Magazín Elita

NATÁČENÍ KOMEDIE ŠPUNTI NA VODĚ VRCHOLÍ

NATÁČENÍ KOMEDIE ŠPUNTI NA VODĚ VRCHOLÍ

Natáčení nové české komedie Špunti na vodě režiséra Jiřího Chlumského, jde do finále. Rozverná rodinná komedie je ukázkou toho, co se stane, když tři tátové pokračují ve svém plánu pánské jízdu a rozhodnou se sjet Sázavu i se sedmi dětmi. Po malé přestávce se filmaři vypravili na Moravu, kde ve mlýně Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou natáčeli scénu zlaté svatby Dany Syslové a Arnošta Goldflama alias rodičů hlavních protagonistů. V idylickém prostředí této kulturní památky, kde je k vidění expozice Technického muzea v Brně věnovaná hamernictví, dřevařství a bydlení za posledních majitelů, se potkali představitelé všech hlavních rolí.

O filmu:

Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec, dobrodruh, Ondra (Pavel Liška. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže Igor a David jsou ženatí a mají děti.

Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou (Jana Kvantiková), se nezadržitelně mění v katastrofu. Zlatica, která touží po dítěti, se dozvídá, že Ondra má dceru, o které se jí nezmínil. Igor své ženě Nele (Tatiana Vilhelmová) a jejich dcerám výměnou za pánskou jízdu slíbil rodinnou dovolenou, na kterou kvůli práci nemůže odjet. Davidova manželka Alice (Anna Polívková) si sice nemůže vynachválit manželovu péči o jejich čtyři děti, jenže jinak je její svérázný muž v domácnosti naprosto nepoužitelný. A tak, když slavnostní tabule mizí pod nánosem sazí z komína, který David opět zapomněl opravit, všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a vydávají se na vodu v kánoích i se všemi dětmi – od čtyřleté Kačenky až po čtrnáctiletou puberťačku Elišku. A tak desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě veselých zážitků…

Film vzniká v koprodukci společností FRESH LOBSTER a Fénix Film a do kin jej uvede BIOSCOP 13. 4. 2017.

Autor fotografií: Vojtěch Resler

Fotogalerie
5768 5769 5770

Další články z rubriky

FILM TLUMOČNÍK BUDE ZA SLOVENSKO BOJOVAT O OSCARA

FILM TLUMOČNÍK BUDE ZA SLOVENSKO BOJOVAT O OSCARA

NEŽ PŘIŠLA BOUŘE, PŘÍBĚH O LÁSCE A BOJI O PŘEŽITÍ PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI

NEŽ PŘIŠLA BOUŘE, PŘÍBĚH O LÁSCE A BOJI O PŘEŽITÍ PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI

FILM SKLENĚNÝ POKOJ DOTOČEN!

FILM SKLENĚNÝ POKOJ DOTOČEN!

PODIVUHODNÁ CESTA FAKÍRA,  KTERÝ UVÍZL VE SKŘÍNI

PODIVUHODNÁ CESTA FAKÍRA, KTERÝ UVÍZL VE SKŘÍNI

PROJEKTY TAXI, SEMESTR A ŠTAFL MŮŽETE VIDĚT I NA INTERNETOVÉ TELEVIZI OBBOD

PROJEKTY TAXI, SEMESTR A ŠTAFL MŮŽETE VIDĚT I NA INTERNETOVÉ TELEVIZI OBBOD

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ