Magazín Elita

Indukční varná deska s integrovaným odsavačem par od Miele je elegantní

Indukční varná deska s integrovaným odsavačem par od Miele je elegantní

Kombinace indukční varné desky a efektivního odsavače par šetří místo a je diskrétně elegantní. Také proto je stále častěji první volbou pro moderní, vysoce kvalitní kuchyně. Společnost Miele nyní rozšiřuje nabídku těchto všestranných přístrojů: nový výkonný přístroj KMDA 7476 nabízí o sedm centimetrů více prostoru pro hrnce a pánve s nezměněnými vnějšími rozměry. Další novinkou je kompaktní a intuitivní ovládací panel umístěný pod zapuštěným odsavačem par.

V případě, že jsou prostory pro vaření a stolování propojeny s obývací částí, výkonný odsavač par je doslova nutností. Přístroje by zároveň měly co nejharmoničtěji ladit s ostatním vybavením bytu. Díky tomu nabývá na stále větší atraktivitě vestavné řešení s jednoduchými liniemi a zarovnanými povrchy. Varné desky s diskrétně integrovanými odsavači par tak oceňuje čím dál více zákazníků, pro něž má Miele optimální řešení.

Stejně jako předchozí modely, disponuje KMDA 7476 výkonnými high-tech prvky
ze dvou vývojových center Miele – v Bünde (kuchyňské přístroje) a Arnsbergu (odsavače par).

Mimořádný prostor i výkon

Pod pojmem PowerFlex XL se skrývají dvě velkorysé indukční plochy vpravo a vlevo od odsavače, obě se skládají ze dvou varných zón. Varná deska KMDA 7476 nabízí
v každé oblasti PowerFlex XL o sedm centimetrů větší varnou plochu než doposud – a to při nezměněných vnějších rozměrech varné desky. To znamená, že i dva velké hrnce za sebou tu najdou dostatek místa.

Mimořádná flexibilita vyplývá ze skutečnosti, že obě varné zóny mohou být v případě potřeby vzájemně propojeny. Pro představu, velký pekáč položený na varnou desku detekuje funkce „trvalého“ rozpoznání hrnce a následně se automaticky aktivuje sousední varná zóna. Technologie TwinBooster poskytuje mimořádný výkon až 7,3 kW, což oceníte v případě, že potřebujete připravit větší množství pokrmů v krátkém čase.

Intuitivní ovládání a bezpečnost

Další novinkou KMDA 7476 je umístění kompaktního a intuitivního ovládání ComfortSelect Plus do středu přístroje, tedy přímo pod odsavač par. Díky osvětlení číselné řady ve spojení s indikací pro každou varnou zónu a odsavač je tento koncept obsluhy prostorově úsporný a uživatelsky velmi komfortní.

Velmi praktickým doplňkem je bezpečnostní funkce Stop & Go. Oceníte ji například v okamžiku, kdy zazvoní zvonek na dveřích a vy musíte nechat varnou desku chvíli bez dozoru. Všechny varné zóny sníží svůj výkon na úroveň 1, a proto se nic nepřipálí. Pokud se má proces vaření po určité době zcela zastavit, je možné jej pomocí časovače individuálně naprogramovat pro každou varnou zónu zvlášť. Na druhé straně s funkcí „Udržování teploty" inteligentní technologie udrží teplotu již připraveného jídla tak, aby bylo k dispozici pro servírování.

Osvědčená technologie odsávání a snadné čištění

Účinná technologie odsávání se svým energeticky efektivním ekologickým motorem spolehlivě odsává páru a pachy přímo z místa vzniku, a zároveň je nenápadně skrytá ve spodní skříňce. Díky funkci Con@ctivity se kuchaři mohou plně soustředit na své potěšení z vaření, protože výkon odsávacího systému se automaticky přizpůsobuje tomu, co se právě připravuje na varné desce. Je možný provoz s odtahem nebo cirkulací vzduchu s tím, že cirkulace je vhodná pro vysoce izolované budovy.

Pod ventilační mřížkou se nachází osvědčené filtrační pouzdro s desetivrstvovými kovovými tukovými filtry z nerezové oceli, optimálně odlučující mastnotu. Za účelem čištění lze pouzdro jednoduše vyjmout a vložit do myčky. Exkluzivní systém CleanCover za tukovými filtry je díky hladkému povrchu bez hran a elektrických součástí velmi snadno udržovatelný. Jakmile něco přeteče a vnikne do prostoru odsavače, kapalina se zadrží v záchytné misce.

Nová varná deska s třídou energetické účinnosti A ++ je k dispozici ve dvou provedeních. Podle typu kuchyně a situace při instalaci je k dispozici model s vysokým, úzkým nerezovým rámečkem KMDA 7476 FR nebo model bez rámečku KMDA 7476 FL. Ten je vhodný pro položení na pracovní desku nebo i zapuštění do roviny.

Spotřebiče Miele a příslušenství k nim zakoupíte v Miele Experience Centrech  v Praze a v Brně, online na shop.miele.cz nebo u autorizovaných partnerů Miele. 

Více zajímavých informací naleznete zde: www.miele.cz                             

Fotogalerie
14438 14439

Další články z rubriky

Nová limitovaná kolekce značky Columbia “ Ready to Roam“  určená mužům

Nová limitovaná kolekce značky Columbia “ Ready to Roam“ určená mužům

125 Gala Edition: Miele slaví výročí s vestavnými spotřebiči v úchvatné matné černé barvě

125 Gala Edition: Miele slaví výročí s vestavnými spotřebiči v úchvatné matné černé barvě

Užijte si léto naplno!

Užijte si léto naplno!

Objevte novou dámskou stylovou kolekci COLUMBIA BOUNDLESS EXPLORER  pro všechny nespoutané průzkumnice

Objevte novou dámskou stylovou kolekci COLUMBIA BOUNDLESS EXPLORER pro všechny nespoutané průzkumnice

Jak si udržet čisté prádlo kdekoli během dovolené? S pracími papírky EcoHaus to půjde snadno!

Jak si udržet čisté prádlo kdekoli během dovolené? S pracími papírky EcoHaus to půjde snadno!