Magazín Elita

Letní tipy Klubu českých turistů

Letní tipy Klubu českých turistů

Po hranicích Česka

Stezka Českem je nekomerčním projektem party nadšenců a Klubu českých turistů. Oficiální dálkový přechod Česka využívá již existující síť turistických značených cest. Stezka má severní a jižní část a je možné ji absolvovat od západu na východ nebo opačně. „Zúčastnit se mohou kompletní trasy nebo jednotlivých úseků, což jejím účastníkům poskytuje velkou svobodu. Na cestu se mohou vypravit jednotlivci, amatérští sportovci, skupinky nebo celé rodiny s dětmi. Ubytování je možné zajistit na chatách, ve stanu nebo pod širákem,“ říká zakladatel projektu Martin Úbl. Více informací naleznete na Stezkaceskem.cz.

Relax na horských boudách

Projekt Po chatách KČT nabízí jak pěším, tak cyklistům pohodlné putování mezi horskými boudami například v Krkonoších, Orlických horách, v Českém ráji, na Šumavě či v okolí Ještědu. Skutečnost, že Klub českých turistů vlastní několik turistických chat na zajímavých místech byla výzvou pro zpracování nabídky nejenom ubytování, ale díky síti turistických tras pro pěšáky i cykloturisty, umožnit turistům poznat blízké i vzdálenější okolí. Přehled nejkrásnějších i nejzapadlejších horských chat naleznete na www.kct.cz/chaty.

Česky pěšky

Klub českých tursitů společně s Českou podnikatelskou pojišťovmou (ČPP) připravil 15 turistických pochodů po celé ČR. Trasy, po kterých se zájemci mohou vydat, mají různou délku i obtížnost. Z různě dlouhých a náročných tras si mohou vybrat jak rodiny s dětmi, tak i zdatní turisté. Účastníci se mohou zapojit do dlouhodobé soutěže, která bude probíhat až do 13. listopadu 2021. Princip je jednoduchý – na startu vybraných 15 pochodů obdrží účastník kartu s unikátním QR kódem a identifikačním číslem. Pomocí těchto údajů se následně zaregistruje na stránkách ceskypesky.cz, díky čemuž se dostane do slosování o hodnotné ceny. Více na ceskypesky.cz.

Velká letní soutěž se značkou BUSHMAN a KČT

Hledáte inspiraci, kam letos o prázdninách vyrazit i se svými malými objeviteli? Vydejte se letos s Klubem českých turistů a značkou BUSHMAN na výlet a navíc se můžete zapojit do soutěže o zajímavé turistické ceny. Navštivte během léta alespoň tři z šesti určených výletních míst. Na každém z kontrolních bodů získáte speciální razítko, které otisknete do soutěžního archu. Orazítkovaný formulář doneste osobně do 31. 8. na některou z 27 prodejen BUSHMAN po celé ČR. Přímo na prodejně získáte Absolventskou turistickou vizitku a zároveň budete zařazeni do slosování o další hodnotné ceny – víkendové pobyty na chatách KČT, vouchery na pohodlné oblečení BUSHMAN, dárková vína Znovín a další pěkné ceny. Pravidla soutěže a jména výherců budou uvedena na webových stránkách bushman.cz a kct.cz.   

Výletní kontrolní body s razítky: Chata KČT Prášily na Šumavě, Infocentrum Mezní Louka v Českém Švýcarsku, Chata KČT Brádlerovy boudy v Krkonoších, Chata KČT Na Čiháku v Orlických horách, Restaurace u rozhledny Královec v Beskydech a vinice Šobes v Národním parku Podyjí.   

Soutěž 5 vrcholů s KČT

V době od 1. 5. – 30. 9.  vyhlásil KČT společně s partnerem PEAKPOINT soutěž o zdolání 5 vrcholů z vybraných 69 vrcholů. Odměněni budou 3 nejrychlejší, 3 nejvyšším počtem vrcholů, a pak náhodně vybraných 5, kteří splní výzvu, tedy zdolá 5 vrcholů KČT. Více na www.peakpoint.com.

Více informací o Klubu českých turistůnaleznete na: www.kct.cz

Fotogalerie
14183 14184

Další články z rubriky

Bio Vysočina je delikatesa, která vyvolá dokonalé gurmánské zážitky

Bio Vysočina je delikatesa, která vyvolá dokonalé gurmánské zážitky

Objevte Příběh AMONIT v podzemí lednického zámku a ve vinařství AMONIT

Objevte Příběh AMONIT v podzemí lednického zámku a ve vinařství AMONIT

Flor de Sal d' Es Trenc - uzený solný květ pro milovníky grilování

Flor de Sal d' Es Trenc - uzený solný květ pro milovníky grilování

Láskyplné květnové speciality v pekařství PAUL

Láskyplné květnové speciality v pekařství PAUL

První hit letošního léta. Novinka waterdrop® Microdrink ICE TEA RASPBERRY

První hit letošního léta. Novinka waterdrop® Microdrink ICE TEA RASPBERRY