Magazín Elita

Max Mara je elegantní, moderní s dávkou bouřlivé kreativity a ještě působí magicky

Max Mara je elegantní, moderní s dávkou bouřlivé kreativity a ještě působí magicky

Max Mara je italský módní dům, který patří k největším producentům vysoce kvalitní dámské módy a každá její nová kolekce je očekávána s napětím. MAX MARA FW22 FASHION SHOW opět potvrdila, že se máme na co těšit. Ian Griffiths, módní návrhář a kreativní ředitel značky konstatoval, že po posledních dvou letech touží po magii…, kterou našel v tvorbě Sophie Taeuber-Arp, švýcarské výtvarné umělkyně s širokým talentem.

Griffiths použil, jako předlohu pro své návrhy, kostýmy loutek, které vyrobila Taeuber-Arp pro hru „The King Stag. Součástí jejího díla jsou malby, sochy, textilní návrhy, návrhy nábytku, interiérů i staveb, vše je uchováno a prezentováno v řadě muzeí, například i v Muzeu moderního umění v New Yorku. Odkaz dadaistů, kteří byli aktivní mezi dvěma světovými válkami, je aktuální i dnes, odmítali totiž nacionalismus a násilí, o to silnější poselství Max Mara v této době přináší.

Modely, které byly pro novou kolekci vytvořeny vyzařují radostnou energii a hravé kontrasty, které mají šmrnc. Matné zlaté zipy na kapsách, dvojité na zapínání, netradičně umístěné rozparky, vyznívají skutečně dadaisticky. Mohérové svetry, oversized kabáty, členěné rukávy, upnuté i volné kalhoty z netradičně zpracovaných materiálů, kalhoty se zipy na lýtkách jsou chytře přizpůsobivé. Prošívané či zvonové sukně s přiléhavým rolákem, kuklou a sakem na míru, musí mít každá žena, která chce vyslat signál, že je připravena na vše.

Kabáty Max Mara jsou středem pozornosti, jejich dokonalé tvary, funkce a provedení, dlouhé i krátké s respektem k jakékoli postavě přináší své nositelce jakousi majestátnost. Designově boty tradičně podtrhuji look každé ženy. Max Mara vzdala touto kolekcí hold Taeuber-Arp, mimořádné umělkyni, která je považována za jednu z nejvýznamnějších osobností dadaismu, konstruktivismu a geometrické abstrakce 20. století.

Fotogalerie
15511 15512 15513 15514 15515 15516 15517 15518

Další články z rubriky

Chytrá domácnost: Moderní technologie ušetří energii, finance i čas

Chytrá domácnost: Moderní technologie ušetří energii, finance i čas

Nová limitovaná kolekce značky Columbia “ Ready to Roam“  určená mužům

Nová limitovaná kolekce značky Columbia “ Ready to Roam“ určená mužům

125 Gala Edition: Miele slaví výročí s vestavnými spotřebiči v úchvatné matné černé barvě

125 Gala Edition: Miele slaví výročí s vestavnými spotřebiči v úchvatné matné černé barvě

Užijte si léto naplno!

Užijte si léto naplno!

Objevte novou dámskou stylovou kolekci COLUMBIA BOUNDLESS EXPLORER  pro všechny nespoutané průzkumnice

Objevte novou dámskou stylovou kolekci COLUMBIA BOUNDLESS EXPLORER pro všechny nespoutané průzkumnice