Magazín Elita

PEKELNÝ OSTROV S PEKAŘEM

PEKELNÝ OSTROV S PEKAŘEM

Sympaticky vyhlížející Petr Štolba alias Pekař patří do rodiny písničkářů, kteří nám mají, co říct. Zaujal i na pátém ročníku rockového open air festivalu Pekelný ostrov. Rozhodně patří mezi neotřelé tváře české hudební scény. Své vytříbené texty piluje od střední školy, kdy začal psát básničky. První, kdo je četl, byl Kuba Ryba z kapely Rybičky 48. Tehdy mu doporučil, aby si koupil kytaru a udělal z nich písňové texty. A tak kluk s touhou sdílet své zážitky to udělal, postavil se na pódium a začal zpívat.

Vystupoval jste na čisté scéně, která se neřadí mezi ty hlavní, jak jste to vnímal a jakou atmosféru koncertu dali diváci.

Pro mě byla atmosféra možná lepší než na té hlavní scéně. Lidi jsou tak hrozně blízko, že s nimi dýcháš, vidíš každý ten obličej a je to úplně super.

Třídíte odpad nebo zajímáte se nějakým způsobem o životní prostředí?

Já třídím odpad už strašně dlouho, i když jsem tomu dlouho nevěřil, že to má nějaký smysl, ale pro mě to smysl má, takže třídím.

Chtěl byste se sem vrátit třeba příští rok?

Strašně moc a jsem hrozně moc rád za to, že dělají tyhle čisté festivaly, že mají možnost zahrát si tu i lidi, který třeba přijdou a chtějí si to jenom zkusit a ještě k tomu to podporuje dobrou a skvělou věc.

Myšlenka s tříděním odpadu na český festival přišla už v roce 2007, tato myšlenka je od roku 2008 realizovaná v projektu Čistý festival. Díky projektu bylo v posledních osmi letech zajištěno třídění odpadu a jeho druhotné zpracování každoročně na dvou desítkách českých festivalů. V roce 2016 se podařilo ho uplatnit na dvaceti akcích.

Návštěvníci najdou v areálech letních akcí stánek ZELENÝ BOD, kde mohou třídit odpady za odměny, jsou zde také další sběrná místa s barevnými nádobami na tříděný odpad. Úklidové čety pořadatelů jsou zdarma vybaveny barevnými pytli na tříděný sběr odpadu, ve velkých areálech pak operuje čtyřkolka s přívěsem, která sváží tříděný odpad do speciálně přistavených kontejnerů. Ty z areálů akcí putují přímo na dotřídění a k druhotnému zpracování. Takto bylo doposud vytříděno a recyklováno 350 tun plastů, skla a papíru.

Více informací se dozvíte na: www.facebook.com/Pekař-Official-site-336751976405999/

Foto: Naši mladí redaktoři s Pekařem a člen jeho seskupení


Další články z rubriky

FESTIVAL ÍRÁN:CI PŘIVÍTÁ HVĚZDNOU SESTAVU HOSTŮ –

FESTIVAL ÍRÁN:CI PŘIVÍTÁ HVĚZDNOU SESTAVU HOSTŮ –

BERENIKA KOHOUTOVÁ POZLOBILA MANDRAGE A PÁNŮM SE TO LÍBILO

BERENIKA KOHOUTOVÁ POZLOBILA MANDRAGE A PÁNŮM SE TO LÍBILO

FEBIOFEST SLAVÍ 25 LET A NABÍDNE SAMÉ LAHŮDKY

FEBIOFEST SLAVÍ 25 LET A NABÍDNE SAMÉ LAHŮDKY

HÁDEJTE, S KÝM SI NELLY ŘEHOŘOVÁ ZAZPÍVALA A STÁLO TO ZA TO!

HÁDEJTE, S KÝM SI NELLY ŘEHOŘOVÁ ZAZPÍVALA A STÁLO TO ZA TO!

KAREL GOTT SI OPĚT ZÍSKAL TATRANSKÉ PUBLIKUM

KAREL GOTT SI OPĚT ZÍSKAL TATRANSKÉ PUBLIKUM

BVV

Bageterie Boulevard