Magazín Elita

3 tipy, jak se v zimě lépe vyspat

3 tipy, jak se v zimě lépe vyspat

V zimních měsících se cítíme více unavení, to už tak příroda pro nás nachystala, abychom více odpočívali. Brzy se stmívá, většina z nás má i méně pohybu, ale příjem kalorií nesníží, navíc nás čekají svátky a sváteční pokrmy. Všechny tyto faktory vedou k tomu, že se do postele ukládáme dříve a občas i během dne. Pokud se i vy se oddáváte zimnímu lenošení, měli byste se však zaměřit na to, aby byl váš spánek co nejkvalitnější a nejzdravější. Máme pro vás několik tipů, které mohou snadno učinit váš odpočinek kvalitnějším.

1. Podporujte svou imunitu

Proti negativním účinkům zimního počasí můžete bojovat mnoha způsoby a jedním z nejpřirozenějších je právě spánek. Vědecké studie prokázaly, že lidé, kteří trpí nedostatkem spánku, jsou náchylnější nejen k nachlazení či chřipce, ale i závažnějším onemocněním včetně cukrovky a srdečních problémů. Tato rovnice však funguje i obráceně – abyste si kvalitní spánek zajistili, musíte být zdraví, a proto je nutné během nadcházejících měsíců posilovat svůj imunitní systém. Pomůže vám strava bohatá na vitamíny, ale i hygienické návyky a pravidelný pohyb.

2. Osvojte si vhodné návyky

Spánková hygiena je termín, který se v poslední době objevuje všude. Jde o postupy, které pomohou zlepšit kvalitu vašeho spánku a podpořit relaxaci. Pro plnohodnotný noční odpočinek je důležité dodržovat několik konkrétních pravidel: chodit spát, pokud možno ve stejnou dobu, před spaním se vyhýbat tučným, kořeněným či sladkým jídlům, kofeinu a několik hodin před ulehnutím do postele ztlumit světla a vypnout spotřebiče, které mohou svým zářením váš spánek narušovat.

3. Vybavte svou ložnici

Útulná a pohodlná ložnice je absolutním základem pro vaše fyzické i psychické pohodlí. O kvalitě spánku rozhodují nejen lůžkoviny, které by vás v chladných měsících měly hřát, ale především matrace. Ta by měla být za všech situací v dobrém stavu. Pocit únavy, ztuhlosti nebo bolesti během dne může signalizovat, že vaše matrace již neposkytuje vašemu tělu oporu pro kvalitní spánek. Pozorujete-li jakékoli známky opotřebení, je čas na výměnu.

Vysoce kvalitní matrace z širokého spektra materiálů naleznete v nabídce českého výrobce MORAVIA COMFORT. Vyznačují se silnou bodovou elasticitou, vysokou prodyšností, tvarovou stálostí a dlouhou životností. V partnerských prodejnách uvedených na webových stránkách můžete na vlastní kůži otestovat i vybrat tu pravou pro svou ložnici, nebo jako maximálně praktický vánoční dárek pro vaše milované.


Další články z rubriky

Ovečkárna sází na recyklovanou vlnu

Ovečkárna sází na recyklovanou vlnu

Písecký víkend módy a designu představuje nabitý program i kampaň na Hithitu

Písecký víkend módy a designu představuje nabitý program i kampaň na Hithitu

Limitovaná edice PRIM ART – umělecké dílo na zápěstí

Limitovaná edice PRIM ART – umělecké dílo na zápěstí

Přidejte se k revoluci v praní. EcoHaus spustil kampaň na HitHitu

Přidejte se k revoluci v praní. EcoHaus spustil kampaň na HitHitu

Columbia představuje KONOS, novou kolekci speed hiking obuvi  s revoluční technologií konstrukce podrážky OMNI-MAX

Columbia představuje KONOS, novou kolekci speed hiking obuvi s revoluční technologií konstrukce podrážky OMNI-MAX

Na vlně audioknih