Magazín Elita

SNÍMEK NEJSLEDOVANĚJŠÍ PŘIBLÍŽÍ ŽIVOT ČESKÝCH YOUTUBERŮ

SNÍMEK NEJSLEDOVANĚJŠÍ PŘIBLÍŽÍ ŽIVOT ČESKÝCH YOUTUBERŮ

Režisér Jiří Sádek vnímá velmi silně, že Youtubeři mají budoucnost v rukách, proto se rozhodl pro projekt, který tento fenomén mapuje. Žijeme v čase, aniž si to uvědomujeme, kdy televizní produkci silně konkuruje nezávislá tvorba internetových tvůrců a zaujímá první místa v žebříčcích celebrit. Rozhodl se, že tento generační přerod audiovizuální zábavy do detailu zdokumentuje.  

Celovečerní dokumentární snímek Nejsledovanější je pojat jako komunikační most mezi dvěma generacemi. Co to vlastně znamená být YouTuberem? A proč se stali YouTubeři fenoménem, který má už dnes na společnost nepřehlédnutelný vliv? Celovečerní dokument poodhaluje tajemství jejich úspěchu a nahlíží do jejich každodenních životů. Tvůrce zajímají názory všech, kterých se sledování a vytváření YouTubevideí dotýká - rodičů dětí, marketingových specialistů, sociologů, psychologů a samotných diváků.

Hlavní protagonisté:

Pedro stál u samého začátku. Když začínal natáčet videa o počítačových hrách (tzv. letsplaye) na YouTube, ani ho nenapadlo, že se z toho stane jeho profese. Jako jeden z mála starších YouTuberů má dvě děti a nenatáčí doma, ale ve vlastním studiu. V současné době přemýšlí, jak svůj obsah přizpůsobit i starší části publika.

Shopaholic Nicol začínala po vysoké škole v marketingu a natáčení videí měla jako vedlejší činnost. Přesně před rokem, ale mohla dát výpověď. Natáčela dívčí videa, která se postupem času přehoupla do vlogů o životním stylu. Nebojí se a rozhodně si nehraje na nikoho, kým není.

Gabrielle Hecl studuje na střední škole, a to nese při natáčení videí na internet svá úskalí. O to větší úskalí, že studuje hereckou konzervatoř. Kromě YouTube Gabriela působí i jako zpěvačka.

Kovy čerstvě odmaturoval a vrhl se do studia marketingu na Karlově Univerzitě v Praze. Jako jeden z mála vytváří ke svým videím scénáře a kriticky i nadšeně se vyjadřuje k nejrůznějším tématům jako YouTube vs. televize, moderní trendy jako Snapchat, Facebook, ale i politika.

Sestry Nicole a Lucka z A Cup of Style začaly jako bloggerky. Byla jen otázka času, kdy psané blogy doplní o vlogy. Svůj vliv se snaží využít pro dobrou věc. Byly například ambasadorkami AVON pochodu pro prevenci rakoviny prsu. Přesto se stále považují za obyčejné holky.

Snímek Nejsledovanější vzniká jako časosběrný dokument po dobu jednoho roku. Natáčet se začalo v dubnu na setkání YouTuberů s 20 tisíci fanoušky. Štáb je trvale v patách sledovaných a nejsledovanějších, co jim síly a rozpočet stačí. Prozatím mají za sebou pět měsíců a dalších sedm mají před sebou. Štáb se snaží, co nejméně zasahovat do toho, co se před kamerou děje, ale už přítomnost kamery všechno mění. „Když jsme třeba byli s několika YouTubery v Los Angeles na setkání světově známých Youtuberů s fanoušky, nikdo ty naše v davu nepoznal. Nikdo nevěděl, kdo jsou zač. Ale byli jsme tam my – největší kamera široko daleko, a najednou začali fanoušci okolo hvízdat a jásat a chtěli podpis i o tom náš dokumentární film je,“ svěřil se režisér Jiří Sádek. Určitě se máme na, co těšit, tento mladý režisér během studijních let byl dva roky osobním asistentem a soukromým žákem režiséra Jiřího Krejčíka. Možná jeho režijní debut filmu Polednice, který šel na jaře do kin s Aňou Geislerovou a Danielou Kolářovou může prozradit více o jeho kvalitách.

-dv/lz-

Fotogalerie
5933

Další články z rubriky

RACHEL RENÉE RUSSELLOVÁ: DENÍK MIMOŇKY

RACHEL RENÉE RUSSELLOVÁ: DENÍK MIMOŇKY

RACHEL RENÉE RUSSELLOVÁ: MAXOVY TRABLE

RACHEL RENÉE RUSSELLOVÁ: MAXOVY TRABLE

NOVÝ FILM TLUMOČNÍK S JIŘÍM MENZELEM PŘEDSTAVUJE SVŮJ TRAILER

NOVÝ FILM TLUMOČNÍK S JIŘÍM MENZELEM PŘEDSTAVUJE SVŮJ TRAILER

CLIVE GIFFORD: VESMÍR VE 30 SEKUNDÁCH

CLIVE GIFFORD: VESMÍR VE 30 SEKUNDÁCH

DIVADLO NA JEZERCE MÁ DALŠÍ NOMINACI NA CENU THÁLIE

DIVADLO NA JEZERCE MÁ DALŠÍ NOMINACI NA CENU THÁLIE