Magazín Elita

ROCKOVÁ DRAČICE SABINA KŘOVÁKOVÁ UMÍ BÝT I ÉTERICKOU VÍLOU

ROCKOVÁ DRAČICE SABINA KŘOVÁKOVÁ UMÍ BÝT I ÉTERICKOU VÍLOU

Má za sebou první autorskou desku „Sirkama“ a nyní tu je Sabina Křováková s novým klipem. Ten vznikl k rockové baladě „Noc i den“ a natáčel se během jara na nebezpečném skalním útesu na Děčínsku. Zbrusu nový singl je plný protikladů a kontrastů, mezi nimiž osciluje právě Sabina, jednou jako něžná víla, podruhé jako rocková dračice, jednou v bezpečí zelené aleje, jindy v adrenalinovém horizontu skal.

Natáčení klipu tak bylo skutečně adrenalinové, zejména jeho část, která probíhala na skále nad Děčínem, kam bylo třeba dostat nejen kapelu, ale i aparaturu, nástroje, ale především kameramana a techniku. Ten podal v rámci této části natáčení, která trvala téměř 6 hodin, opravdu kaskadérské výkony, kdy se pohyboval až na samotném okraji útesu.

„Z natáčení jsem měla radost a cítila se dobře, protože vlastně probíhalo v mém rodném městě Děčíně, na druhou stranu jsem se vždy bála výšek, a tak právě natáčení na skále patřilo mezi méně oblíbené momenty,“ směje se Sabina, čímž vlastně podtrhuje fakt, že i samotný vznik klipu byl stejně tak kontrastní jako celá skladba.

Připomeňme, že autorkou hudby i textu k baladě „Noc i den“ je právě Sabina, která při jejím skládání vycházela z vlastní zkušenosti a prožitku. „Song vznikal v době, kdy jsem prožívala těžší období a byla plná protikladných pocitů, proto to střídání bílé a černé jako vyjádření střídání bílých a černých myšlenek, které se mi tehdy točily v hlavě. Každopádně jsem se písní snažila sdělit, že člověk má vždy  vytrvat a že po temných mracích, pokaždé vyjde zase Slunce,“ dodává optimisticky autorka.

Sabinu Křovákovou s kapelou mohou nyní fanoušci vidět na letních festivalech po celé ČR. Mezi nejbližší patří například Jazz Rock festival (23. července) nebo legendární Benátská noc (29. července). Léto pak pro Sabinu vyvrcholí v Praze na 3. ročníku Prague Harley Days, kde vystoupí v pátek 2. září večer jako hlavní hudební host.

Videoklip Noc i den ke zhlédnutí:

https://www.youtube.com/watch?v=wWkygGBj5tQ

Fotogalerie
5631

Další články z rubriky

LONDÝNSKÁ MORCHEEBA VYSTOUPÍ NA METRONOME FESTIVAL PRAGUE 2019!

LONDÝNSKÁ MORCHEEBA VYSTOUPÍ NA METRONOME FESTIVAL PRAGUE 2019!

BLUES ALIVE 2018 ZAHÁJÍ 15. LISTOPADU

BLUES ALIVE 2018 ZAHÁJÍ 15. LISTOPADU

TISÍCE PŘÍZNIVCŮ RAPU JIŽ BALÍ, HIP HOP KEMP SE BLÍŽÍ!

TISÍCE PŘÍZNIVCŮ RAPU JIŽ BALÍ, HIP HOP KEMP SE BLÍŽÍ!

NENECHTE SI UJÍT  LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

NENECHTE SI UJÍT LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

HALLOWEEN DĚTSKÉ AKCE 4+2 ZDARMA

LIFE!

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ