Magazín Elita

Jarní autenTICké prohlídky otevřou brány výstaviště i pro běžce

Jarní autenTICké prohlídky otevřou brány výstaviště i pro běžce

Areál brněnského výstaviště je plný nejen moderních hal, ale také pavilonů s historickou hodnotou. Se zajímavostmi o veletržním areálu seznání zájemce na jaře roku 2022 oblíbené autenTICké prohlídky, které ve spolupráci s Veletrhy Brno pořádá TIC BRNO.

Lidé si mohou vybrat ze tří tras. První z nich, Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko, je vedená pouze exteriérem a návštěvníci zjistí více o historii i stavebním vývoji výstaviště. „Trasa je bezbariérová a je možné ji absolvovat i s kočárkem nebo psem na vodítku. Je tak ideální pro víkendový rodinný výlet,“ uvedl mluvčí společnosti Veletrhy Brno Radoslav Klepáč.

Brněnské výstaviště: https://www.youtube.com/watch?v=4ZkSZy1juwQ

Trasa Brněnské výstaviště pro fajnšmekry cílí na všechny, kteří chtějí prozkoumat běžně nepřístupné objekty. Zájemci si prohlédnou Brno z terasy administrativní budovy, projdou si Králíkovo divadlo a vystoupají i na věž pavilonu G.

Aktivní sportovce jistě potěší running tour. „Ta běžce zavede i do technického zázemí v místě bývalého Bauerova cukrovaru a nabídne krátkou odbočku k Velodromu. Zlatým hřebem pak bude výběh na věž pavilonu G,“ informoval Klepáč.

Brněnské výstaviště: https://www.youtube.com/watch?v=BKbjduf2vjM

Zákoutí výstaviště ukážou návštěvníkům zkušení průvodci z TIC BRNO. „Věřím, že na výstavišti je spousta zajímavých věcí k vidění i v mimoveletržní době. Mnohá zákoutí budov pak překvapí i ty, kteří si myslí, že znají areál jako své boty,“ nalákala na prohlídky architektka společnosti Veletrhy Brno Lenka Štěpánková.

Aktuální termíny prohlídek najdou lidé na www.autenticke-prohlidky-brno.cz, kde zároveň zakoupí vstupenky. Ty můžou koupit i osobně v infocentrech na Radnické 8 a Panenské 1.

Seznam jarních termínů prohlídek:

Running tour: Brněnské výstaviště – 26. 4., 31. 5. a 14. 6.

Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko – 30. 4., 14. 5., 4. 6. a 18. 6.

Brněnské výstaviště pro fajnšmekry – 5. 5., 12. 5., 2. 6. a 16. 6.

 


Další články z rubriky

Do hor vždy jen s tím správným vybavením

Do hor vždy jen s tím správným vybavením

 

Sacharidy na talíř patří! Pozor, záleží na kvalitě, množství a denní době

Sacharidy na talíř patří! Pozor, záleží na kvalitě, množství a denní době

Skrytá hrozba na talíři: Co nám průmyslově zpracované potraviny tají

Skrytá hrozba na talíři: Co nám průmyslově zpracované potraviny tají

Operace křečových žil mění pohled na vlastní tělo!

Operace křečových žil mění pohled na vlastní tělo!

FYZIOporadna: když se ohnutý prst sám nenarovná, je třeba řešit zánět šlach

FYZIOporadna: když se ohnutý prst sám nenarovná, je třeba řešit zánět šlach

Kozí mejdan