Magazín Elita

HRNEC SMÍCHU MÁ MODERÁTORA, KTERÉHO NECHCE MĚNIT!

HRNEC SMÍCHU MÁ MODERÁTORA, KTERÉHO NECHCE MĚNIT!

Je jen málo významných festivalů, kde v roli moderátorů se každoročně setkáváte se stále stejným, tedy tím, který se osvědčil. Hrnec smíchu je festival filmových a televizních komedií v Novém Městě nad Metují a právě ten moderuje už celé desetiletí Michal Jančařík. Známe ho i z pořadu Cyklotoulky, které vlastně odstartovaly psaní cykloprůvodců.  Ten třetí Na kole jižní Moravou před nedávnem pokřtil v pražské restauraci Passage a můžete se s ním bezpečně vydat po spolehlivých trasách po jižní.

S trochou nostalgie prozradil: „Když se tak ohlédnu, tak není jiná akce, která by pro mě měla takový význam, jako Novoměstský hrnec smíchu. Poznal jsem tu tři pořadatele. Všechno se vyvíjí, nikdo nemůže být někde věčně a já jsem rád, že přestože ty změny byly, tak jsem zůstal. Začínal jsem na pozvání Pavla Zedníčka, který byl tehdy patronem.“ S podivem sobě vlastním také prozradil, že nepatří ke klasickým divákům, protože se při komediích nesměje, pokud už se tak stane, je to nečekaný úspěch a prozrazuje: „Lidi v sále se smějí víc a leckdy se i divím, čemu všemu.“

Pořadatelem festivalu je Městský klub v Novém Městě nad Metují, který nově vede ředitel Zdeněk Krákora a jeho cílem je festival dále rozvíjet. „Letošní ročník by měl být pro diváky impulzem, že s českou komedií je to stále usměvavé, že má cenu chodit do kina i na české filmy. Novoměstský hrnec smíchu bude, doufejme, i nadále chloubou Nového Města nad Metují a mým přáním je, aby byli lidé spokojení a hlavně tolerantní vůči novým organizátorům. Úsměvy ať šíří dál, a pokud se vyskytne cokoliv, co je potřeba změnit a upravit, ať se nebojí říci to přímo nám. Smích a radost je zapotřebí rozdávat všude kolem a já věřím, že k tomu letos rozhodně přispějeme,“ komentuje Zdeněk Krákora.

Bývalá ředitelka Městského klubu a pořadatelka festivalu Ilona Daňková dodává: „Ráda bych připomněla, že nultý ročník festivalu se konal již v roce 1978. Nultý ročník byl nesoutěžní přehlídkou a měl velký úspěch. V roce 1979 se konal již soutěžní 1. ročník a historicky první Zlatý Prim si odnesl film Kulový blesk.

Hlavní základnou festivalu jsou prostory novoměstského Kina 70. Program festivalu je ovšem sestaven tak, že festivalové vůně a chutě se šíří okolím kina i novoměstskými ulicemi a prostranstvími, kde je možné absolvovat celou řadu doprovodných akcí – koncertů, výstav, besed, tanečních vystoupení. Festival bude slavnostně ukončen v sobotu 18. června. Promítané snímky jsou uvedeny v kvalitě a formátu 2D Cinemas.

Zdroj: Michaela Lejsková, www.hrnecsmichu.cz

Foto: hrnecsmichu.cz 

Fotogalerie
5563 5564

Další články z rubriky

The Cure – Anniversary 1978-2018: Jedinečný koncert z Hyde Parku  v českých kinech!

The Cure – Anniversary 1978-2018: Jedinečný koncert z Hyde Parku v českých kinech!

FEST-END. Nový festival ve Švandově divadle nabídne hry v angličtině

FEST-END. Nový festival ve Švandově divadle nabídne hry v angličtině

Moto festival ROCK’N’RIDE poprvé v novém termínu

Moto festival ROCK’N’RIDE poprvé v novém termínu

Milujeme Prosecco! Už po šesté!

Milujeme Prosecco! Už po šesté!

Kolářová, Svěrák, Kolečko i Spejbl s Hurvínkem budou oceněni za humor

Kolářová, Svěrák, Kolečko i Spejbl s Hurvínkem budou oceněni za humor

Gympl