Magazín Elita

NA PRAŽSKÉM HRADĚ SE OCHUTNÁVALA NEJKVALITNĚJŠÍ VÍNA ROKU 2013

NA PRAŽSKÉM HRADĚ SE OCHUTNÁVALA NEJKVALITNĚJŠÍ VÍNA ROKU 2013

Pražský hrad se již podvanácté stal dějištěm prestižní přehlídky věhlasných vín bordeaux. K hodnocení ve dnech 11. a 12. února 2016 bylo připraveno více než 45 vín od 30-ti nejlepších vinařů z Bordeaux. Na své si přišli nejen milovníci kvalitních světových vín, ale zejména ti, kteří považují vína za dobrou investici. Vína se hodnotila v rámci Audience Grand Cru Classé

 „Mezi hosty nechyběli jak odborníci z řad vinařů, restauratérů a sommelierů, tak samozřejmě investoři, kteří tato vína koupili v kampani En Primeur a po dvou letech zrání na sudech měli první možnost ochutnat to, do čeho přede dvěma lety investovali svoje prostředky,“ říká Zlatko Míčka, pořadatel Audience a odborník v oblasti investičních vín.

Představen byl ročník 2013. Celkem tří degustací v Rothmayerově sálu Pražského hradu se zúčastnilo celkem 750 lidí. Zájem o účast byl tak velký, že byly vstupenky vyprodány již několik měsíců dopředu. „Na začátku byly pouze dvě páteční degustace, před několika lety jsme počet rozšířili o čtvrteční odpolední degustaci, ale další prostor pro „nafouknutí“ této akce již není, a tak mohu jen všem zájemcům doporučit, aby si vstupenky rezervovali včas, tzn. nejlépe během listopadu na www.audience-bordeaux.cz nebo přímo u mne,“ komentuje Diana Sixtová, obchodní ředitelka společnosti Merlot d’Or.

Vyvrcholením celé akce byl slavnostní banket ve Španělském sálu Pražského hradu za účasti všech zástupců châteaux a osobností veřejného a společenského života ČR. Slavnostní menu pro 350 osob speciálně sestavil šéfkuchař z Dijonu, pan Nicolas Isnard.„Příprava probíhala v šestnáctičlenném týmu a to celé dva dny. Pracovali jsme na ní společně s šéfkuchaři z restaurace V Zátiší Oskarem Peťkem a Zdeňkem Marešem z restaurace Wine & Dine. Bylo pro mě potěšením pracovat na tak monumentálním místě a s tak výbornými kolegy,“ hodnotí držitel hvězdy Michelin. Skvělou atmosféru večera podtrhl hudební doprovod kapely Blue Star pod vedením Václava Marka.

Záštitu nad akcí převzali velvyslanec Francie Jean-Pierre Asvazadourian a starosta městské části Praha 1, Oldřich Lomecký. Audience měla i charitativní rozměr. Finanční podporu v hodnotě 50 000 Kč získal Nadační fond Českého rozhlasu Světluška.

Foto: Marie M. Morillon Špačková

Zdroj: Merlot d’Or s.r.o.

Fotogalerie
5297 5298 5299 5300

Další články z rubriky

DOMÁCÍ ŽELÉ BONBONY

DOMÁCÍ ŽELÉ BONBONY

NAMÍCHEJTE SI LETNÍ NÁLADU SE SUPEROVOCNÝMI SIRUPY JUPÍ!

NAMÍCHEJTE SI LETNÍ NÁLADU SE SUPEROVOCNÝMI SIRUPY JUPÍ!

 

 

POHÁDKOVĚ ZDRAVÉ VAŘENÍ S HRNEČKEM MIOMAT

POHÁDKOVĚ ZDRAVÉ VAŘENÍ S HRNEČKEM MIOMAT

ZASOUTĚŽTE SI O VÍNA Z VINAŘSTVÍ LUDWIG

ZASOUTĚŽTE SI O VÍNA Z VINAŘSTVÍ LUDWIG

MODERNÍ „RŮŽOVKA“ OD LUDWIGA PŘEKVAPÍ JEMNÝM PERLENÍM

MODERNÍ „RŮŽOVKA“ OD LUDWIGA PŘEKVAPÍ JEMNÝM PERLENÍM

HALADA