Magazín Elita

PRAGUE HARLEY DAYS 2017 S MOTOJÍZDAMI VŠEHO DRUHU UŽ V ZÁŘÍ

PRAGUE HARLEY DAYS 2017 S MOTOJÍZDAMI VŠEHO DRUHU UŽ V ZÁŘÍ

Prahu s prvními zářijovými dny čeká další ročník Prague Harley Days. Oba dny budou plné silných strojů, zvuk motorů, koncerty, ale i zábava pro celou rodinu.1. a 2. září totiž holešovické Výstaviště ožije v duchu Harley-Davidson. A když Harley-Davidson, tak pochopitelně i motocyklové jízdy všeho druhu. Jezdci tak mají dokonalou šanci užít si jak proslulou spanilou jízdu centrem Prahy, tak i jednotlivé organizované jízdy na motocyklech značky zcela zdarma nebo Bikerské hry prověřující jejich jízdní schopnosti i zručnost. Vše samozřejmě s apelem na bezpečnost, který je pro letošní ročník Prague Harley Days nejvýraznější za celou 4letou historii akce.

Prague Harley Days, které se chystají na svůj čtvrtý ročník, jsou již tradičně vnímány jako vrchol motocyklové sezóny, kdy do Prahy dorazí tisíce jezdců z celé Evropy a výjimkou nejsou ani návštěvníci z USA či Mexika. A byť mezi motocykly hrají pochopitelně prim stroje Harley-Davidson, je akce koncipována pro jezdce všech značek. Ti všichni mají možnost užít si jedinečný motocyklový zážitek i zábavu. Během dvou dní se mohou zúčastnit celé řady jízd a strávit hodiny (nejen) na svých motocyklech.

Těšit se mohou například na jízdy v rámci Demo Trucku, které probíhají po oba dva dny, kdy mají možnost vyzkoušet si na vlastní kůži motocykly Harley-Davidson zdarma díky organizovaným vyjížďkám startujícím každou hodinu. Největší lahůdkou pro všechny jezdce je pak tradiční spanilá jízda, za kterou do Prahy rovněž většina z nich míří. Ta letos startuje v sobotu 2. září v 10:00, kdy od Výstaviště v Holešovicích zamíří do historického centra metropole a poté zpět do Holešovic. Letos poprvé v jejím čele budou moci jet i majitelé historických motocyklů všech značek, motocyklových staveb a přestaveb i jezdci v nejrůznějších maskách. A opravdovou zábavou pak pro jezdce budou i Bikerské hry, které jsou letos poprvé týmové. Tříčlenné týmy o složení jezdec – mechanik – silák proti sobě stanou v jednotlivých disciplínách jako je jízda pomalosti pro jezdce, výměna pneumatiky pro mechaniky a speciální úkol prověřující fyzickou zdatnost pro siláky.

Bezpečnost jízdy na prvním místě

Pořadatelé Prague Harley Days letos výrazně apelují i na bezpečnost jednotlivých jízd, nejen v rámci chování jezdců na silnících, ale i jako prevenci v podobě nulové hladiny alkoholu v krvi. Partnerem všech jízd je tak BESIP, který dbá na bezpečnost silničního provozu, kdy se zejména v posledních letech zaměřuje na motorkáře, jakožto zásadní účastníky silničního provozu, dále společnost Killer Drinks, která jako distributor syceného nealkoholického nápoje pomáhá na přírodní bázi odbourávat zbytkový alkohol, a pokud je řeč o alkoholu, tak chybět nemůže ani společnost Draeger jakožto výrobce profesionálního alkohol testeru.

„Jsme rádi, že se nám podařilo pro Prague Harley Days získat partnery jako BESIP, Killer Drinks a Draeger. Bezpečnost všech návštěvníků Prague Harley Days, ale i ostatních účastníků silničního provozu je pro nás vždy na prvním místě a jen vítáme jakoukoli prevenci, pozitivní příklad a výchovu dalších mladých jezdců ke správnému chování, jak na silnici, tak před tím, než usednou na motocykl. Maximálně si proto vážíme, že nás podpořil jak BESIP, tak společnosti vyrábějící nápoj odbourávající zbytkový alkohol v krvi nebo přesný alkohol tester - to vše k bezpečnosti a správnému chování jezdců výraznou měrou přispívá a rozhodně by to na akci jako je Prague Harley Days nemělo chybět,“ říká Jaroslav Vavřina, organizátor Prague Harley Days a spolumajitel dealerství H-D Praha.

Po oba dva dny tak budou mít jezdci možnost nechat si změřit alkohol v krvi, a to jak přímo na stánku Killer Drinks, tak prostřednictvím hostesek při řazení právě na spanilou jízdu i před jednotlivými vyjížďkami v rámci Demo Trucku H-D.

Více informací o Prague Harley Days

Fotogalerie
6908 6909

Další články z rubriky

PRVNÍ ČEŠKA, KTERÁ DOKONČILA DAKAR: „TEĎ CHCI NA ŠPIČKU VE SVĚTĚ“

PRVNÍ ČEŠKA, KTERÁ DOKONČILA DAKAR: „TEĎ CHCI NA ŠPIČKU VE SVĚTĚ“

PETR VÁGNER CHCE DO EXTRÉMNÍHO ZÁVODU, JEHOŽ LETOŠNÍM VÍTĚZEM JE PAVEL PALONCÝ

PETR VÁGNER CHCE DO EXTRÉMNÍHO ZÁVODU, JEHOŽ LETOŠNÍM VÍTĚZEM JE PAVEL PALONCÝ

HARLEY-DAVIDSON ZAČAL PSÁT NOVOU KAPITOLU SE SPECIÁLNĚ UPRAVENÝM SPORTSTEREM

HARLEY-DAVIDSON ZAČAL PSÁT NOVOU KAPITOLU SE SPECIÁLNĚ UPRAVENÝM SPORTSTEREM

JADERNÝ FYZIK PAVEL PALONCÝ VYHRÁL EXTRÉMNÍ OUTDOOR ZÁVOD MONTANE SPINE RACE

JADERNÝ FYZIK PAVEL PALONCÝ VYHRÁL EXTRÉMNÍ OUTDOOR ZÁVOD MONTANE SPINE RACE

OLGU ROUČKOVOU MUSELI LÉKAŘI STABILIZOVAT, PŘESTO POKRAČUJE DÁL!

OLGU ROUČKOVOU MUSELI LÉKAŘI STABILIZOVAT, PŘESTO POKRAČUJE DÁL!