Magazín Elita

Tři umělkyně se setkaly na zenovém soirée

Tři umělkyně se setkaly  na zenovém soirée

Na zenové soirée se vydaly tři známé umělkyně a nechaly se hýčkat japonským hedvábím v Silky salonu. I sebelepší péče potřebuje péči. Své o tom ví i Zlata Adamovská, která svou rafinovanou krásou zdobí televizní obrazovky už od 80. let. „V divadle dostává moje pleť zabrat. Prašné prostředí, nánosy make-upu, vaší tváře se dotkne ledacos,“ směje se dabérka Meryl Streepové. „Návštěva kosmetického salonu by se mi tedy nejvíce hodila přímo po představení, když to mám navíc přes ulici od divadla (Studio DVA divadlo), bohužel to nestíhám tak často, jak bych si přála. Kompenzuji to doma, kosmetičky mi doporučily velmi kvalitní kosmetiku pro můj typ pleti, na té rozhodně nešetřím,“ svěřuje se Zlata Adamovská.

S kolegyní Janou Krausovou a violoncellistkou Terezií Kovalovou se potkaly v blízkosti Václavského náměstí, kde je speciální, který se  zaměřuje na japonskou kosmetiku. „Po dvaceti letech v developerské a stavební praxi jsem zatoužila po „holčičím businessu“. Zaujala mě filozofie značky SENSAI, která vychází ze starodávných čajových rituálů a kde je základem všech produktů japonské císařské hedvábí Koishimaru. To má tu vzácnou vlastnost, že podporuje přirozenou obnovu kyseliny hyaluronové. Klientky odchází krásně odpočaté a jejich pleť jako hedvábí,“ vysvětluje majitelka Silky salonu, Barbara Vykusová.

Violoncellistka Terezie Kovalová má sama překrásnou pleť. Potvrdila, že však není vše jen o genetice a každodenní péče se nesmí zanedbávat. „Na kosmetiku mě naučila chodit máma už když jsem byla v pubertě. Kromě benefitů pro mou pleť je to pro mě hlavně čas odpočinku a relaxace. Nejednou se mi stalo, že jsem na lehátku usnula,“ přiznává s úsměvem talentovaná umělkyně. „Díky chození na kosmetiku mám lepší představu o tom, co mi pleť chce říct a jak jí pomoci. Spánek někdy nenaženu, ale hydratace a kvalitní potraviny pomohou vždycky.“

Značka SENSAI si zakládá i na originálních postupech, které vycházejí z tradičních čajových rituálů Saho (jap. Etiketa). Terezie Kovalová, která má se značkou zkušenosti, proto nebyla překvapená, když jim školené specialistky ukazovaly postupy používání kosmetiky, které spočívají ve dvojím čištění, dvojí hydrataci a dvojí aplikaci. Herečky Zlata Adamovská a Jana Krausová naopak zavzpomínaly na dobu, kdy byl na trhu dostupný jeden krém na obličej a se zájmem sledovaly, jak se hedvábná řada produktů používá.        
Následovalo ošetření podle výběru dam – Zlata Adamovská vyzkoušela denní líčení kosmetikou SENSAI, Terezie Kovalová neodolala péči o pleť podle zmiňovaného rituálu Saho a Jana Krausová si nechala ošetřit ruce a vyzkoušela manikúru.

Herečka Jana Krausová, která si také doslova odskočila z divadla přes ulici, byla příjemně překvapená, jakou oázu klidu má přímo naproti práci. „Osobně sázím na co nejjemnější přírodní kosmetiku. Nemyslím si, že bychom jako herečky potřebovaly nějakou nadstandartní péči, ale máme tak trochu zodpovědnost zůstat přirozené, proto se obloukem vyhýbám všem invazivním metodám. A spousta mých kolegyň z divadla taky, proto není překvapení, že je tu (v Silky salonu) potkávám. Když zkoušíte dlouho do večera, unavená jste vy i vaše pleť. Někdy se stane, že po představení úplně omdlím do postele a na péči není čas, takže to mnohdy dopadne tak, že sem zavítám až když je nejhůř, nebo když jsem hodně vyřízená, “ říká česká herečka a výtvarnice Jana Krausová.

Silky salon kromě kosmetických ošetření značkou SENSAI nabízí také manikúru, pedikúru, lymfatické a aromaterapeutické masáže a laminaci řas.

Foto: Archiv Silky salon

Fotogalerie
15934 15935 15936

Další články z rubriky

Hanka Mašlíková varovala finalisty Muže roku před hejty na sociální síti. Sama s nimi má dost zkušeností

Hanka Mašlíková varovala finalisty Muže roku před hejty na sociální síti. Sama s nimi má dost zkušeností

Zpěvačku Petru Černockou poznávají i školáci. Saxana ji provází už přes 50 let

Zpěvačku Petru Černockou poznávají i školáci. Saxana ji provází už přes 50 let

Nový titul Haliny Pawlowské: A přeskočila jiskra

Nový titul Haliny Pawlowské: A přeskočila jiskra

Motorkáři podpořili Nedoklubko historicky nejvyšší částkou

Motorkáři podpořili Nedoklubko historicky nejvyšší částkou

Studentka z Borovna na Plzeňsku má netradičního adrenalinového koníčka: vytvořila partu „lovců“ zvýhodněných balíčků potravin Nesnězeno v PENNY

Studentka z Borovna na Plzeňsku má netradičního adrenalinového koníčka: vytvořila partu „lovců“ zvýhodněných balíčků potravin Nesnězeno v PENNY