Magazín Elita

VÝSTAVA VÁCLAVA FLORIANA JE VYLADĚNÁ DO POP-ART

VÝSTAVA VÁCLAVA FLORIANA JE VYLADĚNÁ DO POP-ART

Když se řekne Václav Florian a dodá se český malíř, je jasné, že se budeme bavit o pop-art, stylu, který mu rozhodně svědčí. Před časem zahájil v Praze výstavu svých obrazů nesoucí podtitul Aristokratický svět diamantů v kontrastu s drzým Pop-artem v Inbaru v Břehové ulici. Výstava potrvá už jen do 14. října, tak si ji nenechte utéct. Některé obrazy už mají své majitele a již nebudete mít pravděpodobně možnost je nikdy vidět na veřejnosti.

Vernisáž zahajovala známá moderátorka Eva Decastelo, kterou Václav Florián také pop-artově ztvárnil. Chopila se tohoto úkolu vcelku netradičně, zeptala se deseti hostů na jedno jediné slovo, kterým by vystihli obrazy Václava Floriana. Jaká, že to slovní spojení vzniklo? Kdo obrazy Václava Floriana zná, tak ho nepřekvapí nový výstižný podtitul very sexy.

Dostat však z autora několik slov byl tradiční oříšek. Velmi nerad o sobě a své práci mluví. V prvé řadě všem poděkoval za účast i za přízeň a pronesl a s velkým zdráháním se nakonec pronesl: „Nejraději za sebe nechávám hovořit moje obrazy, a tak se dobře bavte,” řekl krátce a výstižně.  Štafetu s mikrofonem převzala herečka a zpěvačka Bára Štěpánová a posléze i hudebník Richard Tesařík a svými hlasy a texty písní inspirovali k objevování toho, co se v obrazech skrývá.

Stále hlavním motivem zůstává výraz ženské tváře, který autor redukuje především na tvar a obrysy. Zjednodušuje je, čímž je komplikuje a rozhodně se nebojí barevné nadsázky. Většina jeho obrazů jsou velkoformátové portréty a nejen ty působí v prostoru dominantně a přesto elegantně.

Chcete-li i vy nechat na sebe působit něco tak drzého, mimořádného a přitom krásného, navštivte v srdci Prahy Inbar na adrese Břehová 4, dříve než se obrazy rozprchnou do soukromých sbírek. 

Malíř Václav Florian je charismatický kultivovaný bohém, který i přesto má své zásady, ze kterých neslevuje. Má nezbytný talent a v žilách mu koluje krev slavných předků, se kterou se dědí nejen láska k literární tvorbě a výtvarnému umění. Jan Florian, otec Václava, pracoval jako umělecký řezbář, ale najdou se v rodině další výtvarníci, umělci a významní grafici.

-lz-

Fotogalerie
5928 5930 5931 5932

Další články z rubriky

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

BATIST NEJ SESTŘIČKA  JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

BATIST NEJ SESTŘIČKA JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ZPĚVÁK JAKUB VAŇAS ŠEL ZA HUDBOU PO SVÉM

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ