Magazín Elita

SMIŘICKÉ SVÁTKY HUDBY 2016

SMIŘICKÉ SVÁTKY HUDBY 2016

I letos  se můžeme těšit na oblíbené osobnosti  z oblasti vážné hudby, ale i herecké a pěvecké hvězdy. 13. ročník Smiřických svátků 2016 hudby opět nabízí 10 koncertů. Festival na břehu Labe v rovinaté krajině nedaleko Hradce Králové bude zahájen 12. března a končí 27. března.

12. března zahájí festival Jaroslav Svěcený a světově proslulý pedagog Stephen Shipps, sólo hobojista Zdeněk Rys a komorní orchestr Virtuosi Pragenses.

13. března se můžeme těšit na violistku  Jitku  Hosprovou (soutěžící ve Stardance v roce 2014), tentokrát bude věnována  pozornost viole  v největší šíři ze všech ročníků.   

16. března diváci uvidí poprvé na tomto festivalu zpěvačku Dášu Zázvůrkovou a herečku Simonu Postlerovou, kterou oslovila sama Hana Maciuchová, aby za ní vzala konkrétně toto představení. Uvedou scény z  muzikálu Chicago „Jsem ráda, že mohu být na festivalu a představit   šanson, protože tomu se v dnešní době nikde  moc prostor nedává, lidé se bojí, že je  příliš vážný, patetický.  Já jsem ale taková šansoniérka, která má v sobě humor, vždyť vystupuji v divadle  Semafor, takže Jiří  Suchý a Jitka Molavcová na mně bezesporu  nechali  stopy. Ráda publikum  pobavím i dojmu a také něco zanechám. Vybrala jsem jak repertoár ze Semaforu, tak také autorské písničky, které jsem složila já nebo moji kolegové“, říká Dáša Zázvůrková.

17. března zazní nádherné skladby Glenna Millera v podání Big Bandu Václava Kozla

19. března se představí mezzosopranistka Ester Pavlů v kapli Zjevení Páně. „Když jsem slyšel hlas Ester Pavlů, hned jsem věděl,  že tato dáma na festival rozhodně patří“ říká Jaroslav Svěcený. Ester Pavlů se  snažila  vybrat známější skladby, ale zazní i česká hudba.

20. března  diváky potěší legendární zpěvačka a herečka Soňa Červená, uslyšíme  latinsko-americkou hudbu,  ale zazní i španělští a francouzští skladatelé.  Za spolupráce špičkového akordeonisty Ladislava Horáka a Jaroslava Svěceného zahraj&iacu te; cyklus skladeb Václava Trojana z pohádky Princ Bajaja

23. března budou hlavními protagonisty večera kytarista Lubomír Brabec a varhaník Pavel Svoboda, zazní hudba 20. století

24. března zaplní prostory originální projekt  „SMS“ skladatele, aranžéra a multiinstrumentalisty Jiřího Škorpíka a hlas sopranistky Markéty Mátlové

26. března nás herečka Jitka Sedláčková zavede do doby Johanky z Arku. Neotřelou formou se tento večer propojí koncert s divadelním představením. „Jsem ráda, že jsem byla pozvána, vybrala jsem téma, které mě fascinuje. Svatá Jana,  kacířka, ze které se nakonec stala světice,  takových příběhů známe plno“,  prozradila na tiskové konferenci Jitka Sedláčková.

27. března bude patřit zejména ženám, Jaroslav Svěcený a dirigent Martin Hybler uvedou dámský BonArt Orchestra s laureátkou soutěže Pražské jaro 2015 Annou Paulovou.

Tradiční festivalová  výstava patří výtvarníkovi a řezbáři Martinu Patřičnému, který je spoluautorem a moderátorem dokumentárního televizního cyklu Kus dřeva ze stromu.

Jaroslav Svěcený dodává: „Chceme, aby festival byl něčím specifický, je tam hudba i mluvené slovo, každý večer je originál.“

Kaple má bezbariérový přístup. Zvýšené prahy vám pomůžeme překonat přistavením nájezdů. Parkování je možné buď přímo v nádvoří, nebo můžete využít parkoviště u kulturního domu Dvorana naproti kapli. Město Smiřice se nachází na mezinárodní silnici E 67 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Odkaz na mapu je zde.

Fotogalerie
5329 5330 5331 5332 5333

Další články z rubriky

BLUES ALIVE 2018 ZAHÁJÍ 15. LISTOPADU

BLUES ALIVE 2018 ZAHÁJÍ 15. LISTOPADU

TISÍCE PŘÍZNIVCŮ RAPU JIŽ BALÍ, HIP HOP KEMP SE BLÍŽÍ!

TISÍCE PŘÍZNIVCŮ RAPU JIŽ BALÍ, HIP HOP KEMP SE BLÍŽÍ!

NENECHTE SI UJÍT  LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

NENECHTE SI UJÍT LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ