Magazín Elita

MADONIN KOMPLEX NESPOJUJE LÁSKU A SEX!

MADONIN KOMPLEX NESPOJUJE LÁSKU A SEX!

Madonin komplex je psychický problém muže, kterým trpí žena, i když je milována, ale zdráhá se tomu uvěřit. Partneři se těší na potomka, všechno je mezi nimi v pořádku, konečně přijde ten velký den, žena porodí a muž se s ní od té doby nedokáže milovat…

Je to stav, který se nezřídka vyskytuje a vědci zkoumali proč tomu tak je. Termín Madonin komplex zavedli psychoanalytici, kteří se domnívají, že jde primárně o následek mužova špatného vztahu s matkou, její chladnost a odtažitost. Prozatím se však přesvědčivě nepodařilo prokázat, že tomu tak doopravdy je. Jinou hypotézou je, že spouštěcím mechanismem je mužova přítomnost u porodu, ale také nejde o potvrzený výstup výzkumu. Je ale pozoruhodné, že většina mužů postižených Madoniným komplexem se shoduje, že jim matka příliš neprojevovala lásku a city.

Co se vlastně odehrává v hlavě muže?

Muž náhle po porodu spatřuje ve své ženě především matku a už ji nedokáže vnímat jako milenku. Udržují se v pocitech, že mají nové šance u své partnerky nalézt vše to, co jim matka neposkytla a na intimity a milování pak nahlíží incestně. Stanou se z nich partneři pečovatelé, kteří svoji partnerku milují, udělají pro ni cokoli, ale sex s ní mít nemohou. Nápadné je to, že partnerky většiny těchto mužů se podobají jejich matkám.

U některých mužů to dojde tak daleko, že tělesnou lásku vůbec nepotřebují, anebo ji vyhledávají u jiných žen, které však nemilují a vždy se od nich poslušně vrací ke svým milovaným partnerkám. Tento stav nebývá setrvalý, sice může trvat různě dlouhou dobu, ale nejčastěji se partneři s tímto stavem potýkají zhruba půl roku. Příznaky vedoucí k partnerským nejistotám a rozkolům vždy naštěstí spontánně odezní.

-lz-


Další články z rubriky

NEJPOPULÁRNĚJŠÍM DÁRKEM SE ZASLOUŽENĚ JSOU KVALITNÍ ČAJE!

NEJPOPULÁRNĚJŠÍM DÁRKEM SE ZASLOUŽENĚ JSOU KVALITNÍ ČAJE!

DO NOVÉHO ROKU S LEPŠÍM ZRAKEM

DO NOVÉHO ROKU S LEPŠÍM ZRAKEM

CEMIO METRIC 901 MELODY: DOMÁCÍ MĚŘENÍ KREVNÍHO TLAKU  SNADNO A RYCHLE

CEMIO METRIC 901 MELODY: DOMÁCÍ MĚŘENÍ KREVNÍHO TLAKU SNADNO A RYCHLE

DARUJTE K VÁNOCŮM SLADKÝ SPÁNEK V PODOBĚ  KVALITNÍ MATRACE

DARUJTE K VÁNOCŮM SLADKÝ SPÁNEK V PODOBĚ KVALITNÍ MATRACE

CEMIO METRIC 308 SMART VHODNÝ I JAKO DÁREK

CEMIO METRIC 308 SMART VHODNÝ I JAKO DÁREK

Miss Princess

BETA GLUCAN