Magazín Elita

ZAČNĚTE BALIT - PEKELNÝ OSTROV 2016 SE BLÍŽÍ!

ZAČNĚTE BALIT - PEKELNÝ OSTROV 2016 SE BLÍŽÍ!

Holýšovský rockový open-air festival Pekelný ostrov prošel přirozeným vývojem. Pátý ročník vyrostl do největšího hudebního open-air festivalu svého žánru na západě Čech. Nenechte si tedy ujít jeho zahájení 8. července a své brány uzavře zase na celý rok 9. července 2016. Warm-up večírek pro nedočkavé proběhne již 7. července a vstup je zdarma. Největším tahákem hudebního maratonu v Holýšově rozhodně bude skotská kapela Nazareth. Na postu zpěváka se tak představí jeden z nejlepších rockových hlasů současnosti Carl Sentance. Kromě písní z předloňské desky Rock’n’Roll Telephone zazní průřez legendárními hity včetně Love Hurts či Dream On.

Na Pekelný ostrov se opět vrací nestárnoucí Tři sestry v čele s nezaměnitelným Fanánkem a příznivci se mohou těšit na Pijánovku, Zelenou, Modlitbu pro partu nebo Život je takovej? Chybět rozhodně nemůže nitranská rocková kapela, slovenští Horkýže slíže. Ze Slovenska dorazí punk-rocková kapela Iné Kafé, která drazí s původním baskytaristou Petrem „Forusem“ Fórou. Po roční pauze se na místo činu vrací Petr Hrdlička s kapelou Škwor. Známé hity od Waldemara Matušky v rockovém hávu, a to v rámci velkolepé estrády doprovázené pyrotechnickými efekty, přiveze Walda gang.

PEKELNÝ OSTROV

https://www.youtube.com/watch?v=0yQhgLUkPuQ

Velkolepý koncert pro holýšovské publikum slibuje i kapela Chinaski v čele s Michalem Malátným. Nováčkem na Pekelném ostrově budou Pipes and Pints. Ti přivezou z Prahy pořádný punkrockový nářez, doplněný o specifické skotské dudy. Tradičně na festivalůu vystoupí Doga, Arakain, Rybičky 48, Komunál, Debill heads, či Hand Grenade, Traktor, Emoce a řada dalších.

Pátý ročník chystá řadu novinek a překvapení. Pro festivalové ultras začíná festival již ve čtvrtek zahřívacím večírkem pro nedočkavé. Kdo dorazí již ve čtvrtek, získává výhodu ve výběru lepšího místa na stanování, ale také se může již nechat opáskovat a vyhnout se pátečnímu návalu. Pekelný ostrov bude v roce 2016 součástí prestižního projektu „Čistý festival“, do kterého je zapojeno vybraných 20 akcí v rámci celé ČR. Na stánku Čistý festival se dárku dočká každý. Stačí přinést deset, dvacet nebo třicet plastů či papírů a vyměnit je za stírací los. Každý los pak vyhrává jeden z devíti festivalových dárků. A pozor, za třicet tříděných pivních kelímků, dostanete pivo zdarma! Čistý festival kromě toho přiveze na Pekelný ostrov i unikátní REC.stage. Ta je stylovou, samostatnou krytou scénou. REC.stage designem bočních stěn a podlah interiéru připomíná městskou ulici včetně trojrozměrných prvků, např. stylových barevných kontejnerů nebo dopravní značkou „recycling zone“. Ulice opticky přechází z kryté scény ven k návštěvníkům do travnaté parkové zóny, což v praxi symbolizuje travnatý koberec vyrobený z recyklovaných plastů. Lidé tak mohou sedět v trávě a užívat si show díky travnatému koberci a slunečníkům v každém počasí. V rámci REC.stage vystoupí například Thom Artway, Pekař, či Cocaine Party!

Doplňující informace:

Na festivalu si můžete za poplatek uschovat svoje cennosti. Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít opět nárok na snížené vstupné. Nárok na slevu ze vstupné mají také dárci krve po předložení průkazu dárce.

Více informací naleznete na:  www.pekelnyostrov.cz

Foto: Pekelný ostrov (J, Zeman)

Fotogalerie
5574

Další články z rubriky

ZIGGY MARLEY VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM REBELLION RISES. PŘEDSTAVÍ HO I NA COLOURS OF OSTRAVA

ZIGGY MARLEY VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM REBELLION RISES. PŘEDSTAVÍ HO I NA COLOURS OF OSTRAVA

NA ELECTRONIC STAGE NA COLOURS OF OSTRAVA VYSTOUPÍ CHARLOTTE DE WITTE, KÖLSCH I RAKOUŠTÍ HVOB

NA ELECTRONIC STAGE NA COLOURS OF OSTRAVA VYSTOUPÍ CHARLOTTE DE WITTE, KÖLSCH I RAKOUŠTÍ HVOB

KEMP JE MRTEV? AŤ ŽIJE KEMP!

KEMP JE MRTEV? AŤ ŽIJE KEMP!

HOST FEBIOFESTU 2018: CATHERINE DENEUVE

HOST FEBIOFESTU 2018: CATHERINE DENEUVE

ISLANDŠTÍ GUSGUS VYDÁVAJÍ NOVÉ ALBUM A PŘEDSTAVÍ HO NA COLOURS OF OSTRAVA

ISLANDŠTÍ GUSGUS VYDÁVAJÍ NOVÉ ALBUM A PŘEDSTAVÍ HO NA COLOURS OF OSTRAVA

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ