Magazín Elita

JAN KŘÍŽ JE DRŽITELEM DRUHÉ THALIE

JAN KŘÍŽ JE DRŽITELEM DRUHÉ THALIE

Muzikálový zpěvák, vítěz reality show Robin Hood anebo cesta ke slávě Jan Kříž boduje. Za svůj skvělý výkon v brněnské verzi muzikálu Děti ráje, kde hraje postavu Michala, získal již druhou cenu Thalie, tentokráte za mimořádný jevištní výkon v kategorii opereta - muzikál. „Jsem šťastný, všichni víme, že jde o nejprestižnější divadelní cenu, je to pro mě velká čest," řekl Kříž, který se bohužel udílení cen Thalie v Národním divadle nemohl zúčastnit. „Je mi to moc líto, bohužel jsem měl nasmlouvané představení  a nebylo možné s tím hnout," dodal Kříž, za kterého cenu převzal jeho otec, herec Oldřich Kříž.

Autor muzikálu Děti ráje a i producent v jedné osobě Sagvan Tofi neskrýval nadšení z ocenění Jana Kříže a sdělil: „Byla to hrozně dlouhá a náročná cesta, neustále mi někdo házel klacky pod nohy. Hodně lidí doufalo, že to nedokážu a Děti ráje na Moravě nebudou. A jsem šťastný, že všem těm, kdo tvrdili, že to nedám a Dětí ráje v Brně úspěšné nebudou, můžu vzkázat, že se spletli. Máme neustále vyprodáno, máme Thalii a jedeme dál," dodal Tofi. 

Jan Kříž měl roli Michala v Dětech ráje hrát před lety v pražské verzi. Po čtyřech měsících ale musel kvůli pracovnímu vytížení Dětí ráje opustit a role zbyla jen na Bořka Slezáčka. Když mu producent Dětí ráje Sagvan Tofi roli nabídl nyní, musel dlouho zvažovat, zda to tentokrát zvládne. „Jsem rád, že jsem to přijal. To, že za tuhle roli budu někdy nominován na Thalii a dokonce nominaci proměním, jsem v době,, kdy jsem před lety odcházel, opravdu nečekal," dodal Jan Kříž.

Jan Kříž je odbornou kritikou opakovaně označován za jeden z nejvýraznějších mladých talentů současné české muzikálové scény. Ztvárnil hlavní role například v muzikálech Pomáda (cena Thálie 2012 za roli Dannyho Zuka), Robin Hood (širší nominace nacenu Thálie za roli Robina z Loxley), Mauglí, Osmý světadíl, Děti ráje, Johanka z Arku, Touha, Kladivo na čarodějnice, Jack Rozparovač, Horečka sobotní noci, Atlantida nebo brněnská verze muzikálu Děti ráje, kde za roli Michala získal v úterý další nominaci na cenu Thalie.
V mimopražských představeních hostuje pravidelně (např. muzikály Producenti, Sugar aneb Někdo to rád horké, She Loves Me, Divotvorný hrnec, Dirty Rotten Scoundrels, Zpívání v dešti, Monty Python‘s Spamalot nebo Řek Zorba). V roce 2010 vy hrál první českou televizní muzikálovou castingovou show Robin Hood aneb Cesta ke slávě. V listopadu 2012 pokřtil své první sólové CD s názvem „Sečteno - podtrženo“.

Zdroj a foto: Děti ráje


Další články z rubriky

PROČ NEMÍVAJÍ VÍTĚZKY ČESKÉ MISS HLAD?

PROČ NEMÍVAJÍ VÍTĚZKY ČESKÉ MISS HLAD?

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

MISS ŠIŠKOVÁ SE FOTILA S JEZDCE F1 ROMAINEM GROSJEANEM

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

JEZDCI F1 MUSÍ NEZBYTNĚ DODRŽOVAT PITNÝ, COŽ UŽ VÍ I VÍTĚZKY ČESKÉ MISS

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

VE VELKOFILMU JAN ŽIŽKA SE POTKAJÍ HERCI ZE TŘÍ KONTINENTŮ

BATIST NEJ SESTŘIČKA  JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

BATIST NEJ SESTŘIČKA JE IVANA LELKESOVÁ SI ZAHRAJE V SERIÁLU MODRÝ KÓD

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ