Magazín Elita

Německý fitness řetězec se usídlil v nejvyšším patře pražské Kotvy

Německý fitness řetězec se usídlil v nejvyšším patře pražské Kotvy

V pražském obchodním domě Kotva bylo slavnostně otevřeno první české fitness centrum clever fit. Do Česka tak přichází franšíza, jejímž základem je unikátní německý koncept, a kterou lze považovat za jeden z vůbec nejrychleji rostoucích řetězců tohoto typu v Evropě. Přesvědčilo se o tom už několik osobnosti českého veřejného života, například Roman Šebrle, Iva Pazderková či Radka Třeštíková.

Pobočky studií přitom získávají na oblíbenosti především díky nejmodernějším fitness strojům a širokému zacílení na potenciální zákazníky napříč sociálními třídami i generacemi. První české fitness centrum clever fit najdete v centru metropole na Náměstí Republiky, kde zaujímá prostor v nejvyšším

Do Prahy při této příležitosti zavítal i jeden z otců zakladatelů mateřské společnosti – Markus Bulka, člen představenstva společnosti clever fit GmbH. „Česká republika je jednou ze čtyř evropských zemí, kde letos clever fit otevírá své pobočky. Jsme rádi, že expanze probíhá tak dobře, což nám pomáhá utvrzovat naší pozici jednoho z nejdynamičtěji rostoucích řetězců na trhu. Věříme, že i v sousední zemi je naše know-how ve velmi dobrých rukou. To, co vidíme tady v Praze, nás o tom ubezpečuje,“ sdělil přítomným v průběhu slavnostního odpoledne.

„Koncept clever fit je založen na tom, že pomáhá návštěvníkům fitness center poznat nejvyšší standardy moderního cvičení a posilování. Z toho, co vidím, málokde je provedení tak doslovné právě jako tady v Kotvě, kde je to navíc ještě podpořeno fascinujícím výhledem na celou Prahu,“ kvitoval podmínky nově vzniklého fitness studia další z představitelů německé společnosti Florian Dermühl, ředitel pro franšízy v clever fit GmbH.

S řečeným souhlasil i Karel Jarušek, manažer poboček clever fit pro Českou republiku, který na oba v podobném duchu navázal. „Když jsme se ucházeli o clever fit, brali jsme jej jako záruku moderního přístupu k fitness. Vše, na čem identita řetězce stojí, jsme se snažili co nejvěrněji aplikovat i v Česku. Teď už je na každém zákazníkovi, aby posoudil, jak se nám to povedlo,“ říká. Síť clever fit v Česku se přitom podle něj bude ještě rozrůstat. Do konce roku 2021 je totiž naplánováno otevření poboček na Černém Mostě, Kladně a v Ostravě.

Clever fit chce být vysoce moderním fitness centrem pro 21. století. Základem identity řetězce je integrující přístup, kterým cílí na všechny sociální třídy i generace. Tomu je podřízen výběr služeb, cvičebních plánů i samotného sportovního náčiní. Centrální vedení udržuje úzké kontakty s předními výrobci a dodavateli moderního fitness vybavení, díky čemuž je firma schopna nadále růst a expandovat i za hranice domácího Německa.

Franšíza clever fit se zrodila už v roce 2004. Tehdy byla základní identita vůbec poprvé využita v rámci zkušebního provozu fitness centra v německém Mnichově. Expanze do zahraničí byla zahájena v roce 2011, kdy se koncept poprvé uplatnil v Nizozemsku. O rok později následovalo Rakousko a v roce 2017 Švýcarsko. Kromě České republiky se letos otevírají i první pobočky clever fit v Itálii, Lucembursku a Slovinsku.

Jde o jeden z vůbec nejrychleji rostoucích fitness řetězců v Evropě. V současnosti se už blíží pokoření magického milníku 1000 provozoven v různých evropských zemích. Jen za posledních 13 let bylo založeno více než 500 poboček, a mateřská společnost odhaduje, že jich každoročně přibude v průměru dalších 60. 

Fotogalerie
14802 14803 14804 14805

Další články z rubriky

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Náročná příprava na soustředění Muže roku. Na finále v Náchodě jsou pánové opravdu připravení

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Písně s OK Bandem mám logicky pod kůží, říká Marcela Březinová

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Divadlo Mír natáčí nový celovečerní film s názvem Srnky

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Bouřkový úplněk nabídne vhodný čas pro rituál splněných přání

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou

Berchtold zářil hvězdami, postaral se o to Orchestr Felixe Slováčka jr. se Štefanem Margitou