Magazín Elita

Lucie Vondráčková, Daniel Hůlka se stali patrony nadačního fondu Nejlepší přítel

Lucie Vondráčková, Daniel Hůlka se stali patrony nadačního fondu Nejlepší přítel

Slavné tváře spojily síly pro dobrou věc. Zpěvačka Lucie Vondráčková, herečka Eva Čížkovská, muzikálový herec Daniel Hůlka, hudební skladatel Zdeněk Barták, textař Michal Prostějovský a zpěvák Petr Ulrych se stali patrony nového nadačního fondu Nejlepší přítel. Ten, jak již název napovídá, pomáhá s financováním psích útulků, s výcvikem asistenčních i záchranářských psů a s dalšími podpůrnými akcemi.

Finanční obnosy chce fond věnovat především na výcvik asistenčních a záchranářských psů, zároveň však usiluje o podporu dalších programů proti týrání zvířat, včetně zákazu používání zábavní pyrotechniky. Tyto a jiné aktivity mají usnadnit život jak lidem, kteří jsou odkázáni na psí asistenci, tak samotným němým tvářím.

Lucie Vondráčková pečuje o své svěřenkyně z útulku

S tím souhlasí i jedna z patronek, Lucie Vondráčková, která je velkou milovnicí zvířat. I když doma zatím žádného chlupáče nemá, před dvěma roky adoptovala z útulku hned dvě kočičky. „Kluci mě dlouho přemlouvali, takže jsme zachránili dvě nové kočičí lásky z útulku,“ chlubila se na internetu novými členkami domácnosti.

Daniel Hůlka nedá bez psa ani ránu

Vřelý vztah ke psům má i muzikálový herec a zpěvák Daniel Hůlka, který svého prvního psa dostal v šesti letech. Dnes se stará o čtyřnohého přítele, křížence border kolie, Timona. „Timonek měl úvod do života velmi těžký, pochází totiž z množírny, ze které přežili pouze tři psi ze šedesáti,“ říká zpěvák a přiznává, že pes ho doprovází dennodenně. Jeho věrnou oporou je dokonce i na podiu. „Na koncertech ho pouštíme i na jeviště. Nejradši má děkovačku, na které se vždycky rád producíruje, a ještě získá největší potlesk,“ směje se Hůlka.

Eva Čížkovská má nejlepšího přítele Bena

Filmová a divadelní herečka, moderátorka a nyní i patronka nadačního fondu Nejlepší přítel Eva Čížkovská se svým vřelým vztahem ke zvířatům rovněž netají. „Život bez čtyřnohých mazlíčků si nedokážu představit, doma máme třináctiletého pejska Bena,” vysvětluje herečka známá jako striptérka Ála z filmu Discopříběh.  Své roztomilé plyšové kuličce ráda dopřává profesionální péči v luxusních psích salonech. „Stejně jako já se pravidelně zkrášluje i Beníček. Docházíme na stříhání, koupání i foukání,” popisuje obětavá psí máma pravidelnou starost o svého miláčka.

Podpořit fond může každý

„Nejen osobnosti, ale všichni, kdo mají tu možnost, mohou přispět drobnou částkou nebo materiální pomocí pejskům, kteří to opravdu potřebují,” objasňuje zakladatel fondu Petr Brych. Ten ale navíc upozorňuje, že i jakákoliv další pomoc, bude nesmírně vítanou posilou. „Nejde jen o peníze, jde o změnu chování a přístupu k nechtěným pejskům, kteří často končí v útulcích. Také chceme upozornit na problematiku množíren, kde jsou zvířata chována v nepřijatelných podmínkách, nebo na zaostalou zábavu v podobě zábavní pyrotechniky, již tyto němé duše musí trpět nejen na Silvestra,” doplňuje Brych.

Nadační fond investuje také například do canisterapie pomocí speciálně vycvičených psů, která pomáhá při léčbě řady fyzických i psychických nemocí a potíží nejen u dětí a seniorů. Jeden takový výcvik ale přijde až na třicet tisíc korun. „Na rozdíl od psů vodících, kteří jsou plně hrazeni státem, lidé s jiným než zrakovým postižením nedostanou od státu na svého psího asistenta příspěvek žádný. Proto jsou odkázání na štědré dárce, kteří se snaží pomoct nejrůznějšími způsoby,” vysvětluje Brych.

Fotogalerie
15432 15433

Další články z rubriky

Cílem Esthé je, aby byli pacienti šťastnější

Cílem Esthé je, aby byli pacienti šťastnější

Tereza Mašková vydává dojemný videoklip a plánuje přebarvit vyprodanou Lucernu na růžovo

Tereza Mašková vydává dojemný videoklip a plánuje přebarvit vyprodanou Lucernu na růžovo

Charlie Blažek: S kapelou si užíváme každý koncert, bude tomu i na jazzovém festivalu v Přerově

Charlie Blažek: S kapelou si užíváme každý koncert, bude tomu i na jazzovém festivalu v Přerově

Muž roku František Knobloch jezdí předpisově, ale pokutu už platil…

Muž roku František Knobloch jezdí předpisově, ale pokutu už platil…

Herec a zpěvák Petr H. Batěk pustil do světa nový klip

Herec a zpěvák Petr H. Batěk pustil do světa nový klip

KONFERENCE, NA KTERÉ BYSTE NEMĚLI CHYBĚT