Magazín Elita

JAK SNADNĚ MINIMALIZOVAT PÓRY

JAK SNADNĚ MINIMALIZOVAT PÓRY

Ucpané póry a černé tečky na obličeji jsou strašákem mnoha žen i mužů. Mnohdy je „pórovitá“ pokožka daná genetickou dispozicí, kterou nelze zcela odstranit, nicméně vhodnou péčí je možné tento problém zmírnit.

Základem je kvalitní péče a pravidelné ranní a večerní odličování a očista pleti. Jen tak lze odstranit nahromaděné nečistoty, vyčistit póry a omezit jejich ucpávání a rozšiřování. „Pokožku samozřejmě čistíme i v případě, že nejsme nalíčené. Ideální je používání kvalitní nealergizující kosmetiky, nejlépe testované a certifikované dermatology. Nevhodné jsou produkty s olejovou strukturou a příliš „těžké“ přípravky. Vyhněte se i masážím prováděným olejíčky. Zapomeňte též na make-upy s olejovými přísadami. Svým pacientkám také radím ráno omývat obličej vychlazenou termální vodou, která pokožku nejen probouzí a prokrví, ale také trochu stahuje póry.

Pro vhodnou odbornou péči se doporučuje konzultace s dermatologem, který nejlépe poradí, jakou metodu zvolit. Dobré výsledky má microneedling, frakční laser a klasika v podobě chemického peelingu prováděného odborníky,“ říká dermatoložka MUDr. Věra Terzijská z Perfect Clinic Dermatology

 

Vyzkoušejte mikrojhličkování

Koncept mikrojehličkování (microneedling) je založen na samoobnovovací schopnosti pokožky. Pomocí ručního elektrického přístroje s vysokou rotací pronikají mikrojehličky kolmo do pokožky a vytváří v hlubších vrstvách mikrotraumata, která stimulují tvorbu kolagenu a elastinu. Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka.

„Zkusit také můžete chemický peeling. Ten odstraňuje z pleti přebytečný maz, zrohovatělé buňky a kožní nečistoty.  Na rozdíl od mechanického peelingu neobsahuje žádné abrazivní složky. Pleť je po chemickém peelingu jemnější a barevně sjednocená. Dochází k zatažení pórů a vyjasnění pleti. Pro chemický peeling se používají kyseliny jako je kyselina glykolová nebo kyselina mléčná, trichloroctová, které se běžně vyskytují třeba v rajčatech, cukrové třtině nebo jogurtu. Dle typu pleti se použije různá koncentrace kyseliny,“ dodává MUDr. Věra Terzijská.

 

 


Další články z rubriky

BUĎTE NA VALENTÝNA OSLNIVÁ DÍKY VÍCESMYSLOVÉ VLASOVÉ PÉČI  OWAY ROLLAND

BUĎTE NA VALENTÝNA OSLNIVÁ DÍKY VÍCESMYSLOVÉ VLASOVÉ PÉČI OWAY ROLLAND

NEPŘÍJEMNÉ PŘÍZNAKY MENOPAUZY LZE REDUKOVAT PŘÍRODNÍ CESTOU

NEPŘÍJEMNÉ PŘÍZNAKY MENOPAUZY LZE REDUKOVAT PŘÍRODNÍ CESTOU

NOVÝ LASER NA TETOVÁNÍ I STAŘECKÉ SKVRNY POPRVÉ I U NÁS

NOVÝ LASER NA TETOVÁNÍ I STAŘECKÉ SKVRNY POPRVÉ I U NÁS

NOVINKA PRO MUŽE: OAK – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ PÉČE O VOUSY I VLASY

NOVINKA PRO MUŽE: OAK – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ PÉČE O VOUSY I VLASY

VYPOŘÁDEJTE SE S PŘÍZNAKY PREMENOPAUZY PŘÍRODNÍ CESTOU!

VYPOŘÁDEJTE SE S PŘÍZNAKY PREMENOPAUZY PŘÍRODNÍ CESTOU!