Magazín Elita

Marcela Březinová

Zpěvačka Marcela Březinová se narodila 18. listopadu 1960 v Podbořanech. Valnou část svého dětství prožila v pražských Dejvicích, ale třeba také v Libyi, kde otec tři roky pracoval na tamější klinice. V Libyi docházela do americké klášterní školy, kde se ve společnosti dětí diplomatických zástupců naučila krom angličtiny i základům arabštiny.

Již jako dítě se toužila stát zpěvačkou. Vystudovala klasický a jazzový zpěv na Lidové konzervatoři. I když vystudovala střední zdravotní školu, dala přednost zpívání a jako zdravotní sestřička nikdy nepracovala.  V roce 1980 v pěvecké soutěži talentů v Jihlavě získala ocenění Stříbrný řetěz. Mezi lety 1981 až 1987 působila ve skupině OK band. Poté se vydala na sólovou dráhu.  Spolupracovala se skupinami S. L. S. Leška Semelky, YANDIM band Slávka Jandy, zpívala také v jazzovém klubu v Karibiku na palubě zaoceánské lodi v kapele. V roce 1993 vydala první sólovou desku „Každej to má rád“. Comeback Marcela ohlásila v roce 1997 písní „Duha“. V roce 1998 vyšla její druhá deska „Nesmíš loudit“. V roce 1999 se vrátila do skupiny OK band a o rok později vydali nové CD „Ornament osudu“ a v roce 2001 CD „Za škvírou“. Poslední CD Marcely a skupiny OK Band s názvem ÚJEZD je z roku 2013. V současné době pracuje kapela na dalším albu a Marcela Březinová na sólové desce.

V roce 2004 se odstěhovala z Prahy na vesničku v blízkosti Kutné Hory, kde si užívá klidného života, oddává se četbě a práci na zahradě. Své umělecké a interpretační zkušenosti se zaměřením na práci s textem, správnou dikci až po artikulaci již několik let předává posluchačům Mezinárodní konzervatoře v Praze, kde vede Oddělení populárního zpěvu.

V roce 2015 oslaví Marcela Březinová 35 let na hudební scéně a 55. narozeniny. K těmto výročím připravuje sérii jubilejních koncertů s kapelou.

Foto: Lenka Žáčková

Fotogalerie

149 150
seznam celebrit