Magazín Elita

PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY

PET SUSTAINABILITY COALITION EXPANDUJE DO EVROPY

Jejím členem se jako dosud jediný český zástupce stala i společnost VAFO Holding 

Pet Sustainability Coalitinon (PSC), která je na americkém kontinentě významným sdružením výrobců a dalších firem oborově zaměřených na domácí mazlíčky v kontextu jejich enviromentální odpovědnosti, rozšiřuje své aktivity i v Evropě. Jejími novými členy se aktuálně staly tři významné evropské společnosti v oboru, včetně českého lídra na trhu výroby krmiva pro domácí mazlíčky VAFO Holding a.s. Dvěma dalšími jsou pak významný německý výrobce krmiv Josera a nizozemský producent přísad do krmiva Protix.

PSC byla založena v USA v roce 2013 a z původních 8 zakládajících členů je nyní součástí tohoto sdružení už více než 60 společností. Jeho aktivity se zaměřují na zajištění dlouhodobě udržitelné (enviromentální) činnosti těchto firem. Hlavním principem a cílem PSC je skloubení ziskového podnikání členských firem při co nejvyšší možné eliminaci dopadů jejich produkce na životní prostředí a rozvíjení jejich projektů sociální odpovědnosti. Zjednodušeně řečeno – jejich podnikání musí být výhodné nejen pro ně samotné, ale být nějak prospěšné obecně i pro lidstvo, zvířata a celou planetu.     

" Rozšíření aktivit PSC do Evropy, kde bychom také poskytovali podporu udržitelné formě podnikání zdejším společnostem, jsme probírali od roku 2017. Pouhý rok na to – na jaře 2018, první tři evropské firmy vstoupily do našeho sdružení. Jsme přesvědčeni, že pro tyto podniky bude vstup do naší aliance prospěšný. Nabízíme ty nejlepší nástroje a postupy, které se vyžívají po celém světě v mnoha průmyslových odvětvích. Díky tomu můžeme podporovat všechny typy společností zaměřených na domácí mazlíčky bez ohledu na to, kde se nacházejí,“ říká Caitlyn Dudas, výkonná ředitelka a spoluzakladatelka PSC.

„Chceme v této oblasti udělat ještě více. Neangažovat se jen v rámci vybraných projektů, které nějakým způsobem finančně či jinak už podporujeme, ať jde např. o sport, kulturu, podporu škol či obcí apod. Nyní se s pomocí PSC ještě více zaměříme i na to,  co bezprostředně souvisí s naší činností. Tím, že nyní spolupracujeme s PSC, získáme jasnou představu o tom, kam zaměřit naše aktivity, aby měly největší dopad a byly také co nejvíce prospěšné,“ uvádí za vedení firmy VAFO Holding a.s. k členství v PSC Karolína Čápová, která zde má tuto oblast a CSR projekty na starosti.

-ap-


Další články z rubriky

PEJSKAŘI, POZOR! AKCE LÉTA JE TU

PEJSKAŘI, POZOR! AKCE LÉTA JE TU

MOËT NA KVIFF 2018 PODPOŘÍ NADAČNÍ FOND AUTTALK KATEŘINY SOKOLOVÉ

MOËT NA KVIFF 2018 PODPOŘÍ NADAČNÍ FOND AUTTALK KATEŘINY SOKOLOVÉ

ZNÁMÝ ČESKÝ DESIGNÉR JAROSLAV BEJVL ZAČAL SPOLUPRACOVAT SE SKLÁRNOU AVE CLARA

ZNÁMÝ ČESKÝ DESIGNÉR JAROSLAV BEJVL ZAČAL SPOLUPRACOVAT SE SKLÁRNOU AVE CLARA

ZACHRAŇME ŠUMAVU ANEB ZPÁTKY KE KOŘENŮM

ZACHRAŇME ŠUMAVU ANEB ZPÁTKY KE KOŘENŮM

V. ROČNÍK HRANÍ S PETREM KUTHEILEM

V. ROČNÍK HRANÍ S PETREM KUTHEILEM

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ