PODZIMNÍ ZMRZLINOVÁ POKUŠENÍ

PODZIMNÍ ZMRZLINOVÁ POKUŠENÍ

Zmrzlinová sezóna s létem nekončí. Mražené lahůdky tradičně spojované s horkými slunečnými dny se totiž dají jíst i v chladnějším počasí. Jednou z podzimních specialit jsou unikátní makronky -  křehké barevné skořápky z mandlového těsta slepované místo džemu lahodnou zmrzlinou. Jako jediná v Praze, ale i v celém Česku, je nabízí Amorino, jedna z nejúspěšnějších italských zmrzlinářských značek. A k podzimu patří i její další specialita: horké vafle s pořádnou porcí zmrzliny. Zmrzlinářství Amorino, které má lásku k mraženým delikatesám už ve svém názvu, se v mnoha zemích světa proslavilo zmrzlinovými růžemi nejrůznějších chutí a barev. Proč si tedy na podzim nevylepšit náladu pěkně po italsku?  

K nejoblíbenějším lahůdkám patří makronky se zmrzlinou v podobě čokoládového nebo kávového gelata.  „Ale makronky se dají slepovat i ovocným sorbetem.  Zde kraluje malina, která je mezi makronkami bezkonkurenčně nejoblíbenější příchutí,“ říká Vojtěch Kučera, manažer z Amorino Praha, první české pobočky otevřené začátkem léta na Malostranském náměstí. Ta láká na celkem 30 druhů mléčných gelat a ovocných sorbetů unikátních příchutí z nejlepších surovin dovezených z celého světa - vždy čerstvých, bez dochucovadel a konzervantů. Jako jediní u nás tu z nich dokáží vykouzlit navíc i krásně naaranžované zmrzliny ve tvaru barevných růžiček, jejichž lístky si lze nechat vyskládat podle vlastní chuti.  

Novou podzimní příchutí zmrzlinářství Amorino je v těchto dnech mléčné gelato s příchutí vlašského ořechu a fíků. Perfektně tak kombinuje dvě sezónní chutě. Sladké fíky ještě připomenou dozvuk pozdního léta. A atmosféru podzimu navodí ořechy, které jsou pro toto roční období typické. 

Ledové i horké v jednom soustu   

Na podzim přijdou vhod i horké a křupavé vafle. Ve spojení s neobyčejně dobrou zmrzlinou vytvářejí jedinečnou kombinaci chutí. Požitek ještě umocňuje mix teplot jejich jednotlivých součástí: v jednom soustu si pochutnáte na horké vafli i na ledovém gelatu. „Na vafle se hodí spíše chuťově plnější gelata, jako je čokoláda nebo karamel. Základní složkou gelata je mléko. A to jde s vaflemi výborně dohromady.  Pokud ale někdo trvá na ovoci, rozhodně nic nezkazí ani malinovým nebo jahodovým sorbetem. Mým favoritem je kombinace Amorino čokolády a stracciatelly,“ vypráví Vojtěch Kučera. „A až uhodí opravdu zima, budou v nabídce i speciální dorty se zmrzlinou,“ dodává. Ty se neplní obvyklými krémy, ale vyhlášenými gelaty Amorino. Čerstvé dorty nejsou nijak doslazované a nejsou v nich žádná barviva ani chemie.  Amorino doplňuje svoji podzimní nabídku také svojí originální čokoládou. Tu si lze dopřát ve formě lahodných horkých nápojů či v podobě klasických tabulkových čokolád a pralinek.

Amorino je jedna z nejúspěšnějších italských zmrzlinářských značek.  První česká pobočka tohoto světového řetězce se objevila začátkem července v historickém centru Prahy a hned si získala své příznivce. Amorino má dnes kolem 150 poboček od Ameriky, přes západoevropské země až po Dubaj a Soul.    

Značku Amorino Gelato založili v roce 2002 dva italští kamarádi – Paolo Benassi a Cristiano Sereni.  Vsadili na výrobu nejkvalitnější čerstvé zmrzliny připravované výhradně z přírodních surovin, bez umělých barviv a příchutí. A zaměřili se i na vzhled: začali ze zmrzlin vytvářet krásné květy v podobě lahodných růžiček. 

www.amorino.com

Fotogalerie
5921

Další články z rubriky

PROVOZ STAROMĚSTSKÉHO PIVOVARU U SUPA BYL SLAVNOSTNĚ ZAHÁJEN

PROVOZ STAROMĚSTSKÉHO PIVOVARU U SUPA BYL SLAVNOSTNĚ ZAHÁJEN

ZLATKO MÍČKA PŘEDSTAVIL BORDEAUX, JAKÁ ZDE DLOUHO NEBYLA

ZLATKO MÍČKA PŘEDSTAVIL BORDEAUX, JAKÁ ZDE DLOUHO NEBYLA

V PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI SALÓNU VÍN USPĚLA TŘI TEMPLÁŘSKÁ VÍNA

V PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI SALÓNU VÍN USPĚLA TŘI TEMPLÁŘSKÁ VÍNA

VALENTÝNSKÝ DRINK FRENCH MARTINI JE TEN PRAVÝ PRO PŘIPITÍ NA LÁSKU!

VALENTÝNSKÝ DRINK FRENCH MARTINI JE TEN PRAVÝ PRO PŘIPITÍ NA LÁSKU!

TÝDEN VÍNA V PRAZE: PRAGUE WINE WEEK 2017

TÝDEN VÍNA V PRAZE: PRAGUE WINE WEEK 2017

Židličky

Slunovrat