Magazín Elita

Evropské ikonické lázeňské hotely se spojují pod značkou Ensana

Evropské ikonické lázeňské hotely se spojují pod značkou Ensana

Celkem 26 evropských ikonických a prestižních lázeňských hotelů patří od loňského podzimu pod novou značku Ensana. Provozuje lázeňské hotely v České republice, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Její filosofií je spojovat sílu přírodních léčebných zdrojů s profesionálním lékařských přístupem a podporovat tak zdraví našich klientů.

Mark Hennebry, Předseda představenstva Ensana řekl: „Máme pod svojí značkou některé z nejznámějších evropských historických lázeňských hotelů, a hlavně přírodních léčebných zdrojů, které chceme co nejefektivněji a nejinovativněji využívat pro zlepšení zdraví našich hostů. Stavíme na desetiletích zkušeností, kterým naši hosté mohou důvěřovat a v klidu nám tak svěřit to nejdůležitější, co mají, tedy jejich zdraví.”

Ensana byla vytvořena v reakci na velký narůst cestování za zdravím a celkově wellness službami – v současné době má tato kategorie hodnotu €580 miliard[1] ($639 miliard) a očekává se tento objem do roku 2022 zvýší na €834 miliard ($919 miliard). Cílem skupiny je kapitalizovat na tomto rozvoji a reagovat na narůstající poptávku po službách v oblasti přírodních léčebných metod a wellness služeb.

Mark Hennebry, Předseda představenstva Ensana dodal: “Neustále se snažíme vyhledávat nové možnosti pro naši značku. Investujeme do stávajících hotelů a v následujících letech plánujeme mnoho novinek a vylepšení – budeme uvádět nové procedury, nová zařízení a samozřejmě budeme také vytvářet nová pracovní místa.”

Ensana má ve svém portfolio stovky přírodních léčebných zdrojů. Ty zahrnují minerální prameny, termální vody, léčebná bahna, rašelinu, přírodní plyny a další. Lékařští experti v zařízeních, která nyní spadají pod značku Ensana, již více než 200 let pracují na využití těchto přírodních zdrojů v léčbě různých zdravotních problémů, které zahrnují svaly, klouby, orgány, pokožku a další. Dnes tak procedury mohou pomáhat lidem, kteří se chtějí preventivně věnovat svému zdraví, tak take těm, kteří již řeší konkrétní zdravotní problém, jako problémy s mobilitou, početím nebo například post onkologickou péči.   

Ensana se také snaží pomáhat hostům se zkvalitněním jejich každodenního života, což může vést k prevenci budoucích zdravotních problémů. Nabízí tak služby Active Life, které zahrnují kombinaci fitness a omlazujících procedur. Patří sem například program Bio Balance, který vytvořil Group Spa Director Sven Huckenback, a který zahrnuje inovativní masáže, akupunkturu a fyzický trénink s cílem zlepšit držení těla, uvolnit ztuhnutí v kloubech a celkově dodat organismu energii. Tento program je zcela unikátní a je k dispozici pouze v lázeňských hotelech Ensana.

Nabídka služeb Ensana je velmi široká a to proto, že chce skupina nabízet své služby co možná nejvíce lidem, kteří mají různé finanční možnosti, ale chtějí za své peníze dostat to nejlepší. V portfolio Ensana nalezneme krásné historické hotely, jako je 5* hotel Nové Lázně v Mariánských Lázních, kde hosté mohou navštívit Římské lázně z roku 1896. Mariánské Lázně byly také oblíbenou destinací mnoha slavných osobností, politiků a členů královských rodin. Mezi hosty tak nalezneme Fryderyka Chopina, Johanna Wolfganga von Goetheho, anglického krále Eduarda VII., pruského vládce Wilhelma II nebo bulharského krále Ferdinanda I. 

V České republice Ensana v loňském roce rekonstruovala bazén v hotelu Svoboda v Mariánských Lázních a nyní právě dokončila rekonstrukci 49 pokojů v hotelu Hvězda. Nové pokoje v kategorii Superior Plus nabízejí kombinaci historických element a moderního designu. V přípravě jsou na období dalších dvou let další významné investiční projekty pro Českou republiku i Slovensko. Budou mezi ně patřit také lékařské procedury pro hosty se speciálními potřebami, jako je právě třeba revitalizace po podstoupení onkologické léčby.

Pro více informací navštivte https://www.ensanahotels.com/cz

[1] https://globalwellnessinstitute.org/press-room/press-releases/new-study-reveals-wellness-tourism-now-a-639-billion-market/


Další články z rubriky

Horší výsledky cytologie nemusí hned psát černé scénáře

Horší výsledky cytologie nemusí hned psát černé scénáře

Máme pro vás otevřeno online! Zažeňte stres spánkem na matraci od MORAVIA COMFORT

Máme pro vás otevřeno online! Zažeňte stres spánkem na matraci od MORAVIA COMFORT

Správná výslovnost dělá občas hlavu školákům i dospělým

Správná výslovnost dělá občas hlavu školákům i dospělým

Primářka MUDr. Monika Golková doporučuje: Podpořte regeneraci buněk a posilujte svoji imunitu!

Primářka MUDr. Monika Golková doporučuje: Podpořte regeneraci buněk a posilujte svoji imunitu!

Jaro v kuchyni, to jsou nože z nové kolekce Swiss Fresh Energy od VICTORINOX

Jaro v kuchyni, to jsou nože z nové kolekce Swiss Fresh Energy od VICTORINOX

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM