Magazín Elita

Nábytek vyrobený s láskou k dětem a k přírodě ocení nejvíc nastávající maminky

Nábytek vyrobený s láskou k dětem a k přírodě ocení nejvíc nastávající maminky

Vybírat první nábytek pro miminko může být veliká radost. Pokud máte rádi čistý design, světlé tóny, jemné detaily a poctivý dřevěný masiv z evropských lesů, pak byste neměli minout nábytek značky Oliver Furniture od dánského truhláře a návrháře Sørena Rørbæka. Elegantní a udržitelný nábytek s dobrým příběhem u nás seženete na jediném místě – ve studiu Viabel Šárky Richtrové.   

Jak říká Šárka Richtrová, která dánský nábytek objevila na veletrhu v Paříži, Rørbækův design je určen pro snadný život současné rodiny kdekoli v Evropě. „Vůbec nejoblíbenější u nastávajících maminek je krásná, dokonale navržená postýlka Mini+. Ta nejdřív slouží jako něžná postýlka pro kojence – s oblými rohy, nastavitelnou výškou matrace a jemnými detaily v podobě kožených úchytek,“ vysvětluje Richtrová. Miminka ale rychle rostou, a tak Rørbæk postýlku vymyslel tak, aby ji šlo snadno přestavět v nízkou postel pro batolátko. „Tím ovšem proměny nekončí: Mini+ je možné dále roztáhnout do délky, takže postel slouží děťátku až do osmi let. Dokonce i vyvýšená postel se žebříkem a skvělou schovávačkou na hraní je pořád tatáž postýlka, doplněná jen o některé přídavné díly,“ říká Šárka Richtrová.

Postýlkou Mini+ – doplněnou často o komodu s přebalovacím pultem a výsuvnými věšáky – tak zařizování pokoje pro děťátko velmi často začíná. Pro svou dceru Medu si ji ve Viabelu pořídila například modelka Renata Langmannová a spinká v ní i chlapeček Nikolas Zorky a Míry Hejdových.

Pro nejmenší děti je určena i nová hrazdička pro závěsné hračky vyrobená z dřevěného masivu. „Z bytelného dřeva je i oblíbené houpací křesílko, kam lze bezpečně uložit úplně malé dítě. Stačí na něm ale přehodit potah a s knížkou nebo jen tak si může stejné křesílko užívat i starší sourozenec,“ říká Šárka Richtrová. A upozorňuje ještě na další novinku: doplňky v hřejivé karamelové nebo světlejší hořčicové barvě. „Měkká podložka, aby se miminku pod hrazdičkou hezky leželo, nebo polštářky, koberečky a deky v karamelových či béžových přírodních tónech interiér krásně zútulní,“ vysvětluje.

Nábytek ze země, kde žijí nejšťastnější lidé v Evropě, už navíc už není jenom bílý. „Značka nyní přišla s novinkami v řadě Seaside.  Nábytek tak už není jen v čistě bílém provedení, ale i ve verzi kombinující bílou se světlým dřevem. Působí rustikálněji a skvěle se hodí třeba pro vybavení dětských pokojíčků ve víkendových sídlech,“ říká Šárka Richtrová, jejíž studio dokáže rodinám pokojíčky i kompletně navrhnout a zařídit.

www.viabel.cz

Fotogalerie
15466 15467 15468 15469 15470

Další články z rubriky

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Chyťte střechu za očka

Chyťte střechu za očka

Miele kráčí už 125 let po boku téměř všech hospodyněk

Miele kráčí už 125 let po boku téměř všech hospodyněk

Jaro a devadesátky klepou na dveře

Jaro a devadesátky klepou na dveře

Nové ručníky a toaletní papíry Tork Natural colour jsou z z recyklovaných vláken

Nové ručníky a toaletní papíry Tork Natural colour jsou z z recyklovaných vláken

MOTOSALON 2024