Magazín Elita

HARLEY-DAVIDSON: Nové modely zdůrazňují úžasný výkon motoru V-Twin Milwaukee-Eight 117

HARLEY-DAVIDSON: Nové modely zdůrazňují úžasný výkon motoru V-Twin Milwaukee-Eight 117

Harley-Davidson přidává do své nabídky motocyklů 2022 vysoký výkon a customový styl a představuje osm nových modelů. Všechny jsou poháněné motorem Milwaukee-Eight® 117, nejvýkonnějším sériově montovaným agregátem v nabídce Harley-Davidson. Mezi nové modely patří Street Glide® ST a Road Glide® ST v řadě Grand American Touring, výkonnější model Low Rider® S a nový Low Rider ST® v řadě Cruiser a čtyři super-prémiové modely z nabídky Harley-Davidson® CVO™ (Custom Vehicle Operations™).

„V rámci našeho zaměření na silné segmenty, včetně Grand American Touring a Cruiser, je produktová řada 2022 navržena s ohledem na sílu a výkon. Každý z těchto nových modelů disponuje skvělým výkonem motoru Milwaukee-Eight 117. Je určený pro jezdce, kteří chtějí jen to největší a nejlepší, a staví tak na naší pozici nejžádanější motocyklové značky na světě,“ říká Jochen Zeitz, předseda představenstva, prezident a CEO společnosti Harley-Davidson.

Modely Street Glide ST & Road Glide ST

Harley-Davidson zvyšuje výkon baggerů a posouvá cílevědomý styl vítězných závodních motocyklů MotoAmerica King of the Baggers i na běžné silnice. V těchto hot-rod baggerech se snoubí síla motoru V-Twin Milwaukee-Eight 117 s novými tmavými a bronzovými povrchovými úpravami. Pro jezdce, kteří chtějí krájet zatáčky s dostatkem pohodlí, jsou modely ST vybaveny kompletní výbavou Harley-Davidson Grand American Touring, včetně brzd Brembo® s propojeným systémem Reflex™ a ABS. Dále je tu informační a zábavní systém Boom!™ Box GTS s barevným dotykovým displejem a navigací, tempomat a LED světlomety Daymaker®. Model Street Glide ST je doplněný ikonickou kapotáží Harley-Davidson Batwing. Model Road Glide ST má aerodynamickou kapotáž se žraločím výrazem s pevným uchycením na rámu a dvěma světlomety.  (Podrobné informace viz samostatná tisková zpráva k řadě Grand American Touring 2022.)

Modely Low Rider S a Low Rider ST

Modely Low Rider S a nový Low Rider ST nabízejí obratné ovládání a výkon podvozku Harley-Davidson® Softail® se silnou pohonnou jednotkou V-Twin Milwaukee-Eight® 117.

„Naši zákazníci nás hodně inspirují a Low Rider ST se zrodil díky tomu, že jsme viděli neuvěřitelné stavby na motocyklových výstavách po celém světě,“ říká Brad Richards, vice prezident pro Design Harley-Davidson. „Převzali jsme ikonický design Harley-Davidson. z osmdesátých let a dali mu novou identitu s moderním nádechem. Přidejte motor Milwaukee-Eight 117, vyšší odpružení a vysoko posazené sedlové brašny a Low Rider ST vám rázem nabídne jak dynamický vzhled, tak i dramatický výkon.“

Model Low Rider S 117 představuje výkonnostní špičku pro jezdce, kteří vyznávají výkon na prvním místě. Model Low Rider ST nabízí univerzální vlastnosti s pevnými brašnami a novou kapotáží s pevným uchycením na rámu motocyklu, navíc s volitelným audio systémem Harley-Davidson powered by Rockford Fosgate.  (Podrobné informace viz samostatná tisková zpráva k řadě Cruiser 2022.)

Harley-Davidson CVO (Custom Vehicle Operations)

Prémiové tovární zakázkové modely z limitované série Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations™ (CVO™) nabízejí těm nejnáročnějším jezdcům zcela výjimečný motocykl, který je vrcholem stylu a designu od té nejžádanější motocyklové značky na světě. Exkluzivní barvy a povrchové úpravy jsou v tak precizním provedení, jaké nemá v motocyklovém ani automobilovém světě obdoby. Všechny používají pohonnou jednotku Milwaukee-Eight 117.  Standardní výbava zahrnuje prémiový systém Harley-Davidson® Audio powered by Rockford Fosgate®, náhlavní soupravu do přilby Boom!™ Audio 30K Bluetooth® a sadu technologií Harley-Davidson Cornering Rider Safety Enhancements, které mají za úkol dávat jezdci větší jistotu v nepříznivých podmínkách a pomáhají mu zvládnout neočekávané situace. Každý model CVO nabízí pro rok 2022 zcela nové volitelné barevné kombinace. (Podrobné informace viz samostatná tisková zpráva k nabídce CVO 2022.)

  • Model CVO Street Glide je superprémiový bagger pro jezdce, kteří rádi jezdí ve velkém stylu. Klasická silueta kapotáže Batwing doplněná úchvatnými detaily lakování a materiálů, prémiové audio a síla motoru Milwaukee-Eight 117 dělají z tohoto motocyklu neobyčejný stroj.
  • Model CVO Road Glide je určený pro jezdce, kteří si chtějí prorážet cestu mohutnou kapotáží se žraločím výrazem a charakteristickými dvojitými LED světlomety s nespoutaným výkonem motoru Milwaukee-Eight 117. Výkonný audiosystém, exkluzivní 21palcové přední kolo, úžasný zakázkový lak a mimořádná pozornost věnovaná detailům v souhrnu vytvářejí velmi atraktivní celek.
  • Model CVO Road Glide Limited je doslova nabitý luxusem, komfortem na dlouhé cesty, stylem a výkonem.  Prémiové audio, vyhřívaná sedla i rukojeti řídítek a aerodynamická kapotáž se žraločím výrazem modelu Road Glide dělají z tohoto motocyklu dokonalého představitele řady Harley-Davidson Touring.
  • Model CVO Tri Glide je superprémiový trike nabízející osobitý styl, silný výkon, pohodlí pro daleké cesty, a navíc jistotu tří kol. CVO Tri Glide je vybavený prvotřídním audiosystémem, luxusními komfortními prvky a úžasným zpracováním a důrazem na detail. Jeho podvozek je od základů postavený speciálně pro tříkolovou konstrukci.

Sada technologií Harley-Davidson Cornering Rider Safety Enhancements

Standardní výbavou modelů CVO a Grand American Touring (mimo model Road King), včetně modelů Street Glide ST a Road Glide ST, je sada technologií Harley-Davidson Cornering Rider Safety Enhancements, která pomáhá jezdci udržet požadovanou dráhu v zatáčce. Tento balíček technologií přináší následující vylepšení:

  • Elektronicky propojené brzdy
  • Systém Cornering ABS
  • Cornering kontrolu trakce s volbou různých režimů
  • Kontrolu prokluzu zadního kola
  • Asistenta pro rozjezdy do kopce
  • Sledování tlaku v pneumatikách (TPMS)

Harley-Davidson usiluje o nekonečnou cestu za dobrodružstvím a svobodu v duši. Na webu www.harley.davidson.cz najdete podrobné informace o kompletní modelové nabídce motocyklů, výbavy a příslušenství Harley-Davidson 2022.

 

Fotogalerie
15369 15370 15371 15372

Další články z rubriky

CZECH SAMURAJS tým hlásí, že je na DAKAR 24 připraven

CZECH SAMURAJS tým hlásí, že je na DAKAR 24 připraven

Na Festivalu Life! bude poprvé klec, do které vstoupí hvězdy Oktagonu

Na Festivalu Life! bude poprvé klec, do které vstoupí hvězdy Oktagonu

V Brně proběhne světová premiéra indorové SKI365 arény!

V Brně proběhne světová premiéra indorové SKI365 arény!

Czech Samurais team při testování v Milovicích vtáhnul do hry fanoušky

Czech Samurais team při testování v Milovicích vtáhnul do hry fanoušky

Ekologické formy dopravy otevírají cestu k udržitelné nákladní přepravě

Ekologické formy dopravy otevírají cestu k udržitelné nákladní přepravě

Vánoční Holešovická tržnice