Magazín Elita

Představení motocyklů HARLEY-DAVIDSON pro rok 2022 právě přijíždí na dealerství značky

Představení motocyklů HARLEY-DAVIDSON pro rok 2022 právě přijíždí na dealerství značky

Harley-Davidson představuje část své nabídky motocyklů pro rok 2022, které aktuálně míří do autorizovaných dealerství Harley-Davidson, nejprve v USA a během několika málo týdnů i k nám. Ještě tento měsíc budou navíc představeny i další nové modely - bude se jednat například o limitované série modelů Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations (CVO) pro rok 2022 a další. Ty budou odhaleny 26. ledna v 17 hodin středoevropského času během celosvětové premiéry „DÁL. RYCHLEJI“.

„Moc se těšíme na představení kompletní modelové nabídky pro rok 2022 při její světové premiéře „DÁL. RYCHLEJI“, která proběhne 26. ledna a doufáme, že se této akce také zúčastníte,“ říká Jochen Zeitz, prezident a CEO společnosti Harley-Davidson.
Chcete-li se 26. ledna zúčastnit světové premiéry „DÁL. RYCLEJI", zaregistrujte se na webu H-D.com/22.

MODELY HARLEY-DAVIDSON 2022

KATEGORIE SPORT

Harley-Davidson® Sportster® S je performance cruiser, který kombinuje úžasný výkon s moderní technologií a nespoutaným stylem. Model Sportster S je poháněný motorem Revolution® Max 1250T o výkonu 121 koní, který je zárukou nespoutaného přívalu točivého momentu na každý povel plynové rukojeti. Štíhlý rám z lehkých materiálů a špičkové odpružení umožňují obratné a intuitivní ovládání s perfektní odezvou. Pro rok 2022 je model Sportster S nabízen v černé barvě Vivid Black a ve dvou nových barvách: White Sand Pearl a Mineral Green Metallic.

KATEGORIE ADVENTURE TOURING

Od svého uvedení na trh v únoru 2021 vzaly adventure motocykly Pan America™ 1250 Special a Pan America™ 1250 svět cestovních endur doslova útokem.  Pan America 1250 Special se stal nejprodávanějším cestovním adventure motocyklem v Severní Americe a serverem Motorcycle.com byl vyhlášen nejlepším adventure motocyklem a motocyklem roku. Tento robustní, výkonný a technologicky vyspělý univerzální stroj je od základů postavený tak, aby dával jezdci jistotu a posiloval požitek z dobrodružství, ať tě cesty zavedou kamkoli. Pro rok 2022 nabídnou modely Pan America 1250 Special a Pan America 1250 lepší viditelnost informací na displeji TFT a prodlouženou dobou aktivity systému Vehicle Hill Hold Control z 10 sekund na až na 3 - 5 minut za běžných podmínek. Novou barevnou variantou je Fastback Blue/White Sand, pouze pro model Pan America 1250 Special.

KATEGORIE CRUISER

Aby si každý jezdec mohl vytvořit svůj vlastní styl, nabízí Harley-Davidson v segmentu Cruiser širokou škálu stylů, od nostalgických až po velmi moderní. Majitelé cruiserů se snaží odpoutat od stále hektičtějšího života a pouze ta nejvyhledávanější motocyklová značka na světě jim může nabídnout tolik možností, jak tohoto cíle dosáhnout.  Pro rok 2022 jsou v modelové řadě Cruiser nabízeny nové barvy.

 • Softail® Standard: Tento motocykl je díky svému syrovému stylu bobber jako stvořený k dalším customovým úpravám. Novinkou pro rok 2022 jsou litá hliníková kola Annihilator se stříbrnou povrchovou úpravou místo původních vylétaných kol.
 • Heritage Classic 114: Tento model je typickým americkým cestovním motocyklem, který nabízí úchvatné detaily s historickým nádechem a čistý rock'n'rollový styl. Pro rok 2022 bude model Heritage Classic 114 nabízen v novém chromovaném provedení určeném pro jezdce, kteří dávají přednost jasnému vzhledu. Černá verze modelu Heritage Classic 114 se vyznačuje několika novými stylistickými prvky. Pohonná jednotka má horní kryty vahadel, kryt primáru a kryt převodovky v černé barvě Wrinkle Black a spodní kryty vahadel v kontrastní černé barvě Gloss Black. Mezi detaily výbavy patří leskle černé zadní světlo, držáky čelního štítu, světlomet a držáky směrovek, černá zrcátka, černě eloxované náboje kol s kryty a matně černé výfukové svody s chromovanými konci výfuku. Model Heritage Classic 114 v chromovaném provedení je nabízen s černými 9paprskovými litými koly nebo s chromovanými vyplétanými koly; verze v černém provedení je nabízena s černými 9paprskovými litými koly nebo s černými vyplétanými koly.
 • Street Bob® 114: Model Street Bob 114 je drsný, strohý bobber zahalený do černých tónů a poháněný motorem Milwaukee-Eight 114. Je ideálním základem pro úpravy s důrazem na vysoký výkon. Novinkou pro rok 2022 jsou litá hliníková kola Annihilator s leskle černou povrchovou úpravou místo vylétaných kol.
 • Fat Boy® 114: Křižník v originálním stylu fat-custom, který na silnici nikdo nepřehlédne. Pro rok 2022 jsou litá hliníková kola Lakester nově stylizována s 11 paprsky připomínajícími turbíny a otevřeným středem. Klasický znak na nádrži modelu Fat Boy® je přepracován a má nyní jedno zadní „křídlo“, středová hvězda zůstala zachována.
 • Fat Bob® 114: Tento motocykl je určen pro městské jezdce s touhou po síle a výkonu. Pro rok 2022 má novou grafiku na nádrži ve tvaru oválu s nápisem „H-D“ na spodním okraji.
 • Sport Glide®: Povedená kombinace skvělé ovladatelnosti a cestovní výbavy na dlouhé vzdálenosti podpořená motorem Milwaukee-Eight® 107.
  Odnímatelné pevné sedlové brašny a elegantní mini kapotáž lze rychle sundat a jezdit v odstrojeném stylu cruiser, nebo je lze nainstalovat a pohodlně cestovat nebo vozit věci při každodenním dojíždění.
  Obrácená přední vidlice a nové zadní odpružení typu monoshock s vnějším nastavením předpětí přinášejí precizní ovladatelnost a pohodlnou jízdu.
 • Breakout® 114: Odhalený motor Milwaukee-Eight® 114 působí jako napnutý biceps a dává dlouhému motocyklu moderní rozměr.
  Tento model se inspiruje stylem dragsterů a nabízí spoustu točivého momentu prostřednictvím obrovské zadní pneumatiky o šířce 240 mm.
  Exkluzivní litá hliníková kola Gasser II a digitální přístrojový budík na představci řídítek odlišují tento motocykl od ostatních custom cruiserů.

KATEGORIE GRAND AMERICAN TOURING

Harley-Davidson navrhuje své modely Grand American Touring pro jezdce, kteří neustále hledají další dobrodružství. Modely Grand American Touring od značky, která stála na samém počátku cross-country cestování. Odvezou jezdce za horizont s komfortem, pohodlím a velkolepým zážitkem. Všechny modely Harley-Davidson Grand American Touring jsou poháněny moderními motory Milwaukee-Eight® V-Twin.  Pomocí otočného ovladače lze hydraulicky nastavit předpětí zadního odpružení a zajistit optimální pohodlí a jisté řízení. Přední vidlice 49 mm s dvojitým průtokovým ventilem má lineárními parametry útlumu a podporuje plynulou jízdu a dobrou ovladatelnost. Standardní součástí výbavy modelů Touring jsou brzdy Reflex™ linked Brembo® se systémem ABS.

Systém Harley-Davidson Cornering Safety Enhancements je standardní výbavou pro všechny modely Touring (kromě modelu Road King®), pomáhá jezdci udržet požadovanou dráhu v zatáčce. Tento balíček přináší následující vylepšení: Propojený brzdový systém Electronic Linked Braking a Cornering-ABS, systém kontroly trakce Cornering Traction Control System s režimy Standard a Rain, kontrola prokluzu Drag-Torque Slip Control System, systém asistence při rozjezdu do kopce Vehicle Hold Control a sledování tlaku v pneumatikách Tire Pressure Monitoring System.

Pro rok 2022 mají tyto modely Grand American Touring nové lákavé barevné kombinace.

 • Road King®: Odstrojená legenda otevřených silnic s neo-klasickým chromovaným designem a moderním cestovním výkonem.  Poháněná motorem Milwaukee-Eight 107.
 • Road King® Special: Customový bagger se špičkovým výkonem a impozantním vzhledem pro jezdce, kteří hledají pořádnou sílu s ikonickým stylem Harley-Davidson.  Používá světlomet Daymaker LED, customová kola Prodigy a motor Milwaukee-Eight® 114.
 • Street Glide® Special: Originálně upravený bagger přímo od výrobce nabízí vysoký výkon pro všechny situace a možnost výběru mezi černým a chromovaným provedením. Používá světlomet Daymaker LED, systém infotainmentu Boom!™ Box GTS, customová kola Prodigy a motor Milwaukee-Eight 114.
 • Road Glide® Special: Agresivní vzhled aerodynamické kapotáže se žraločím výrazem udává tón tomuto výkonnému baggeru nabízenému v černém nebo chromovaném provedení. Používá světlomet Daymaker LED, systém infotainmentu Boom!™ Box GTS, customová kola Prodigy a motor Milwaukee-Eight 114.
 • Ultra Limited: Pro jezdce, kteří hledají prvotřídní cestovní zážitek se všemi funkcemi a s nulovým prostorem pro kompromisy. Mezi hlavní prvky patří třeba nosič zavazadel Tour-Pak®, systém infotainmentu Boom!™ Box GTS, vyhřívané rukojeti řídítek, tempomat, světlomet Daymaker LED, customová kola Slicer II a motor Twin Cooled™ Milwaukee-Eight® 114.
 • Road Glide® Limited: Mistrovský cestovní stroj, který ukrajuje kilometr za kilometrem i s kompletní výbavou a spolujezdcem.  Mezi hlavní prvky patří přední kapotáž s žraločím výrazem a světlomety Daymaker LED, nosič zavazadel Tour-Pak®, systém infotainmentu Boom!™ Box GTS, vyhřívané rukojeti řídítek, tempomat, customová kola Slicer II a motor Twin Cooled™ Milwaukee-Eight® 114.

KATEGORIE TRIKE

Modely Harley-Davidson Trike nabízejí veteránům i začínajícím jezdcům jistotu tří kol, navíc s velkým a praktickým úložným prostorem na výlety.  Jezdci se mohou spolehnout na perfektní chování podvozku, který Harley-Davidson zkonstruoval od základů pro tříkolový stroj.

 • Freewheeler®: Tento trike inspirovaný cruisery nabízí styl hot-rod na třech kolech s vysokými řídítky, blatníky bobtail, chromovaným světlometem Hiawatha, koly Enforcer a „useknutými“ koncovkami výfuku, systémem Cornering Rider Safety Enhancements by Harley-Davidson ve standardní výbavě a motorem Milwaukee-Eight 114. Novinkou pro rok 2022 je chromovaný a leskle černý medailon na nádrži v klasickém tvaru „V“.   Na předním a zadním blatníku a palivové nádrži je k dispozici nový volitelný dvoubarevný lak v odstínech Midnight Crimson/Vivid Black.
 • Tri Glide® Ultra: Americký cestovní trike na dlouhé vzdálenosti je postavený tak, aby dokázal ujet dlouhou cestu s komfortem, pořádným zátahem motoru a výrazným stylem. Mezi hlavní prvky patří customová kola Tomahawk™, špičkový systém infotainmentu Boom!™ Box GTS, zavazadlový prostor a nosič zavazadel King Tour-Pak, světlomet Daymaker LED, systém Cornering Rider Safety Enhancements by Harley-Davidson a motor Twin Cooled™ Milwaukee-Eight® 114. Novinkou pro rok 2022 je propracovaný medailon na nádrži Cloisonné v chromovaném provedení s černou a červenou skleněnou výplní a volitelné dvoubarevné laky Midnight Crimson/Vivid Black nebo Gauntlet Gray Metallic/Vivid Black, každý s dvojitým pruhem.

Další informace najdete na webu www.harley-davidson.cz.  

Fotogalerie
15306 15307 15308

Další články z rubriky

KOVAP uvádí na trh legendární traktor Ursus C-360

KOVAP uvádí na trh legendární traktor Ursus C-360

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Harley-Davidson Experience Tour 2024 V České republice

Harley-Davidson Experience Tour 2024 V České republice

Sdílené koloběžeky jsou technologiemi prošpikované stroje samy usměrňují jezdce

Sdílené koloběžeky jsou technologiemi prošpikované stroje samy usměrňují jezdce

Společnost Porsche Česká republika předala ocenění vítězům celostátní soutěže Autoopravář Junior 2024

Společnost Porsche Česká republika předala ocenění vítězům celostátní soutěže Autoopravář Junior 2024