Magazín Elita

Sušičky prádla od Miele jsou udržitelné a šetrné ke klimatu

Sušičky prádla od Miele jsou udržitelné a šetrné ke klimatu

Klimatické změny jsou jistě největší výzvou naší doby – proto rodinná firma z Gütersloh dělá vše pro to, aby svým zákazníkům nabídla řešení, která jsou pro jejich domácnost co nejšetrnější ke klimatu. Z toho důvodu se Miele u nových sušiček prádla, které nyní prezentuje, zaměřuje na další zlepšování ekologických parametrů. Jedná se dále o chytré funkce pro ještě větší pohodlí a šetrnou péči o prádlo. Nové modely jsou k dostání za doporučenou nezávaznou cenu od 20 990 Kč – samozřejmostí je 100% kvalita od Miele a testovaná životnost na 20 let.

Během sušení prádla se voda odpařuje – a to jak víme znamená velkou spotřebu energie. Proto je především při nákupu sušičky prádla velmi důležitá třída energetické účinnosti. I v tomto ohledu je Miele coby rodinná firma orientovaná na udržitelnost v popředí. Nejvyšší model prémiového dodavatele z Gütersloh, který je obzvlášť šetrný ke klimatu, je pouze 10 procent pod hranicí aktuálně nejlepší třídy energetické účinnosti A+++.

Aby Miele mohlo ještě více zákazníkům nabídnout možnost sušit s co nejmenší spotřebou elektrické energie, uvádí na trh svůj akční model GreenPerformance:
s energetickou účinností A+++ za 28 990 Kč (doporučená prodejní cena).

Model GreenPerformance se nevyznačuje pouze maximální energetickou účinností za atraktivní cenu, ale rovněž úsporným používáním materiálu. Významně k tomu přispívá zcela nově vyvinutý podlahový modul, jehož plastová část je v inovativním výrobním procesu obohacena o dusík. Takto se ušetří 30 procent materiálu – a zároveň se zlepší stabilita. Kromě toho se používá chladivo R290, které je šetrné ke klimatu. Jak nový podlahový modul, tak R290 jsou použity v téměř všech modelech sušiček prádla od Miele.

Díky funkci DryCare 40 již nemusíte třídit snadno udržovatelné textilie

Nová možnost programu DryCare 40* vám opět o něco usnadní práci: oblečení, které lze prát na 40 °C, můžete dát ihned bez obav do sušičky – i když je na štítku uvedeno, že textilie není vhodná pro sušení v sušičce prádla. Je to možné díky tomu, že teplota vzduchu je během procesu sušení snížena v přístroji natolik, že jsou choulostivé textilie sušeny šetrně, aniž byste se báli o jejich poškození. Funkci DryCare 40 si můžete zvolit k celé řadě programů jako bavlna, snadno ošetřovatelné nebo košile. Díky tomu nebudou vlákna namáhána víc, než je nutné. Oblečení zůstává měkké a drží tvar a celkově vydrží déle.

Další předností je buben SilenceDrum*, který nabízí pouze Miele: knoflíky a zipy způsobují nepříjemné chrastění, obzvlášť pokud máte sušičku v obytné části nebo v její blízkosti a nikoliv např. v technické místnosti. Díky speciální konstrukci bubnu, kdy je jeho vnější strana opláštěna tlumicími pásy z filcu, značně snižuje SilenceDrum tento hluk.

Novou funkcí PowerFresh (vybavení závislé na modelu) můžete oblečení osvěžit, aniž byste ho předtím museli prát – praktická a užitečná funkce například pro prádlo, které dlouho leželo nenošené ve skříni. U této funkce předchází fázi sušení fáze zvlhčení. Pára se postará o lepší přenos teploty do oblečení, takže se molekuly pachu efektivněji rozpustí a odstraní. Optimální účinek funkce PowerFresh vznikne při kombinaci s flakónem DryFresh, který nežádoucí pachy neutralizuje a dodá decentní vůni.

Při praní a sušení jde o svěžest i hygienu a kdo si chce být právě u hygieny zcela jistý, je s Miele na správné adrese. Během stupně sušení HygieneDry, který vychází ze stupně „extra suché“, je díky dlouhé době působení teploty spolehlivě odstraněno 99,99 % bakterií. Testováno na přítomnost bakterií Staphylococcus Aureus a E-coli v bavlněném programu při polovičním naplnění. Nezávisle to potvrdila i Vysoká škola Rhein-Waal, která nám za funkci HygieneDry udělila certifikát nejvyšší čistoty a spolehlivosti.

  • Nejlepší energetická účinnost A+++ nyní za výrazně výhodnější pořizovací cenu
  • Nová možnost programu suší i snadno udržovatelné textilie

 


Další články z rubriky

StriVectin Hydration Multiplier sérum pro dvojitou hydrataci

StriVectin Hydration Multiplier sérum pro dvojitou hydrataci

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Budete mít štěně? Dobře se připravte!

Chyťte střechu za očka

Chyťte střechu za očka

Miele kráčí už 125 let po boku téměř všech hospodyněk

Miele kráčí už 125 let po boku téměř všech hospodyněk

Jaro a devadesátky klepou na dveře

Jaro a devadesátky klepou na dveře

MOTOSALON 2024