Magazín Elita

SÁZAVAFEST 2016 PŘIVÍTAL VÍCE DIVÁKŮ NEŽ V LOŇSKÉM ROCE

SÁZAVAFEST 2016 PŘIVÍTAL VÍCE DIVÁKŮ NEŽ V LOŇSKÉM ROCE

Letošní ročník Sázavafest 2016 přivítal více diváků než v roce předchozím. V neděli 7. srpna nad ránem skončil 16. ročník multižánrového hudebního festivalu Sázavafest, který se již počtvrté uskutečnil v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

Poprvé organizátoři akce uspořádali i nultý festivalový den. Už ve středu 3. srpna vystoupili na svém megakoncetě populární česká slavice Lucie Bílá a muzikalový zpěvák Kamil Střihavka s hudebním projektem Leaders. areál divákům otevřen zcela zdarma. Ve čtvrtek se hlavně mladším návštěvníkům akce poprvé představila skupina Slza. Celým areálem se linul zpěv jejich rádiových melodií a autogramy dvojice sympatických hudebníků rozdávala skoro dvě hodiny. Dále vystoupil Miro Šmajda, Petr Bende s doprovodem cimbálovky nebo Jiří Schmitzer v akustickém stanu Muzikus. Večerní program zakončil Leoš Mareš, jenž v tanečním stanu White House rozjásal fanoušky svým zpěvem i populárními diskotékovými písněmi.

V pátek se program festivalu rozjel na plné čáře už odpoledne. Na hlavní stagi Evropy 2 vystoupila formace zkušených muzikantů Všichni Svatí, poté následovalo vystoupení miláčka festivalového publika, zpěváka Sebastiana s kapelou. Večerní show německé legendy, zpěváka Markuse Meyna z hudební formace Camouflage, tentokrát však v projektu M.I.N.E. publikum rozjásalo. Vrcholem pátečního večera se stalo unikátní vystoupení zpěvačky Skye a kytaristy Rosse z hudební skupiny Morcheeba. Zaujala však také energická show mladého novozélanďana Grahama Candyho, jenž svým vysokým hlasem uchvátil nejen přítomné diváky, ale také vzbudil ohlas u přítomných novinářů.

Sobotní den přinesl nezapomenutelné koncerty umělců z česko-slovenské scény. Poprvé se festivalovému publiku představila slovenská zpěvačka Kristina, poté pokračovaly české hudební stálice Mig 21, Wohnout, Pavell Callta ve dvou koncertních setech, Sto zvířat, Ewa Farna nebo slovenská skupina No Name. Konečné zpívané slovo pak patřilo skupinám Chinaski a Monkey Business.

Pořadatelům festivalu se podařilo představit řadu novinek jako například unikátní přístroj Beerjet, který dokáže natočit šest piv za sedm vteřin, luxusní toalety s klimatizací a bezdotykovým ovládáním nebo vyhřívané festivalové lázně.

Festival Sázavafest se vydařil a to potvrzují i slova organizátorů. Počet návštěvníků během čtyř festivalových dní totiž předčil loňskou návštěvnost a to je úspěch!

 

Fotogalerie
5736 5737 5738 5739

Další články z rubriky

NENECHTE SI UJÍT  LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

NENECHTE SI UJÍT LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

HIP HOP KEMP 2018: ZÁZRAK

HIP HOP KEMP 2018: ZÁZRAK

BUBENÍK TOKHI ROZJEL ÚSPĚŠNÝ PROJEKT ROYAL SQUAD A DOKONCE CHYSTÁ KONCERT V PRAŽSKÉ LUCERNĚ!

BUBENÍK TOKHI ROZJEL ÚSPĚŠNÝ PROJEKT ROYAL SQUAD A DOKONCE CHYSTÁ KONCERT V PRAŽSKÉ LUCERNĚ!

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ