Magazín Elita

SVĚTOZNÁMÉ ITALSKÉ ZMRZLINÁŘSTVÍ AMORINO POPRVÉ V ČESKU

SVĚTOZNÁMÉ ITALSKÉ ZMRZLINÁŘSTVÍ AMORINO POPRVÉ V ČESKU

Amorino, jedna z nejúspěšnějších italských zmrzlinářských značek, se poprvé představuje v České republice.  A sotva se první česká pobočka tohoto světového řetězce objevila začátkem července v historickém centru Prahy, hned si získala příznivce. Během dvou prázdninových měsíců tu vytočili 10 a půl tuny zmrzliny. Ty jsou v Amorinu vyhledávané nejen kvůli své lahodné chuti a unikátnímu složení, ale i pro svůj  vzhled. Jejich aranžování do podoby růží nejrůznějších chutí a barev je ve zmrzlinářském světě výjimečné, každá porce je tak zároveň malým mistrovským dílem. Amorino má dnes kolem 150 poboček od Ameriky, přes západoevropské země až po Dubaj a Soul. Česká metropole se tak stává pro značku branou do východní Evropy.  

Zmrzlinářství Amorino Praha otevřené na jedné z nejlukrativnějších obchodních adres – na rohu Malostranského náměstí a Mostecké ulice - nasadilo laťku hodně vysoko. Láká na celkem 30 druhů mléčných gelat a ovocných sorbetů z nejlepších surovin dovezených z celého světa, vždy čerstvých, bez dochucovadel a konzervantů. “Když vanilka, tak z Madagaskaru, když káva, tak z Mexika, kokos je ze Srí Lanky, Mango pochází z Indie a citróny a pistácie jsou sklízené v Itálii,“ popisuje Vojtěch Kučera, manažer české pobočky Amorina. Různé příchutě tu lze před nákupem ochutnat a zmrzlinovou růži si pak nechat poskládat podle vlastní chuti. K těm nejoblíbenějším patří naprosto jedinečné sorbety z čokolády nebo pistácií: lahodné sorbety s bohatou chutí i aroma tu jako jediní v Praze umějí připravit bez mléka, veganské a v bio kvalitě, takže si je bez obav mohou dát i lidé s intolerancí laktózy. Malinovou zas ocení ti, co hledí na linii: ze všech nabízených příchutí je v ní nejméně cukru, protože je speciální odrůdy sladkých malin. Žádná ze zdejších zmrzlin také není přemražená: mají totiž jen – 13°C, takže se jejich chuť může na jazyku plně rozvinout.

Amorino – zmrzlina pro náročné

K výjimečným zmrzlinám patří také gelato ze zeleno-červených pistácií, které se pěstují na sopečné straně Sicílie a sklízejí se jen jednou ze dva roky – což je právě tuto sezónu. Oblíbená je také lehká letní zmrzlina ze směsi citrónové trávy, ananasu a dalšího tropického ovoce. K „tahákům“ patří podle Vojtěcha Kučery také Amarena, typicky italská příchuť kombinující vanilkový krém s hustou šťávou z červených třešní. Další specialitou jsou také makronky plněné zmrzlinou a rafinované zmrzlinové nápoje. Pestrou nabídku připravuje Amorino také na podzim a zimu, kdy si budou moci jeho návštěvníci pochutnat třeba na zmrzlinových dortech nebo originální čokoládě. Tu Amorino vyrábí jak ve formě lahodných horkých nápojů, tak v podobě klasických tabulkových čokolád.

Značku Amorino Gelato založili v roce 2002 dva italští kamarádi – Paolo Benassi a Cristiano Sereni. Jak už z názvu i jejich andělského loga vyplývá, vedla je k tomu láska ke všem mraženým dobrotám. Vsadili na výrobu nejkvalitnější, čerstvé zmrzliny připravované výhradně z přírodních surovin, bez umělých barviv a příchutí. A zaměřili se i na vzhled: začali ze zmrzlin vytvářet krásné květy v podobě lahodných růžiček. Okamžitě zaznamenali rychlý, úspěšný start a jejich útulné zmrzlinárny, z nichž zároveň dýchá luxus, vášeň i nostalgie, se objevily v mnoha zemích světa. Momentálně má Amorino okolo 150 poboček v mnoha metropolích. Ty se, podobně jako v Praze, nacházejí vždy na těch nejatraktivnějších a zároveň i nejfrekventovanějších místech.  Kromě Itálie je značka velmi populární také ve Španělsku, Francii a ve Spojených Státech. 

Zdroj a více informací: www.amorino.com

 

Fotogalerie
5748 5749 5750

Další články z rubriky

JAVORNICKÝ HERMELÍN JE BIO POTRAVINA ROKU 2016

JAVORNICKÝ HERMELÍN JE BIO POTRAVINA ROKU 2016

FESTIVAL KOLEM SVĚTA

FESTIVAL KOLEM SVĚTA

SVATBA NA SLOVENSKU? PROČ NE.

SVATBA NA SLOVENSKU? PROČ NE.

SVATOMARTINSKÁ HUSA V NOLA RESTAURANT&CAFE

SVATOMARTINSKÁ HUSA V NOLA RESTAURANT&CAFE

XI. ROČNÍK FESTIVALU ŠAMPAŇSKÉHO GRAND JOUR DE CHAMPAGNE 2017 SE BLÍŽÍ

XI. ROČNÍK FESTIVALU ŠAMPAŇSKÉHO GRAND JOUR DE CHAMPAGNE 2017 SE BLÍŽÍ