Magazín Elita

Miele pokračuje v růstu a udává směr pro ještě větší udržitelnost

Miele pokračuje v růstu a udává směr pro ještě větší udržitelnost

Na své virtuální podzimní tiskové konferenci se přední světový dodavatel prémiových domácích spotřebičů zaměřil na další zlepšování šetrnosti k životnímu prostředí a klimatu. Kdo se rozhodne pro Miele, ušetří v budoucnu ještě více energie a navíc chrání přírodu. Mluvíme například o sušičce prádla s nejlepší třídou energetické účinnosti nebo nových vestavných chladničkách generace K 7000 s aktivním zvlhčováním. Díky němu zůstává ovoce a zelenina déle čerstvá a méně potravin tak skončí v koši. Na pořadu dne je rovněž strategie společnosti Miele snížit emise CO2 ve svých závodech a dlouhá životnost jejích výrobků coby opravdová forma udržitelnosti. Pozitivní zprávy se týkají i obchodních výsledků: v polovině roku skupina Miele vykazuje výrazně vyšší obrat než v předchozím roce.

„V dnešní době všichni mluví o udržitelnosti – u nás v Miele je to ale aktuální princip již od založení před 122 lety,“ říkají jednatelé skupiny Miele dr. Reinhard Zinkann a dr. Markus Miele. Důležitým pilířem je i téma dlouhé životnosti a to tím spíše, že Miele jako jediná firma testuje své výrobky jako pračky, sušičky prádla, myčky nádobí, trouby nebo podlahové vysavače na životnost 20 let. „Kvalita, která předběhla svou dobu“ - to Miele nabízí svým zákazníkům a je to i heslo aktuální kampaně, kterým Reinhard Zinkann zahájil tradiční podzimní tiskovou konferenci společnosti: „Skutečné umění řemesla s velkým důrazem na detail, v každém ohledu přesvědčivý výkon a udržitelnost - to jsou klíčové hodnoty naší značky již od prvopočátku.“

V popředí dnes představených produktových inovací Miele stojí udržitelné vlastnosti s vysokým užitkem pro zákazníky. Začíná to sušičkami prádla, které jsou nejšetrnější k životnímu prostředí a klimatu, jaké kdy firma vyrobila. Akční model GreenPerformance nejlepší třídy energetické účinnosti A+++ je navíc k dostání za výrazně výhodnější pořizovací cenu 28 990 Kč (doporučená prodejní cena). Dále je potřeba zmínit nový podlahový modul, na jehož výrobu je díky inovativnímu procesu potřeba o 30 procent méně materiálu, a zároveň zvyšuje stabilitu sestavy. Nová možnost programu DryCare 40 pomáhá s co nejlepší péčí o prádlo, které lze prát na minimálně 40 stupňů, kdy ho bez obav můžete dát sušit, i když se jedná o velmi jemné textilie. Samozřejmě i v modelu GreenPerformance, stejně jako u téměř všech dalších sušiček prádla Miele, je použito chladivo R290, které je šetrné ke klimatu.

Větší ochrany klimatu a úspory nákladů na elektrickou energii plánuje Miele dosáhnout i u myček nádobí, kdy některé modely z aktuální generace G 7000 budou splňovat přísné podmínky nejlepší třídy energetické účinnosti A.

Od června 2021 jsou k dostání vestavné chladničky generace K 7000, ve kterých díky zóně PerfectFresh Active a jemné vodní mlze vydrží ovoce a zelenina ještě déle čerstvá, a tím ve výsledku skončí méně potravin v koši a nemusíte jít nakupovat. 

• Rodinná společnost představuje své nejekologičtější sušičky prádla v historii

• Myčky nádobí Miele s nejlepší třídou energetické účinnosti A

• Ambiciózní cíle pro snížení emisí CO2

Fotogalerie
15170 15171

Další články z rubriky

StriVectin Hydration Multiplier sérum pro dvojitou hydrataci

StriVectin Hydration Multiplier sérum pro dvojitou hydrataci

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Chyťte střechu za očka

Chyťte střechu za očka

Miele kráčí už 125 let po boku téměř všech hospodyněk

Miele kráčí už 125 let po boku téměř všech hospodyněk

Jaro a devadesátky klepou na dveře

Jaro a devadesátky klepou na dveře

MOTOSALON 2024