Magazín Elita

Levandulové údolí 2022: Mise a vize pro období následující

Levandulové údolí 2022: Mise a vize pro období následující

Jedinečná bylina BIO Levandule Chodouňská je přírodní antidepresivum i sladidlo, obsahuje antioxidanty, antibiotika a antiseptika z čisté přírody. Napomáhá k posílení imunity nebo zlepšení přirozeného fungování nervového i trávicího systému. Využívá se při bolestech a problémech žaludku, při migrénách, úzkosti, nespavosti apod. Díky tomu, že byliny rostou na bývalých vápencových mořích, je BIO Levandule Chodouňská obohacena také o minerály. Podle prvních výsledků klinické studie se navíc ukazuje, že stresové prostředí se zimními mrazy a silným větrem, který vane v Levandulovém údolí po celý rok, napomáhá BIO Levanduli Chodouňské produkovat vysoce účinné biodynamické látky tzv. bioflavonoidy. Říká se jim také „molekuly života“ pro jejich blahodárný účinek celkové harmonizace pochodů a orgánů v těle.
Superprodukty s BIO Levandulí Chodouňskou pro tělo i mysl

V Levandulovém údolí se z místní levandule vyrábí produkty zdravé výživy v BIO kvalitě, superpotraviny a nápoje pro podporu imunity, produkty s BIO konopím i dalšími bylinami, které potěší pestrostí, chutí a vůní, ale zároveň pomáhají v boji se zdravotními problémy, únavou, nedostatkem energie, smutkem, depresemi, bolestmi hlavy, nespavostí nebo pálením žáhy a bolestmi břicha. Cca 80 % produktů je vyráběno ručně, ekologické obaly jsou 100% kompostovatelné.

TOP produkty Levandulového údolí

K TOP produktům patří bezesporu BIO Andělské kapky s Levandulí Chodouňskou, BIO konopný RAW olej s Levandulí Chodouňskou, BIO esenciální olej s Levandulí Chodouňskou, který jako jeden z mála na našem trhu užíváme vnitřně i pro přímou aromaterapii na kůži, či BIO konopný balzám s Levandulí Chodouňskou na rty, pro ošetření ranek, odřenin, suchých míst nebo atopických ekzémů. K nejnovějším přírůstkům do produktového portfolia se zařadil levandulový med s BIO Levandulí Chodouňskou, BIO sirup z Levandule Chodouňské, který si vyžádali sami klienti, směs BIO rakytníku a BIO Levandule Chodouňské nebo BIO jáhlová a BIO pohanková kaše s Levandulí Chodouňskou - vše samozřejmě v BIO kvalitě.

Čistá příroda s vědou v srdci

Za unikátním Levandulovým údolím, tříhektarovým polem s 50 000 BIO levandulemi a relaxačním areálem, stojí Helena Neumannová, majitelka a zakladatelka s rodinou, a Milena Krčálová, ředitelka výroby, které mají dlouholeté zkušenosti nejen z oblasti tradičního zdravotnictví, ale i celostního přístupu ke zdraví člověka. Jedním z cílů Levandulového údolí je vrátit věhlas českému bylinkářství a fenoménu českého lázeňství, které stojí na dvou základních pilířích: minerálech a bylinách.

Spolupráce s vědeckými kapacitami

Aktuálně oznámená spolupráce s doc. Ing. Petrem Kaštánkem, PhD., jen dokazuje, jak důležitá je pro tým Levandulového údolí synergie mezi silou tradičních přírodních prostředků a nejnovějšími vědeckými poznatky. Doc. Kaštánek přednáší obor Bioinženýrství na VŠCHT a je předním světovým odborníkem a výzkumníkem mj. v oblasti biochemických reaktorů, biotechnologických způsobů kultivace a využití mikroorganismů a řas, izolace přírodních bioaktivních látek a přípravě preparátů na jejich bázi a transfer technologií. Nadále také pokračuje spolupráce týmu Levandulového údolí s dr. Ivetou Horsákovou a jejími kolegy z VŠCHT, která stála u zrodu prvních BIO nápojů a BIO superpotravin z manufaktury Levandulového údolí.

Zážitky, procedury a další aktivity pro jednotlivce i firmy

Areál Levandulového údolí je v provozu celoročně o víkendech a vybraných svátcích. Kromě unikátního BIO levandulového pole zde najdete také BIO sad třešní a zeleninové zahrady, zbrusu novou, dřevem vonící EKO halu s restaurací a prodejnou se zdravou výživou, kvalitní kosmetikou a poctivými řemeslnými produkty českých výrobců, speciální aroma domek pro celostní terapie a relaxaci, sezónně zaměřenou informativní stezku a další místa pro dospělé i malé návštěvníky. V přípravě je i masážní a relaxační domek ve spolupráci s JANES studiem, které se stará o kondici a celostní péči v oblasti pohybového aparátu zdravotních sester, lékařů a pracovníků integrovaného záchranného systému, kteří Levandulové údolí vyhledávají stále častěji pro kvalitní péči, kterou nabízí.

Kvalitní gastronomie i spolupráce s domácími výrobci

Při přípravě pokrmů se v Levandulovém údolí klade velký důraz na regionální a sezónní suroviny, spolupráci s místními producenty a na recepty z českého kalendáře. Nedávno bylo rovněž představeno speciální levandulové pivo, na jehož výrobě se podíleli mistři sládci z věhlasného Pivovaru Matuška. Připravuje se také spolupráce s Vinařstvím Ježková (sídlo v Moravské Nové Vsi) nebo čokoládové nebe v puse Čokoládovnou Janek.

Terapeutické balíčky, svatby i catering

Tým Levandulového údolí s radostí zajistí specializované akce jak pro individuální, tak firemní klientelu, ať už jde o nejrůznější terapeutické a poradenské balíčky, cateringy, svatby, romantické večeře a další oslavy či teambuildingy. Na místě je dnes rovněž možné se ubytovat ve vlastním stanu či karavanu.

Adoptujte si BIO Levanduli Chodouňskou

Na jednotlivce i firmy rovněž míří projekt Adopce BIO Levandule Chodouňské. Jeho cílem je především financování dalšího výzkumu této byliny jako pomocníka v boji s nejrůznějšími typy onemocnění a výstavba EKO kempu v nádherném prostředí čisté přírody Levandulového údolí, obklopeného brdskými lesy a nacházejícího se v samém srdci Národního geoparku Barrandien.

Adopce 1 rostlinky stojí 1 000 Kč, jako poděkování získá zájemce zápis na Zdi cti, čestný titul Filantrop planety a zážitkový oběd pro dva v Levandulovém údolí.

https://www.youtube.com/watch?v=YtvOb06qpQc&t=4s

Další informace na www.levanduloveudoli.cz, FCB a IG.


Další články z rubriky

Nahlédněte do soukromých zahrad rodiny Kinských

Nahlédněte do soukromých zahrad rodiny Kinských

Poplavte na pomoc s ALS! Prague City Swim se koná v sobotu 10. června

Poplavte na pomoc s ALS! Prague City Swim se koná v sobotu 10. června

Sodexo Benefity: Projekt recyklace karet zaujal odborníky

Sodexo Benefity: Projekt recyklace karet zaujal odborníky

Bezpečnostní pásy by měly být podmínkou školního výletu autobusem. Praxe bývá jiná

Bezpečnostní pásy by měly být podmínkou školního výletu autobusem. Praxe bývá jiná

Nápadité karetní hry, které vám rozšíří obzory doma i na cestách

Nápadité karetní hry, které vám rozšíří obzory doma i na cestách

Památník Antonína Dvořáka