Magazín Elita

Nový trend cottagecore volá po návratu k přírodě

Nový trend cottagecore volá po návratu k přírodě

Kuchyně našich babiček – útulné, praktické a často skromné místo, kde se už od rána vařilo a peklo, aby bylo do oběda hotovo. I když dnes máme pocit, že kuchtěním nechceme strávit celý den, není na škodu si připomenout kouzlo klidu, harmonie a pohody. Právě nový trend cottagecore je ztělesněním zdravého venkovského životního stylu, který volá po pomalejším způsobu života a návratu k přírodě.

Srdce domova tehdy tvořila především kuchyně a jídelna. Zde se pravidelně scházela celá rodina, aby poobědvala u prostřeného stolu. Nelze se tedy divit, že se právě v těchto místnostech vyskytuje cottagecore nejčastěji. Zrcadlí se v použitých materiálech, barvách i doplňcích.

Jako u babičky

Typické je pro něj využití rustikálního nábytku, kovových úchytů i romantických doplňků. V každé cottegacore kuchyni nechybí nábytek z masivního dřeva, porcelánové nádobí a doplňky z textilu či proutí. Převládají světlé tóny v bílé, smetanové nebo barvě slonové kosti, které se doplňují jemnými pastelovými odstíny. Neméně důležitý je i výběr spotřebičů. Na trhu se dnes dají koupit stylové varné desky, ale i ostatní vestavěné nebo klasické spotřebiče v rustikálním designu. Velmi oblíbené jsou také masivní keramické dřezy s baterií, které do místnosti vnesou to pravé kouzlo anglického venkova.

Ani s praktičností si lámat hlavu příliš nemusíte. Otevřený prostorvybízí k jeho plnému využití. Hrnce, pánve i talíře stojí vystavené v horních skříňkách, skleničky jsou připraveny na policích a okenní parapety lemují květináče s bylinkami.

Do posledního detailu

Cottagecore je trend, který pracuje s detaily. Zapomínat proto nesmíte ani na prvky, které dodají interiéru tu pravou romantickou atmosféru. Otevřeným prostorům sluší originální talíře, ozdobné kořenky nebo bohatá květinová aranžmá. I taková maličkost, jako je dřevěné prkénko, korková mísa či chlebník, však dokáže hotové zázraky.

Myslete také na jídelní prostor. Stůl z masivního dřeva s rustikální vázou s čerstvě natrhaným lučním kvítím se bude v kuchyni dokonale vyjímat. Blízkost k přírodě je viditelná i na talířích, hrnečcích nebo miskách. Ani v tomto případě se ale minimalismus nenosí. Více než jednoduchý porcelán uspěje nádobí s různými vzory a barvami ve vintage stylu.

Návrat k přírodě

Trend cottagecore se vepsal také do designu kolekce porcelánového nádobí německé společnosti Villeroy & Boch. Inspirována ranními procházkami v romantických růžových zahradách vytvořila porcelánka dekor s názvemRose Garden, který zachycuje měnící se odstíny anglických růží v jemných akvarelových vzorech na čistě bílém prémiovém porcelánu.

Všestrannost kolekce se vyznačuje nadčasovým designem s čistými liniemi, jemnými přechody a promyšlenými tvary, které společnost s 270letou tradicí převzala ze své původní kolekce For Me. Designéři při její výrobě mysleli především na to, aby jednotlivé kousky byly nejen mezi sebou, ale i v rámci dalších kolekcí snadno kombinovatelné. Vedle květinových motivů proto nabízí i čistě bílý nebo jemně růžový porcelán, prostírání, svíčky či skleněné vázy.

Díky prémiovému materiálu je série Rose Garden vhodná pro každodenní použití.Kvalitní glazura umožňuje pravidelné mytí v myčce nádobí i ohřívání v mikrovlnné troubě. Odolná je také vůči popraskání či rozbití. Proto vám při správné péči vydrží stejně dlouho jako nádobí vašich babiček a prababiček. Celou kolekci Rose garden pořídíte v prodejnách Potten & Pannen – Staněk nebo na www.pottenpannen.cz.

 

Fotogalerie
15944 15945

Další články z rubriky

Venkovní truhlík jako nový? Dopřejte mu ochranný nátěr

Venkovní truhlík jako nový? Dopřejte mu ochranný nátěr

Sumo Garden je inspirativní zahradou v centru Prahy

Sumo Garden je inspirativní zahradou v centru Prahy

Společnost LD Seating otevírá zrekonstruovaný showroom v Praze

Společnost LD Seating otevírá zrekonstruovaný showroom v Praze

Sklo jako zařizovací prvek: funkční, všestranné i krásné

Sklo jako zařizovací prvek: funkční, všestranné i krásné

Léto s Albi – léto plné radosti

Léto s Albi – léto plné radosti