Magazín Elita

Odstartovala unikátní výstava motocyklů Harley-Davidson na Arkádách Pankrác

Odstartovala unikátní výstava motocyklů Harley-Davidson na Arkádách Pankrác

Až do 30. března budou mít návštěvníci pražského obchodního centra Arkády Pankrác možnost zhlédnout unikátní výstavu motocyklů Harley-Davidson. Výstava s názvem Harley-Davidson, legenda přijíždí! zahrnuje téměř čtyři desítky motocyklů značky z let 1918 až 2022, které jsou umístěny po celém prostoru obchodního centra. Nechybí mezi nimi například model z roku 1918, stejně jako první elektrický motocykl značky LiveWire, ale také městské elektrokolo, první adventure touring (terénní) motocykl Pan America, nebo i letošní model, nový Sportster S a mnoho dalšího. Arkády Pankrác navíc ve spolupráci s Harley-Davidson Praha připravily na celý březen i pestrý doprovodný program plný zábavy, soutěží a odměn z portfolia obou partnerů. 

„Jsme rádi, že můžeme širokou veřejnost pozvat na výstavu motocyklů Harley-Davidson do Arkád Pankrác. Těší mě, že se podařilo dát dohromady sbírku modelů od roku 1918 až do letošního roku, sbírku, na které je jasně viditelný progres v průběhu celého století. Výstavu a vybrané modely jsme volili tak, aby si na své přišel každý, ať už milovník našich tradičních strojů, tak i moderních technologií, stejně jako elektrického pohonu, člověk, který je obdivovatelem motocyklů, ať už sám jezdí či nikoli a vedle toho i běžný návštěvník obchodního centra, pro kterého může být výstava zajímavým zpestřením a třeba i prvním setkáním s motocykly Harley-Davidson,”říká Jaroslav Vavřina, spoluorganizátor výstavy a spolumajitel pražského dealerství Harley-Davidson. 

Návštěvníci obchodního centra si tak po celý měsíc březen mohou užít jedinečnou podívanou. Ve všech patrech centra budou umístěny motocykly Harley-Davidson, od nejstarších modelů až po současné. Zhlédnout mohou například motocykl Harley-Davidson F 1000 sidecar z roku 1918, AA 1928 a B 1928 z odpovídajícího roku, nebo také 750 VLC Army z roku 1942, ale i modely DuoGlide z roku 1958, Low Rider z roku 1988, stejně jako Heritage Softail Classic z roku 1993 i výroční Fat Boy vyrobený u příležitosti 100. výročí Harley-Davidson v roce 2003. Chybět pochopitelně nebudou ani novější modely jakými jsou Street Rod 750 z roku 2020, první elektrický motocykl značky, LiveWire, ze stejného roku, první adventure touring Pan America z roku 2021 a první elektrokolo značky rovněž z roku 2021. Zastoupen bude i aktuální modelový rok, a to jak retro elektrokolem, tak především novým modelem řady Sportster, a to Sportsterem S.

„Ze spojení s ikonickou značkou Harley-Davidson máme opravdu radost a těší nás, že právě Arkády Pankrác mohou celý měsíc hostit tuto jedinečnou výstavu. Věříme, že samotné umístění i jednotlivé modely jsou zvoleny tak, aby zaujaly každého návštěvníka, aktivního jezdce, rodiny s dětmi, dospívající i ženy. Pro ně všechny jsme připravili i pestrý doprovodný program zahrnující zábavu a soutěže o hodnotné ceny,” říká Denisa Gálová, ředitelka obchodního centra Arkády Pankrác.

Doprovodný program pro každého…

Po celý březen výstavu doplní pestrý doprovodný program. Každý den probíhá takzvaný Harley Wheel, kdy si návštěvníci při útratě nad 500 Kč v jakékoliv prodejně mohou vytočit na kole motocyklu okamžitou výhru. Pořadatelé výstavy připravili rovněž speciální dny Harley Race, a to v termínu 14. – 27. března, kdy zájemci mohou usednout do závodního simulátoru MotoGP, v němž bude umístěn motocykl Harley-Davidson Street Rod a jejich cílem bude zajet co nejpřesnější stopu trati, kterou jel závodník Lukáš Pešek. Tedy, co nejlépe pracovat s náklonem, brzdou a plynem. A 26. březen pak bude patřit Armwrestling Grand Prix, soutěži v páce o nejsilnějšího muže a ženu, zahrnující i exhibiční zápasy a ukázky technik pro veřejnost. 

Nenechte si proto ujít jedinečnou výstavu Harley-Davidson, legenda přijíždí!, včetně jejího doprovodného programu a navštivte do 30. března nákupní centrum Arkády Pankrác.

Více informací na www.harley-davidson-praha.cz a www.arkady-pankrac.cz

Fotogalerie
15548 15549 15550

Další články z rubriky

ANIMAL PARK RABINA pořádá v sobotu 15. června den pro děti

ANIMAL PARK RABINA pořádá v sobotu 15. června den pro děti

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

PENNY je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zájem o podnikání mezi mladými roste, v začátcích jim pomáhají dostupné nástroje

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří

Zelené střechy stejně jako památky nebo muzea mají svůj den otevřených dveří