Magazín Elita

Nový trend cottagecore volá po návratu k přírodě

Nový trend cottagecore volá po návratu k přírodě

Kuchyně našich babiček – útulné, praktické a často skromné místo, kde se už od rána vařilo a peklo, aby bylo do oběda hotovo. I když dnes máme pocit, že kuchtěním nechceme strávit celý den, není na škodu si připomenout kouzlo klidu, harmonie a pohody. Právě nový trend cottagecore je ztělesněním zdravého venkovského životního stylu, který volá po pomalejším způsobu života a návratu k přírodě.

Srdce domova tehdy tvořila především kuchyně a jídelna. Zde se pravidelně scházela celá rodina, aby poobědvala u prostřeného stolu. Nelze se tedy divit, že se právě v těchto místnostech vyskytuje cottagecore nejčastěji. Zrcadlí se v použitých materiálech, barvách i doplňcích.

Jako u babičky

Typické je pro něj využití rustikálního nábytku, kovových úchytů i romantických doplňků. V každé cottegacore kuchyni nechybí nábytek z masivního dřeva, porcelánové nádobí a doplňky z textilu či proutí. Převládají světlé tóny v bílé, smetanové nebo barvě slonové kosti, které se doplňují jemnými pastelovými odstíny. Neméně důležitý je i výběr spotřebičů. Na trhu se dnes dají koupit stylové varné desky, ale i ostatní vestavěné nebo klasické spotřebiče v rustikálním designu. Velmi oblíbené jsou také masivní keramické dřezy s baterií, které do místnosti vnesou to pravé kouzlo anglického venkova.

Ani s praktičností si lámat hlavu příliš nemusíte. Otevřený prostorvybízí k jeho plnému využití. Hrnce, pánve i talíře stojí vystavené v horních skříňkách, skleničky jsou připraveny na policích a okenní parapety lemují květináče s bylinkami.

Do posledního detailu

Cottagecore je trend, který pracuje s detaily. Zapomínat proto nesmíte ani na prvky, které dodají interiéru tu pravou romantickou atmosféru. Otevřeným prostorům sluší originální talíře, ozdobné kořenky nebo bohatá květinová aranžmá. I taková maličkost, jako je dřevěné prkénko, korková mísa či chlebník, však dokáže hotové zázraky.

Myslete také na jídelní prostor. Stůl z masivního dřeva s rustikální vázou s čerstvě natrhaným lučním kvítím se bude v kuchyni dokonale vyjímat. Blízkost k přírodě je viditelná i na talířích, hrnečcích nebo miskách. Ani v tomto případě se ale minimalismus nenosí. Více než jednoduchý porcelán uspěje nádobí s různými vzory a barvami ve vintage stylu.

Návrat k přírodě

Trend cottagecore se vepsal také do designu kolekce porcelánového nádobí německé společnosti Villeroy & Boch. Inspirována ranními procházkami v romantických růžových zahradách vytvořila porcelánka dekor s názvemRose Garden, který zachycuje měnící se odstíny anglických růží v jemných akvarelových vzorech na čistě bílém prémiovém porcelánu.

Všestrannost kolekce se vyznačuje nadčasovým designem s čistými liniemi, jemnými přechody a promyšlenými tvary, které společnost s 270letou tradicí převzala ze své původní kolekce For Me. Designéři při její výrobě mysleli především na to, aby jednotlivé kousky byly nejen mezi sebou, ale i v rámci dalších kolekcí snadno kombinovatelné. Vedle květinových motivů proto nabízí i čistě bílý nebo jemně růžový porcelán, prostírání, svíčky či skleněné vázy.

Díky prémiovému materiálu je série Rose Garden vhodná pro každodenní použití.Kvalitní glazura umožňuje pravidelné mytí v myčce nádobí i ohřívání v mikrovlnné troubě. Odolná je také vůči popraskání či rozbití. Proto vám při správné péči vydrží stejně dlouho jako nádobí vašich babiček a prababiček. Celou kolekci Rose garden pořídíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz.

 

Fotogalerie
15944 15945

Další články z rubriky

Soudobá sezónní klasika kolekce Högl pro nadcházející sezonu je zdobná a stylová

Soudobá sezónní klasika kolekce Högl pro nadcházející sezonu je zdobná a stylová

Značka Columbia přináší oblíbené jarní volnočasové kolekce Columbia Heritage, Icons a Urban Outdoor

Značka Columbia přináší oblíbené jarní volnočasové kolekce Columbia Heritage, Icons a Urban Outdoor

Ingredience měsíce: sléz lesní

Ingredience měsíce: sléz lesní

Novinky od NUORI vás potěší

Novinky od NUORI vás potěší

Konvektomaty Miele se díky technologii HydroClean čistí zcela samy

Konvektomaty Miele se díky technologii HydroClean čistí zcela samy

Koncert pro život