Magazín Elita

Kolekce dárků s přesahem, která přináší radost a zároveň pomáhá

Kolekce dárků s přesahem, která přináší radost a zároveň pomáhá

Věříme, že laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. Proto vidíme smysl v jejím šíření napříč společností. S laskavou myšlenkou vznikla také kolekce řemeslných produktů, jako je ručně sbíraná bylinná směs, pohlednice z ekologického papíru či knížka mapující osudy odvážných dobrosrdečných lidí. Celou laskavou kolekci najdete na e-shopu www.laskavci.cz.

Dobro existuje

První impuls pro vznik laskavé kolekce dala kniha s názvem Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět. Autorka Dominika Trčková v ní přináší příběhy sedmi lidí ve věku dvacet až čtyřicet let, kteří se snaží smysluplnými počiny měnit svět. „Vždy mě fascinovaly příběhy lidí, kteří se jednoho dne rozhodli změnit věci k lepšímu. Jsem přesvědčená o tom, že příklady táhnou a že v našem životě potřebujeme inspirativní odvážné osobnosti. Příběhy v knize nám dávají naději, že dobro stále existuje. Bez laskavosti můžeme my lidé jen těžko fungovat. Je to dovednost, která může tento svět zachránit,“ říká o knize Dominika Trčková.

Na jejích stránkách se čtenáři seznámí třeba s podnikatelem a filantropem Liborem Hořením, zakladatelem DobroKávy, Olí Štrejbarovou, která má na svědomí úspěšná Ježíškova vnoučata, a dalšími inspirativními lidmi. Autorka vyzpovídala rovněž celou řadu odborníků, například farářku Martinu Viktorii Kopeckou, funkčního lékaře Jana Vojáčka nebo biohackerku Veroniku Allister. Fotografie v knize jsou dílem Petra Hricka.

Kniha, která pomáhá

Kniha, o jejíž grafickou podobu se postaralo kreativní studio Artbureau, zároveň pomáhá.

Z každého prodaného výtisku putuje 12 x 21 = 252 Kč na podporu laskavých projektů. Každý, kdo si výpravnou publikaci pořídí, se může také těšit ze dvou dárků, které jsou její součástí: jedním z nich je pohled, který může majitel knihy někomu poslat, a tak ho potěšit, a dalším jsou semínka k pěstování rostliny laskavec zapracovaná v ručně dělaném papíru.

Publikace je plná tipů, jak žít smysluplnější život, a výsledků studií na dané téma, protože laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. „Je spousta lidí, kteří chtějí pomáhat nebo si založit charitativní projekt, ale nevědí, jak to uchopit. Pak si ale přečtou příběh nějakého úplně normálního člověka a zjistí, že to jde. Tahle knížka je vlastně takovým návodem,“ vysvětluje autorka Dominika Trčková.

Laskavé doplňky

Knihu na e-shopu doplňují produkty laskavé kolekce. Jedním z nich je směs ručně sbíraných květů a bylinek usušených v Čechách a na Moravě. Čajovou směs s láskou a pečlivostí vyrobila společnost Bylinca. Umístila ji do praktické plechovky, kterou můžete opětovně použít pro další skladování vašeho nebo jako něžnou dekoraci. Tip na přípravu laskavého čaje najdete rovněž na stránkách e-shopu.

Protože laskavý čaj se nejlépe pije z laskavého hrnečku, ateliér mindset.cups pro nás vytvořil elegantní porcelánové hrnky. Aby vše dohromady barevně ladilo, vybrali jsme jemné tóny růžové, hnědé a béžové. Hrníčky se liší kus od kusu, proto konkrétní barevnost nemůžeme zaručit - můžete se ale spolehnout, že se vám do rukou dostane skutečný originál.

Škoda každé laskavé myšlenky, která se zatoulá v časoprostoru. Aby se to nestávalo, vytvořili jsme edici laskavých notýsků se zakulacenými rohy. Notýsky vznikly v knihařské dílně Papírníci na pražském Břevnově. Jejich stránky jsou z kvalitního papíru světle krémové barvy bez lineatury a do každého sešitu byly ručně napočítány. Desky mají craftový vzhled a jsou zdobené ražbou přes měděnou fólii. Hřbet knihaři prošili barevně sladěnou nití a následně jej ručně zauzlíčkovali.

Laskavou kolekci uzavírají pohlednice rozdávající radost všude, kudy letí. Jsou vytištěné na

ekologickém papíru a grafickou podobu jim stejně jako knize vtisklo pražské studio Artbureau. O výrobu se postarala brněnská tiskárna Helbich.

To je pro tento okamžik z laskavé kolekce vše. Věříme, že knížka, čaj, hrneček, notýsek i pohlednice dokáží pohladit po duši a rozzářit den.


Další články z rubriky

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří

VOTVÍRÁK odhaluje zbytek lineupu!

VOTVÍRÁK odhaluje zbytek lineupu!