Magazín Elita

VÍTEJTE VE SVĚTĚ EGO BY ROZA

VÍTEJTE VE SVĚTĚ EGO BY ROZA

Slavnostní představení módního brandu Ego by Roza proběhlo 23. března 2017 v Siddharta café v srdci magické Prahy.  Dá se v krátkosti zhodnotit, že originalita,nekonvenčnost a talent Rozárie Kautmanové, dětské malířky s valašskými kořeny, skutečně stojí za pozornost. Dívenka vdechla život novému módnímu brandu. Šátky z čistého hedvábí luxusní italské výroby, jsou to pravé, co dává nový rozměr autorčiným obrazům i módě samotné.  Jsou neotřelé, zajímavé a neměl by chybět mezi doplňky žádné ženy.

Myšlenka se zrodila před rokem, kdy se Barbara Kautmanová, maminka talentované dívenky, inspirovaná jejími obrazy, rozhodla propojit módu a umění. Obrázků si všiml také jeden důležitý člověk, který již delší dobu sleduje Rozárčiny práce a zároveň spolupracuje s největšími módními  domy, jako jsou  Louis Vuitton, Gucci, Hermés, Sonia Rykiel či Dior. A to byl ten správný moment a impulz a chyběl už jen krůček k realizaci myšlenky přenesení originálů obrazů na to nejlepší italské hedvábí. „Nyní i náš brand spolupracuje s jednou z největších textilních firem, která svými tradicemi, kritérii a invencemi se řadí mezi ty nejlepší na světě. Dalo by se říct, že jsme kolegové s těmito jmény, až na cenový rozdíl,“ prozradila patřičně pyšná na svoji dceru Barbara Kautmanová.

Rozárka Kautmanová (*2008) se aktivně věnuje malování od svých pěti let. Výtvarný talent zdědila ze strany maminky, ta je totiž vnučkou malíře Václava Jaroně (1920 – 2005), který ve svých dílech věrně zaznamenával milované mizející Valašsko. Obrázky jsou výrazné, plné veselých barev. Maluje v letním či jarním sluníčkovém počasí, o čemž vás přesvědčí obraz Sakura či Máky. Tmavé barvy používá, když přijde pochmurné počasí a zimní počasí bez sluníčka, to vznikly obrazy s názvem Lodě a Pocta bláznům. Je-li přemýšlivá a uzavřená sama do sebe, vznikají velmi precizní díla typu Indián nebo Leopard.

Rozárka si pohrává si s řadou výtvarných stylů, takže se v jejích dílech odráží impresionismus, realistické prvky, ale jindy vniká třeba do kubistického ztvárnění s osobitým dětským pojetím, vyjadřujícím především emoce a nálady.

Fotogalerie
6553 6554 6555 6556

Další články z rubriky

Cestovní zavazadla Victorinox jsou jedinečná!

Cestovní zavazadla Victorinox jsou jedinečná!

Značka KIPLING se připojila k oslavě ikonické hry PAC-MAN

Značka KIPLING se připojila k oslavě ikonické hry PAC-MAN

Naše vlasy si zaslouží to nejlepší!

Naše vlasy si zaslouží to nejlepší!

Skvělý odkaz seveřanů: Hygge a lagom

Skvělý odkaz seveřanů: Hygge a lagom

S pomocníky od Victorinox je vaše kuchyně o hodně chytřejší…

S pomocníky od Victorinox je vaše kuchyně o hodně chytřejší…

MALUMA V PRAZE

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM