Magazín Elita

KOPRODUKČNÍ FILM RUDÝ KAPITÁN TRHÁ REKORDY V NÁVŠTĚVNOSTI

KOPRODUKČNÍ FILM RUDÝ KAPITÁN TRHÁ REKORDY V NÁVŠTĚVNOSTI

Rudý kapitán je první filmová adaptace bestselleru Dominika Dána vychází z reálného života v období krátce před rozdělením Československa. Možná právě tato okolnost přilákala do kin rekordní počet diváků. Jen za premiérový víkend přišlo na film do kin v Čechách a na Slovensku téměř 44 000 platících diváků. Na Slovensku tak Rudý kapitán zaznamenal nejvyšší víkendovou návštěvnost v historii, co se týče domácích hraných filmů. Trumfl dokonce i dlouho nepřekonaný snímek Bathory!

Policista s utajenou identitou dal podnět k sepsání příběhu, který se odehrával krátce před rozdělením Československa. Režim vedený komunisty padl, ale za jejich zločiny nikoho neodsoudili a ani vlastně „doopravdy“ ani nevyšetřovali až do doby, kdy se jednoho z případů ujímá ambiciózní a historií nezatížený detektiv.

Mladý detektiv Richard Krauz z Oddělení vražd se v roce 1992 dostává k případu umučeného kostelníka, jehož mrtvolu našli s hřebíkem v hlavě. Skutečné důvody smrti měly být navždy pohřbeny, jako umučené tělo. Krauz skáče do případu po hlavě a i přes četná varování se pouští do pátrání po bývalém expertovi na „konečné" výslechy, tedy po Rudém kapitánovi. Setkání s ním opravdu  každý nepřežil, což není jen chabou smyšlenkou autorů...

Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý detektiv se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy. Bývalý estébák vyšetřování vyměnil velmi pohodlný život., který však do určité doby nemá ani tušení, že Krauz není sám, kdo ho hledá…

Rudý kapitán -  TRAILER

https://www.youtube.com/watch?v=0H3pweIibBw

 

Film v kinech překonává veškerá očekávání. Zaujal i svým až netypickým obsazením. V žánrově naprosto odlišné rovině se ocitlo hned několik komiků, například Boris Hybner, Michal Suchánek či Oldřich Kaiser. „Oldřich Kaiser je v roli psychopatického estébáka famózní. Gratulovat lze ale v podstatě celému hereckému ansámblu a nejvíc asi Michalu Suchánkovi. Jeho bleskový přerod z lidové šklíby do kultivovaného dramatického herectví je obdivuhodný a dokonale důvěryhodný,“ píše kritik Daniel Storch.

Hlavni roli ve filmu hraje největší současná polská hvězda, herec Maciej Stuhr. „Krauz Macieje Stuhra není žádným efektním hrdinou ani lamželezem, který dokáže vytlouci středně početný oddíl záporných jedinců. Chybuje, bojí se a dokáže ukázat i civilní prožitky. Skvěle mu sekunduje Marian Geišberg a Martin Finger, jejichž výkony společně se Stuhrovým tvoří páteř filmu,“ popisuje Robert Pavelka.

Fotogalerie
5360

Další články z rubriky

GIUSEPPE CECCARELLI: NOVÝ DRESS CODE

GIUSEPPE CECCARELLI: NOVÝ DRESS CODE

PETR JÁKL ZÍSKAL DO SVÉHO FILMU DRŽITELE DVOU OSCARŮ MICHAELA CAINA!

PETR JÁKL ZÍSKAL DO SVÉHO FILMU DRŽITELE DVOU OSCARŮ MICHAELA CAINA!

PROČ ZAHÁJÍ ŠVANDOVO DIVADLO SEZÓNU V PODZEMÍ?

PROČ ZAHÁJÍ ŠVANDOVO DIVADLO SEZÓNU V PODZEMÍ?

VELIKÉ SČÍTÁNÍ ZVÍŘAT KOLIK ZVÍŘAT SE SCHOVÁVÁ NA OBRÁZCÍCH?

VELIKÉ SČÍTÁNÍ ZVÍŘAT KOLIK ZVÍŘAT SE SCHOVÁVÁ NA OBRÁZCÍCH?

ONDŘEJ ŠTEFFL: K ČEMU SAMÉ JEDNIČKY?

ONDŘEJ ŠTEFFL: K ČEMU SAMÉ JEDNIČKY?

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ