Magazín Elita

Velkofilm Jan Žižka konečně v září dorazí do kin

Velkofilm Jan Žižka konečně v září dorazí do kin

Téměř čtyři roky od poslední klapky konečně dorazí do kin film Petra Jákla Jan Žižka.  Snímek, který představí zahraniční hvězdy jako je Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger či Sophie Lowe, bude mít premiéru druhý zářiový týden.

Termín premiéry ale neurčil Petr Jákl. „Bylo mi přiděleno Američany. A jelikož musíme mít premiéru zároveň v Americe i u nás, tak jsem to akceptoval,“ vysvětlil producent a režisér s tím, že kdyby to bylo na něm, vybral by jinak. Po dlouhém čekání se ale už nemůže premiéry dočkat. „Strašně se těším na to, až bude film v kinech. Je to hrozný pocit, když má člověk dlouhou dobu film hotový, ale nemůže ho nikomu ukazovat. Bohužel kvůli pandemii je ale v podobné situaci plno tvůrců,“ vysvětlil Jákl. 

Celou dobu od dokončení filmu čelil také četným dotazům, kdy už bude film konečně v kinech. „Za poslední dobu se mi to stalo několikrát. V podstatě poslední dva roky má setkání s kýmkoli začínají slovy: Tak kdy už bude Žižka? Z legrace jsem začal všem říkat, že to asi bude nakonec jen domácí video, protože kina se zřejmě nedočkám,“ dodal se smíchem.

Snímek, který je zatím nejnákladnějším filmovým počinem všech dob u nás, představí slavného vojevůdce trochu jinak, než by možná diváci čekali. „Je to příběh o zrodu vojevůdce a myslím, že budou lidé překvapeni z toho, jak je příběh koncipovaný. Všechno se odehrává v roce 1402, tedy v době Žižkova mládí, ještě před husitskými válkami. Je v něm všechno, co je potřeba o té době vědět, aby ji člověk pochopil. Také dostatek bojů, ale především velmi silný příběh, který člověka vede až do konce,“ svěřil se Jákl.

Film Jan Žižka vypráví o zrodu nejslavnějšího vojevůdce českých zemí. Do českých kin jej uvede distribuční společnost Bioscop 8. září 2022.

Děj filmunás nás zavádí na konec 14. století. Země Koruny české jsou zmítány násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan při misi prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti, proto je následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV.

Zemi ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan je však povolán k vykonání velmi delikátního úkolu, kterým se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky... Nejde totiž o nic menšího než o únos Kateřiny, snoubenky pána z Rožmberka. Od té chvíle nemá na vybranou, vstoupil totiž do boje, který nemá konce.

Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. Je to čas, kdy se z nájemného žoldnéře rodí vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří a stává se skutečnou legendou.

Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. V hlavních rolích se představí Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Sophie Lowe, Karel Roden a další.

Název: Jan Žižka (Medieval)
Režie: Petr Jákl
Producent: Petr Jákl, Cassian Elwes – J.B.J. Film, Double Tree Entertainment

Studio: R.U.Robot Studios

Výkonný producent: Martin J. Barab, Petr Jákl st., Kevin Bernhardt
Hlavní role: Ben Foster, Michael Caine, Matthew Goode, Til Schweiger, Vinzenz Kiefer, Werner Daehn, William Moseley, Sophie Lowe, Karel Roen,
Ondřej Vetchý, Marek Vašut, Jan Budař, Ben Christovao a další
Námět: Petr Bok, Petr Jákl st.
Scénář: Petr Jákl

Spolupráce: na základě scénáře Marka Dobeše a Michala Petruše
Dramaturgie: Ivo Trojakov
Historik: Prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc

Fotogalerie
15698

Další články z rubriky

HLASkontraBAS Oktet představí na začátku března v Trutnově a Praze poprvé naživo nové „severské” album

HLASkontraBAS Oktet představí na začátku března v Trutnově a Praze poprvé naživo nové „severské” album

Malý princ ožívá v nezapomenutelné show a poprvé míří do Prahy!

Malý princ ožívá v nezapomenutelné show a poprvé míří do Prahy!

Nabarvené ptáče Václava Marhoula získalo další ocenění v zahraničí

Nabarvené ptáče Václava Marhoula získalo další ocenění v zahraničí

Světoznámé operní pop trio se po fenomenálním úspěchu vrací do Prahy

Světoznámé operní pop trio se po fenomenálním úspěchu vrací do Prahy

Vychází knižní Výpravy Jiřího Peňáse, tentokrát po schwarzenberských místech

Vychází knižní Výpravy Jiřího Peňáse, tentokrát po schwarzenberských místech

MOTOSALON 2024