Magazín Elita

MODELKA LINDA VOJTOVÁ OPĚT POMÁHÁ DĚDEČKOVI S KONCERTEM

MODELKA LINDA VOJTOVÁ OPĚT POMÁHÁ DĚDEČKOVI S KONCERTEM

Linda Vojtová nemyslí na svoji svatbu, ale na dědečkův koncert!

Vadim Petrov je známý pro svou rozsáhlou filmovou a pohádkovou tvorbu, ale je také autorem řady symfonických skladeb. Linda Vojtová se v loňském roce významně zasadila o koncert svého dědečka Vadima Petrova, který zaznamenal takový úspěch, že se ho s maminkou Táňou Vojtovou rozhodly uspořádat i letos.

Připravit koncert takovéhoto velikána zabere několik měsíců každodenní práce. Běžně jsou na to týmy odborníků, ale tady jde spíš o rodinnou akci, kterou zařizují pouze čtyři lidé: Taťána Vojtová, Linda Vojtová, Vadim Petrov a jeho manželka. „Věříme, že Smetanova síň bude letos opět vyprodaná, což u klasické hudby, kterou táta celý život skládal, není vůbec jednoduché zařídit. Ale lidé mají tátu a jeho hudbu rádi, nejčastěji vzpomínají na Krkonošskou pohádku, Nokturno in G a pohádkový seriál o Krtkových dobrodružstvích, který táta obohatil svou hudbou,“ hýřila optimismem na tiskové konferenci Taťána Vojtová, která je na hudbu Vadima Petrova, svého otce, náležitě pyšná.

Linda Vojtová je již rok zasnoubena a s partnerem Jamisonem žije ve Spojených státech, ale zdá se, že nedbají na ono pověstné „do roka a do dne“. „Na plánování svatby jsme se zatím nedostali. Máme oba hodně práce. Ale ani jeden z nás na to nespěchá. Víme, že to přijde, ale není to pro nás v tuto chvíli to nejdůležitější,“ svěřila se v úvodu se svým soukromým životem Linda Vojtová, která přiletěla do Prahy, aby pomohla zařídit vše potřebné pro blížící se koncert.

Sám Vadim Petrov je z pořádání koncertů a z plánů o jejich pravidelnosti nadšený: „Jsem dojatý a jsem rád, že jsem se toho dožil. Jsem neskutečně šťastný, že má hudba bude žít dál a bude přinášet radost a pohodu všem posluchačům.“

Fanoušci hudby Vadima Petrova, kterých má skladatel mnoho i mezi mladými lidmi, jsou nadšeni a pokud budou kupovat lístky tímto tempem, Smetanova síň Obecního domu bude brzy vyprodaná. „Myšlenka pořádat koncerty vlastně vznikla u tátových fanoušků. Mnoho se jich začalo ozývat s přáním, aby zazněly právě jimi vybrané skladby. Když jsme se pak začali probírat hlavními melodiemi, uvědomili jsme si, že by byla opravdu škoda, aby tátova hudba odumřela s každým filmem, který se již nebude v televizi reprízovat,“ uvedla Taťána Vojtová. Letošní koncert se bude konat ve Smetanově síni Obecního domu 7. 12. od 19:30. Lístky lze kupovat na: www.ticketpro.cz.

Foto: archiv Lindy Vojtové a Vadima Petrova, www.petrovmusic.com

Fotogalerie
5083 5084

Další články z rubriky

NENECHTE SI UJÍT  LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

NENECHTE SI UJÍT LETNÍ HUDEBNÍ VEČERY NAPŘÍČ ŽÁNRY V CENTRU PRAHY

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

FESTIVAL VIBES OF HAVANA ROZTANČIL PRAHU!

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

THE INTERNET MAJÍ NOVÝ KLIP. 10. ČERVENCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

HIP HOP KEMP 2018: ZÁZRAK

HIP HOP KEMP 2018: ZÁZRAK

BUBENÍK TOKHI ROZJEL ÚSPĚŠNÝ PROJEKT ROYAL SQUAD A DOKONCE CHYSTÁ KONCERT V PRAŽSKÉ LUCERNĚ!

BUBENÍK TOKHI ROZJEL ÚSPĚŠNÝ PROJEKT ROYAL SQUAD A DOKONCE CHYSTÁ KONCERT V PRAŽSKÉ LUCERNĚ!

ALFONS MUCHA - SLOVANSKÁ EPOPEJ