Magazín Elita

Koncert pro Evropu s Českou filharmonií a hosty

Koncert pro Evropu s Českou filharmonií a hosty

Koncert pro Evropu se uskuteční 2. září od 20.00 hodin. Je největší akcí, která se bude konat u příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Na Vltavě vyroste u Slovanského ostrova z pontonů hlediště i velká stage a na samotné hladině se tak odehraje koncert pro cca 1200 lidí a účinkovat bude především Česká filharmonie a řada dalších umělců. Koncert bude přenášet ČT 1. Koncert budou mít možnost sledovat také lidé z okolních ostrovů, mostů, nábřeží, šlapadel a dalších lodí.

Prague Sounds (bývalé Struny podzimu)

Festival založil v roce 1996 Marek Vrabec pod názvem Struny podzimu. Po 25. ročníku se festival přejmenuje (od 1. 6. to bude oficiální, zatím to nikdo neví) na Prague Sounds. Festival se totiž za 25 let posunul, a tak si nový název zaslouží. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších hudebních událostí v ČR. Program osvětluje vztahy mezi klasickou a soudobou hudbou, jazzem, hip-hopem, funky... Prostě crossover. Podle typu hudby se vybírá prostředí, ve kterém se koncert bude konat. Ať už se jedná o Lucernu, Rudolfinum, DOX, střechu Lucerny.... Do Prahy Marek Vrabec přivezl jména světového formátu, většina z nich byla v ČR či v Praze vůbec poprvé... jako je Herbie Hancock, Gregory Porter, Wayne Shorter, legendární hip-hopery De La Soul nebo české legendy jako je Jiří Suchý. 

Marek Vrabec

Zakladatel festivalů Prague Sounds a Struny podzimu. V letech 2013 - 2018 zároveň umělecký ředitel festivalu Dvořákova Praha. Festival Struny podzimu loni oslavil 25 let své existence. V duchu své tradice představí v České republice i letos nová atraktivní jména, vzdá poctu také legendám, od Bacha až po hip-hop. 

Projekt Prague Sounds vznikl původně jako reakce na pandemii koronaviru. Na hladině Vltavy každý rok vyroste plovoucí scéna, která se 2. září stane hlavním dějištěm Koncertu pro Evropu. Návštěvníci si budou moci již třetím rokem vychutnat bezprecedentní nápad – koncerty přímo na hladině Vltavy na unikátní plovoucí scéně, která vzniká uprostřed historické Prahy jen pro tuto příležitost a pouze na jeden zářijový týden. Ta divákům umožňuje zažít festivalovou atmosféru jak z plovoucího hlediště, tak z okolních mostů, ostrovů, nábřeží, ale i plavidel na Vltavě.


Další články z rubriky

Výstava „Helena -  60 let na scéně“ v Tančícím domě představuje unikátní show

Výstava „Helena - 60 let na scéně“ v Tančícím domě představuje unikátní show

Energičtí Circus Brothers se s aktuálním singlem „Víčko“ vydávají novým hudebním směrem

Energičtí Circus Brothers se s aktuálním singlem „Víčko“ vydávají novým hudebním směrem

Držitelem stipendia v Los Angeles od Allwyn a European Film Promotion pro rok 2024 se na MFFKV stal  William Sehested Høeg

Držitelem stipendia v Los Angeles od Allwyn a European Film Promotion pro rok 2024 se na MFFKV stal William Sehested Høeg

DJ a producent Nobody Listen v hlavní roli knihy fotografa  Benedikta Renče

DJ a producent Nobody Listen v hlavní roli knihy fotografa Benedikta Renče

Léto Na Výstavišti a v Holešovické tržnici: sport, divadlo, koncerty, grilování i relax a čerstvé nákupy

Léto Na Výstavišti a v Holešovické tržnici: sport, divadlo, koncerty, grilování i relax a čerstvé nákupy