Magazín Elita

Zběsilá akční komedie Tři Tygři ve filmu: JACKPOT vtrhne do kin už 26. května

Zběsilá akční komedie Tři Tygři ve filmu: JACKPOT vtrhne do kin už 26. května

Nejdříve si podmanili celou Moravu, následně se stali se svými skeči fenoménem na YouTube, kde si je oblíbily stovky tisíc fanoušků od Ostravy až po Aš. A nyní vyrážejí do kin. Herci Štěpán Kozub, Albert Čuba, Robin Ferro a Vladimír Polák, známí jako Tři Tygři z ostravského Divadla Mír, totiž natočili podle scénáře Alberta Čuby a Vladimíra Poláka zběsilou akční komedii Tři Tygři ve filmu: JACKPOT. Ta vstoupí do kin 26. května 2022.

Předposlední český akční hrdina a strážce svého Teritoria Milan (Albert Čuba), citlivá duše, prokletý básník a řidič tramvaje David Votrubek (Štěpán Kozub), orgán městské policie Robert (Robin Ferro)
a snaživý, leč průměrný herec oblastního divadla Herbert (Vladimír Polák) se vydávají na dobrodružnou a strastiplnou cestu za nečekanou výhrou. Road trip
z Ostravy do Prahy plný šílených událostí, nečekaných odboček a akčních scén jim totiž stíží nejen Davidův osobitý pohled na svět, ale i mafiánský boss Král, taktéž toužící po miliónové výhře. Hlavní hrdinové však po cestě najdou víc, než sami čekali. První filmový počin Třech Tygrů bude žánrově specifická podívaná – nebude v něm samozřejmě chybět humor, který je pro partu z Divadla Mír charakteristický, ale také akční bojové scény, napětí nebo láska.

„Natočit film jsme chtěli už ve chvíli, kdy se Divadlo Mír zakládalo, tedy před více než pěti lety. Není to tak, že jsme nejprve uspěli v divadle, pak v on-linu a najednou nás napadlo, že bychom mohli zkusit i film. Bylo to naopak. Od začátku jsme věděli, že do filmového světa chceme vkročit. To ostatní byly jednotlivé milníky na cestě k jednoznačně vytyčenému cíli,“ svěřil se zakladatel Třech Tygrů, autor scénáře, herec a principál Divadla Mír Albert Čuba. Ač jsou Tři Tygři známí především díky svým improvizačním kouskům, scénář k filmu byl pevně daný. „Na place se improvizovalo minimálně, pouze v jednotlivostech. V zásadě je film natočen přesně podle scénáře,“ dodal Čuba.

Trailer na YouTube: https://youtu.be/D9iV_Lcve5s

Jelikož jsou Tygři už ze své podstaty takřka nerežírovatelní, rozhodli se svůj film svěřit do rukou režiséra a kamaráda Emila Křižky, se kterým Mír již dříve spolupracoval. V obou jeho dosavadních filmech Ruchoth Raoth a Hrana zlomu totiž hlavní role ztvárnil Štěpán Kozub, Mír byl navíc i partnerem druhého zmíněného Křižkova filmu. „Mám rád přestřelený, až černý humor, takže jsem se mezi Třemi Tygry cítil jako doma. Práce s nimi je vždycky zábavná, ale nevyzpytatelná. Je těžké je krotit, což vlastně ani nebyl můj úkol. Soustředil jsem se hlavně na to, abych zúročil mé vizuální cítění a vypravěčské schopnosti,” vysvětlil režisér.

Jako milovník žánrových a akčních filmů se Emil Křižka vyřádil zejména u akčních scén, kterých je v JACKPOTu požehnaně. V jedné si dokonce i sám zahrál. „Dlouhá léta jsem se zabýval bojovým uměním, proto jsem dostal na starost také akční choreografii, přípravu a trénink herců. A když už se měli Tygři s někým pobít, proč nevyužít někoho, kdo se v boji cítí jako ryba ve vodě. Tak jsem jim to nandal,” dodal s úsměvem Křižka. Autor scénáře tento přístup kvitoval s nadšením: „Emil si v mládí natáčel bojové choreografie na VHS, navíc je držitelem černého pásu v karate. Já sám jsem na tom podobně – mám rád akční filmy, v mládí jsem si natáčel bitky a umím Krav Mňagu (někdy i Žďorpa), takže se dá říct, že akční scény ve filmu byly neoddiskutovatelná věc hned od počátku,“ vysvětlil Albert Čuba, jehož filmový Milan často využívá bojová umění jako je Tenton-do, Katu, Komatsu nebo Xbox.

Své mnohaleté zkušenosti z bojového umění Aikido zúročil ve filmu dokonce i Vladimír Polák. Tři Tygři ve filmu: JACKPOT tak bude pravděpodobně prvním českým celovečerním snímkem, ve kterém se tento styl proslavený zejména Stevenem Seagalem objeví. A třeba se tam objeví i sám Steven Seagal… Právě kvůli akčním scénám byl důležitou součástí štábu také tým kaskadérů z Czech Action Crew.

Humor ostravských Třech Tygrů je opravdu specifický, film však pobaví i diváky, kteří Tři Tygry neznají z internetu ani z divadla. „Bude se líbit všem, kdo se chce v kině zkrátka pobavit. Těm, komu se líbí Louis de Funés, filmy jako Šimon a Matouš, Tom a Jerry, Policajt z Beverly Hills
a podobně. Zkrátka lidem, kteří rádi sledují šílené eskapády hlavních hrdinů, jenž směřují za svým cílem,“ pozval do kin Albert Čuba.

Vedle herců a hereček z Divadla Mír si ve snímku zahrálo také několik jejich kolegů nejen z ostravských divadel – například Dušan Sitek, Sára Erlebachová, Petr Sýkora, Markéta Matulová, Michal Noga, Zbigniew Kalina, Lada Bělašková, Josef Kaluža, Tomáš Dianiška
a další. Diváci se však mohou těšit i na několik zajímavých a nečekaných tváří v cameo rolích –
Iva Janžurová, Jiří Štěpnička, Tomáš Magnusek, Honza Dědek, Milan Baroš, FattyPillow či dokonce Miroslav Kalousek. Hudbu k filmu složil taktéž člen Divadla Mír Michal Sedláček. Snímek se natáčel především na území Moravskoslezského a Zlínského kraje, vznikl v produkci Mír Production a Europeana Production a do kin jej uvede 26. května 2022 distribuční společnost Bontonfilm.

 

Obsazení:

Milan: Albert Čuba

David: Štěpán Kozub

Robert: Robin Ferro

Herbert: Vladimír Polák

Král: Dušan Sitek

Zbyhněva: Sára Erlebachová

Bubák: Petr Sýkora

sestra Ambrózie: Markéta Matulová

farář: Zbigniew Kalina

trafikant Zbyněk: Michal Noga

a další

 

Tvůrci:

Režie: Emil Křižka

Scénář: Albert Čuba, Vladimír Polák

Kamera: Ryszard Perzynski

Střih: Emil Křižka, Maxmilián Čuba, Albert Čuba

Zvuk: Tomáš Oramus

Hudba: Michal Sedláček

Architekti: Ondřej Turoň, Pavla Ferro Skaláková

Kostýmy: Eva Kotková

Masky: Gabriella Kupková

Výkonný producent: Lukáš Oramus

Vedoucí výroby: Jana Juříčková

Producenti: Mír Production (Albert Čuba, Lukáš Oramus, Štěpán Kozub, Jana Juříčková), Europeana Production (David Blümel, Petr Kutáč)

Koproducenti: Viktor Kaštyl, Manu Chilaud & Pavla Klečková, Milan Baroš

Žánr: zběsilá akční komedie

Délka: 110 min

Premiéra: 26. 5. 2022

Distributor: Bontonfilm

Fotogalerie
15709

Další články z rubriky

Pavel Trávníček nechal nahlédnout do svého hereckého života. Vychází kniha Pavel Trávníček: Tři oříšky pro prince

Pavel Trávníček nechal nahlédnout do svého hereckého života. Vychází kniha Pavel Trávníček: Tři oříšky pro prince

Ježíškovi pomáhá řada známých tváří a Hanka Kynychová je tradičně mezi nimi!

Ježíškovi pomáhá řada známých tváří a Hanka Kynychová je tradičně mezi nimi!

Michal David pokřtil pokračování multiplatinového alba FUNKY

Michal David pokřtil pokračování multiplatinového alba FUNKY

Hanka Kynychová má skvělý koncept, jak rozhýbat děti z dětských domovů

Hanka Kynychová má skvělý koncept, jak rozhýbat děti z dětských domovů

Halina radí, jak nejlépe na rande...!

Halina radí, jak nejlépe na rande...!

Vánoční Holešovická tržnice