit vstříc experimentům! „Nesmíme ale zapomenout na to, že nejdůležitější je cítit se vždy pohodlně a příjemně. Věřím, že k pocitu zdravého sebevědomí pomáhají mým zákaznicím i moje „poppetky,“ říká Lucie Kalousová.

Postava s křivkami

Postavě typu krev a mléko svědčí diagonální prostřihy, šikmé švy a látka vizuálně obtáčející tělo. Důležité je zvýraznit pas, lze ukázat také trochu kůže - buď pouze na horní, nebo na spodní části těla, nikdy ne najednou. Dalším pravidlem je tzv. color blocking, tedy nošení jednoduchých barevných ploch (bloků) o stejné intenzitě, zato vzory jako květiny, puntíky a podobně by měly zůstat na dně skříně. Této postavě budou lichotit také korzetové šaty či vyvýšený pas. Skvělým trikem je rovněž nošení světlé barvy na horní polovině těla a tmavé na spodní. Skvělou službu této postavě udělá i opasek pro zvýraznění útlého pasu. Ideální kabelkou je cross body, která krásně podpoří postavu diagonálně. Vyzkoušet můžete například poppetku Joy od Patrick Poppet v černé barvě se zlatým řetězem, kterou lze v případě potřeby nosit i za pomoci krátkého ucha v ruce.

Informace: https://www.patrickpoppet.cz/p/joy/

Postava s plnými tvary

V tomto případě je dobré poohlédnout se po splývavých a vzdušných materiálech, jako je šifon, satén a hedvábí, protože je třeba docílit aerodynamiky. Tuhé látky – tweed nebo třeba volné džíny – se příliš nedoporučují, stejně jako řasení a volánky, které přidávají na objemu. Výjimku potvrzující pravidlo tvoří pouze mírný volán na konci sukně u kolen nebo u kotníků, což opticky vytvoří zvon. Nejdůležitějším trikem je vyzdvihnout přednosti, tedy dekolt a pas, a pracovat pouze se základními a tmavými barvami či monochromatickou černobílou kombinací. Chybu neuděláte větší kabelkou, např. Hope od Patrick Poppet, která této postavě perfektně sedne.

Informace: https://www.patrickpoppet.cz/p/hope/

Chlapecké postava

Dámy této postavy bývají vyšší, bez výrazných ženských křivek a pasu, svou siluetou připomínají spíše chlapce. Proto je ideální využívat ženské prvky, vytvořit křivky, ale především si pohrát s objemem – např. nabíráním, vrstvením, řasením a aplikacemi. S trochou nadsázky jde o to, abychom „ošidili“ oči nejrůznějšími detaily, jako jsou volány, výrazné pásky, brože, šperky nebo kabelky. Například jednu z poppetek z 3 x 3 Collection ve vášnivé bordó, elektrizující modré nebo zemité zelené barvě lze nosit i jako ledvinku v pase. Vyplatí se také vyhrát si s potisky a grafikou. V tomto případě jistě potěší trička z organické bavlny s veselými motivy.

Drobná postava

Ženám s drobnou postavou vysloveně svědčí zkrácené, tedy mini délky. Výjimku tvoří sukně do půli lýtek se zvýšeným pasem, doladěná obuví na podpatku. Pokud jsou boty v tělové barvě, opticky prodlouží nohy, ale celkový dojem barva nenaruší. Vizuálního prodloužení postavy lze docílit i vyčesanými vlasy nebo decentním odhalením dekoltu. Zdatnými pomocníky jsou také monochromatické barvy a splývavé, takřka uhlazené materiály. V případě jemných látek není třeba se bát ani vrstvení. Ideálním doplňkem je kabelka menší velikosti, třeba jako psaníčko Desiree od Patrick Poppet.

Informace: https://www.patrickpoppet.cz/p/desiree/

Kam pro novou poppetku?

Poppetky si můžete koupit na e-shopu www.patrickpoppet.cz. Pokud si chcete svého nového miláčka před koupí „osahat“, můžete se nově vypravit do Fashion & living concept store VIDDA.

Credit: Patrick Poppet

Více informací o značce a produktech Patrick Poppet najdete
na www.patrickpoppet.cz.

Fotogalerie
15973 15974 15975

Další články z rubriky

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Chyťte střechu za očka

Chyťte střechu za očka

Miele kráčí už 125 let po boku téměř všech hospodyněk

Miele kráčí už 125 let po boku téměř všech hospodyněk

Jaro a devadesátky klepou na dveře

Jaro a devadesátky klepou na dveře

Nové ručníky a toaletní papíry Tork Natural colour jsou z z recyklovaných vláken

Nové ručníky a toaletní papíry Tork Natural colour jsou z z recyklovaných vláken

MOTOSALON 2024