Magazín Elita

PADLA POSLEDNÍ KLAPKA FILMU VŠECHNO NEBO NIC

PADLA POSLEDNÍ KLAPKA FILMU VŠECHNO NEBO NIC

Natáčení romantická komedie na námět nejprodávanější slovenské autorky Evy Urbaníkové Všechno nebo nic došlo ke svému konci. Scénáře se ujala sama režisérka Martou Ferencovou, která vysvětlila: „Chceme, aby to byl svěží, vtipný, současný film, stejně jako tomu je u knižní předlohy. Pracují na něm samí profesionálové, herci dali do svých postav opravdu maximum, takže věřím, že se to povede.“ Co se týče obsazení, v kině bude určitě „na co a na koho koukat“. Ústřední dvojici hrdinek – kamarádek hrají Táňa Pauhofová a Klára Issová, v dalších rolích se pak objeví například Petra Hřebíčková, Zuzana Kronerová či Vlastina Svátková.

Vztahová komedie nabídne také několik pohledných mužů, které producenti našli jak v Čechách, tak na Slovensku nebo v Polsku. „Je to docela unikátní projekt, vtipný příběh, krásné lokace, krásné lidé. Vzniká podle knížky, které se jen na Slovensku prodalo asi 200 tisíc kusů,“ řekl jeden z producentů Igor Konyukov s tím, že třeba dva zásadní muže Lindy alias Táni Pauhofové ztvárňují jedni z nejoblíbenějších polských herců Michal Žebrowski a Pawel Delag. Tyto dva pak doplňuje domácí Ondřej Sokol. Z dalších herců se na plátně objeví také například Petr Vaňek, Luboš Kostelný, tatínka jedné z dívek si zahraje Luděk Sobota a menší roli dostal i Leoš Mareš.

Poslední klapka padla o víkendu v Itálii. „Bylo to příjemné, pohodové, i když se nám i poslední den děly věci jako že jsme kvůli dešti museli točit do tří do rána nebo že jsme zapomněli boty Táni Pauhofové v Praze,“ dodal Konyukov s tím, že právě slovenská herečka si zaslouží obrovský dík za statečnost, protože v době natáčení zkoušela hlavní roli v Národním divadle na Slovensku a neustále tak pendlovala mezi několika zeměmi. A pochválil i Michala Žebrowského, který točil s Táňou poslední záběry filmu. „Je to nejen skvělý herec, ale taky bezvadný společník a bavič,“ dodal.

Momentálně se tvůrci přesouvají do střižny, aby filmový příběh o majitelkách malého knihkupectví a jejich životních eskapádách s muži mohl už 24. listopadu obsadit česká, slovenská a polská kina.

Režie: Marta Ferencová

Scénář: Eva Urbaníková, Marta Ferencová

Kamera:  Peter Bencsík

Střih: Adam Dvořák

Obsazení: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Michał Żebrowski, Pawel Delag, Ondřej Sokol, Petr Vaněk, Ľuboš Kostelný, Zuzana Kronerová, Luděk Sobota, Jan Budař, Vlastina Svátková, Petra Hřebíčková, Krysztof Tyniec, Jan Budař, Amélie Pokorná, Václav Upír Krejčí, Leoš Mareš a další.

Premiéra: 24. 11. 2016

Fotogalerie
5569 5570

Další články z rubriky

REŽISÉR VÍT NEZNAL PŘIPRAVUJE NOVÉ PŘEDSTAVENÍ V OBROVSKÉM AKVÁRIU

REŽISÉR VÍT NEZNAL PŘIPRAVUJE NOVÉ PŘEDSTAVENÍ V OBROVSKÉM AKVÁRIU

HANA STERNLICHT: SVOBODNÁ, VOLNÁ

HANA STERNLICHT: SVOBODNÁ, VOLNÁ

JOAN OSBORNE ZAZPÍVÁ NA BLUES ALIVE 2018 PÍSNĚ BOBA DYLANA I HIT ONE OF US

JOAN OSBORNE ZAZPÍVÁ NA BLUES ALIVE 2018 PÍSNĚ BOBA DYLANA I HIT ONE OF US

BERNSTEINOVA MŠE S VOJTĚCHEM DYKEM SE VRACÍ

BERNSTEINOVA MŠE S VOJTĚCHEM DYKEM SE VRACÍ

HŘEBEJK JE ZPĚT NA JEZERCE S ÚCHVATNOU KOMEDIÍ

HŘEBEJK JE ZPĚT NA JEZERCE S ÚCHVATNOU KOMEDIÍ

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ